1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie
Autor Wiadomość
Casharel 


Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #1  Wysłany: 2015-02-18, 19:01  Pytanie


Witajcie, już miałam nadzieję, ze nie będę potrzebowała Waszej pomocy, jak pewnie kilka osób wie we wrześniu zeszłego roku odeszła na raka moja mama. Mało się na forum udzielałam, mało pytałam i strasznie tego żałuję. Myślałam, ze z tematem raka pożegnałam się na zawsze ale nie....jeszcze nie ustał przeogromny ból po stracie mamy a dziś mi przyjaciółka z anglii napisała że ma raka złośliwego. Od jakiegoś czasu rosły jej guzy na ręce, dwa tygodnie temu miała je usuwane i wczoraj przyszedł wynik badania histo...
napisała mi tylko TUMOR MALIGNANT zupełnie nie mogę odnaleźć nic w sieci na ten temat..nic więcej nie wiem..może ktoś z Was mi rozjaśni umysł choć pewnie będzie ciężko. Jak tylko przyjaciółka dostanie list ze szpitala to mi wszystko wyśle i wtedy będę konsultowała z Wami...

jak ja się boje, strasznie boję...
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2015-02-18, 19:08  


Casharel napisał/a:
TUMOR MALIGNANT

To znaczy tylko 'guz złośliwy' i nic więcej na temat choroby:
gdzie umiejscowiony, jak zaawansowany, o jakiej złośliwości, jakiego typu.

Brak tych informacji uniemożliwia jakiekolwiek dalsze wypowiedzenie się na temat diagnostyki i leczenia.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Casharel 


Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #3  Wysłany: 2015-02-18, 19:17  


acha bardzo dziękuje, jak przyjaciółka przyśle mi wszystkie informacje, skany badań itp to się odezwę i założę odpowiedni watek.
dziękuję
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #4  Wysłany: 2015-02-18, 19:24  


Casharel, jak będziesz już miała informacje od przyjaciółki, to umieść je w tym wątku. Nie ma potrzeby zakładania nowego, jak będziemy wiedzieć czego choroba dotyczy przeniesiemy wątek do odpowiedniego działu.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
Casharel 


Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #5  Wysłany: 2015-02-20, 19:47  


wiem tylko Sarcoma, wyników nadal nie ma, czekamy aż szpital przyśle..masakra to jakaś...

wkleję je jak tylko dostanę.
 
Casharel 


Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #6  Wysłany: 2015-02-25, 17:42  


Witam
wynik biopsji mojej przyjaciółki brzmi dokładnie
Acral myxoid inflammatory fibroblastic sarcoma.. więcej nie mamy tzn mam list jaki lekarz który usuwał guzy z reki napisał do lekarza w szpitalu, ale nie wiem jak usunąć dane osobowe. Juto w pracy zeskanuje i coś pokombinuje by wkleić. Przyjaciółka nie dostała nic więcej, czeka na list ze szpitala wciąż z terminem badań. Proszę chociaż niech mi ktoś słówko napisze z czym mamy do czynienia...jak to się leczy i jakie są rokowania..nie proszę by mi ktoś określił czas ale o statystyki.
Cash
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #7  Wysłany: 2015-02-25, 19:04  


Casharel,

http://www.pathologyoutli...flammatory.html
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9706971
To może skąpe, ale chyba istotne informacje - rzadki, o niskiej złośliwości guz, mogący dawać nawroty miejscowe, przerzuty rzadko. Leczenie chirurgiczne jako podstawa ( jak to przy mięsakach).
Pozdrawiam serdecznie
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #8  Wysłany: 2015-02-25, 23:00  


Witam Casharel.
Missy w zasadzie podała najistotniejsze informacje. Warto zwrócić uwagę na to, że lekarze zdiagnozowali tak rzadki nowotwór, co oznacza, że ocena patomorfologiczna została wykonana przez dobrego specjalistę - to dobrze świadczy o ośrodku, w którym chora jest leczona.
W artykule z 2013 roku, autorzy zwracają uwagę na niewielką ilość opisanych przypadków (179 przypadków w 21 artykułach) http://www.ncbi.nlm.nih.g...les/PMC3891089/ Jednocześnie, opierając się na danych z jednego specjalistycznego ośrodka, zidentyfikowane zostały przypadki, w których leczenie uzupełniono o radioterapię (przedoperacyjną lub pooperacyjną) co pozwoliło zminimalizować ilość nawrotów miejscowych http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20737559 W pierwszym z zalinkowanych artykułów jest również informacja, że choć ilość miejscowych nawrotów jest dość liczna (w ponad 50% przypadków następuje wznowa), to częstość przerzutów odległych jest znikoma (około 6% choć dane nie są tutaj dokładne a jednocześnie brak jest dokładnych danych dotyczących rediagnostyki po czasie dłuższym niż dwa lata po usunięciu guza). Jak zauważyli autorzy, można na mocy powyższego rozważyć wykonanie prześwietlenia klp w celu oceny ewentualnego (mało prawdopodobnego) zagrożenia w postaci przerzutów.
Przy tak rzadkim nowotworze i dużej niejednorodności morfologicznej zmian, wiele zależne jest specyficznej sytuacji danej osoby chorej, poczekajmy więc na propozycje lekarzy.
 
Casharel 


Dołączyła: 15 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Pomogła: 7 razy

 #9  Wysłany: 2015-02-26, 10:09  


Witam

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, poczytałam artykuły.

majkelek napisał/a:
Warto zwrócić uwagę na to, że lekarze zdiagnozowali tak rzadki nowotwór, co oznacza, że ocena patomorfologiczna została wykonana przez dobrego specjalistę - to dobrze świadczy o ośrodku, w którym chora jest leczona.


czy ja pisałam, ze Sylwia mieszka w Anglii i tam jest i będzie leczona. Zastanawiam się czy to iż rak jest tak rzadki pozwoli na lepszą i dogłębniejszą diagnostykę i leczenie. Boję się, że leczenie może być bardziej eksperymentalne, ze będą szukać, ze nie ma jakiegoś ustalonego schematu...no cóż czekamy na kolejne badania i wyniki. Będę pisać i się pytać.
Dziękuję
Cash
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group