1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 199
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-05-09, 18:32   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Dwa razy rezonans głowy, zmiana która od roku nie zmienia się . Wielkość taka sama.
Nerka... jakaś zmiana 1,5 cm. Lekarka nie dała żadnego opisu tylko dała skierowanie na tomografię. I teraz pytanie...czy mogę mieć podany kontrast jodowy? Z tego co wiem to osoby z nadczynnością tarczycy nie powinny mieć podanego kontrastu jodowego.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-05-09, 16:44   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Straciłam chęci do życia... Mam jakąś zmianę na nerce, w głowie...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-05-08, 20:25   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Dziś mija dokładnie 4 rok od operacji tarczycy... A ja...ciągle w strachu że rak może ponownie zaatakować... Ehhh :uuu:
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-04-16, 21:40   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Dziękuję za odpowiedź 😉 Kasiu ty też masz problem z tarczycą?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-04-16, 19:31   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
A skąd ta zasada?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-04-16, 15:42   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Witam.
Za miesiąc mam mieć tomografię z kontrastem, a z tego co mi wiadomo osoby z nadczynnością tarczycy nie powinny mieć podanego kontrastu jodowego.

Czy ktoś miał tomograf z kontrastem? Chodzi mi o " tarczycowe" osoby. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-01, 22:34   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Marzenka, z lekarzem nie mam jak tego skonsultować bo jest na urlopie, dlatego tutaj zadałam Pytanie...tak, jadę na jeden dzień tylko...ale mimo wszystko nie wiem czy mogę 😥
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-01, 10:31   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Tak, ale czytałam że zmiana klimatu może źle wpłynąć na te hormony itd. A ktoś kto mieszka nad morzem nie zmienia przeciez klimatu ;) nie wiem, pytam bo nie chce sobie zaszkodzić... Ktoś coś wie na ten temat?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-08-01, 10:05   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Witam.
Czy takie osoby jak my (po operacji tarczycy z powodu raka brodawkowatego) mogą jeździć nad morze? Czy są jakieś przeciwwskazania? :roll: w sobotę mam jechac na jeden dzień, ale nie wiem czy mogę...
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-06-20, 18:34   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Wiatm,
Czy moglby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie....w marcu robiłam tsh. Było 0,13, markery robilam tez i były ok. Dzis robilam tsh (na tej samej dawce jestem cały czas) i tsh mam 2,31...co może być przyczyną takiego skoku?
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-15, 20:12   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Rozumiem że tak to może wyglądać ze nie robię niczego jak wyszukiwanie sobie chorób ale tak nie jest. Ten rezonans zrobiłam bo skierowanie mialam od neurologa w lipcu czy sierpniu, jakoś tak. Pod koniec sierpnia byłam w szpitalu na neurologii, z powodu silnych bólów głowy. Zrobili badania, wszystkie były ok. A że miałam tam ze sobą skierowanie na rezonans to od razu się zapisałam, a badanie było w styczniu. Pomyślałam "co mi szkodzi ". I zrobiłam. I dobrze, bo jak pokazuje coś tam jest nie jasne i trzeba to kontrolować. Uwierzcie że chciałabym żyć normalnie, ale no jak skoro co chwilę "coś" . Od czasu raka tarczycy- jestem bardziej czujna, to wszystko. Boję się, i będę badać wszystko co wydaje się mi być podejrzane.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-14, 18:17   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Czytam w necie i...czy moge mieć stwardnienie rozsiane? ??
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-14, 12:41   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Oto opis MR głowy:
Badanie MR wykonane w sekwencji SE i FSE w obrazach T1-(zarówno przed jak i po dozylnym podaniu środka kontrastowego) ,T2-zależnych, FILAR oraz DWI wykazało:
Układ komorowy bocznie nieprzemieszczony o szerokości w zakresie normy wiekowej. przestrzenie podpajeczynowkowe prawidłowe. W istocie białej lewego płata czołowego widoczne jest pojedyncze, owalne, hiperintensywne ognisko w obrazach T2 i FILAR o średnicy 8-9mm,które nie ulega wzmocnieniu pokontrastowemu o niejednoznacznym charakterze- zmiana niedokrwienna bądź ognisko demielinizacji. Wskazane kontrolne badanie MR za 6 m-cy. Cech procesu rozrostowego, wzmocnień patologicznych, ani obszarów ograniczenia dyfuzji nie wykazano. Podnamiotowo zmian nie stwierdza się.


To właściwie co mi jest? Neurolog dopiero w czerwcu :cry:
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-06, 21:17   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Marzenka, jedyne czym się pocieszać to to ze w sierpniu miałam tomograf i nic nie wykazał na szczęście. Chyba że teraz się coś "urodziło" :( każdy mnie pociesza a ze mnie łzy lecą i lecą :( z tego co czytam to rzadko kiedy podawany jest kontrast, chyba że coś podejrzewają i tak zapewne jest w moim przypadku. Ten tydzień będzie dla mnie męka. Wmawiam sobie guzy itd...panikara ze mnie że hej.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
anka244

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95506

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-02-06, 15:54   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Trzymajcie za mnie dziś kciuki...za dwie godziny mam rezonans głowy z kontrastem. I ja jak to ja, jadę z nastawieniem ze coś tam mi jest bo skoro muszę mieć badanie drugi raz i kontrast to znaczy że cos jest nie tak :cry:
Kontrast do tomografii jest inny niż do rezonansu więc mogą mi go podać, do tomografii jest na bazie jodu, do rezonansu inny.
Bardzo się boję,.bez powodu by mnie nie wzywali :cry:
 
Strona 1 z 14
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group