1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytania Damiano18
Autor Wiadomość
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #31  Wysłany: 2011-09-16, 21:53  


Ok...ok...

To niech mi ktoś wytłumaczy.... to z PFRONU:

Program zaadresowany DO;

osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne) lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, które są:
a) uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b) słuchaczami kolegiów,
c) studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,


SPEŁNIAM WSZYSTKO! Stopień: Znaczny. Ucze się w Liceum.

[ Dodano: 2011-09-16, 21:59 ]
Wiecie.... wiem że laptop nie jest w życiu najważniejszy... mogą mi wziąć rodzice.. nawet na raty itp ale.. drażni mnie coś innego! Że w TYM CHORYM Państwie z niczego nie można skorzystać! Ale po co oni mają mi kupować skoro jakby fajniej by było skorzystać od PCPR-u.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #32  Wysłany: 2011-09-17, 08:23  


To proste: Na to zadanie dany PCPR dostał ileśtam pieniędzy (zapewne na 1-2 laptopy). W związku z tym muszą pośród wszystkich którzy złożyli wybrać 1-2 osoby, które ich zdaniem najbardziej laptopa potrzebują. Zapewne w związku z tym wybiorą tę, której zarobki w rodzinie wskazują na niemożność kupienia jakiegokolwiek komputera, ew. tę, której niepełnosprawność najbardziej wymaga używania komputera (np. zupełnie głuchoniemą lub niewidomą właśnie).

To, że spełniasz warunki aplikowania nie oznacza, że pomoc musi zostać przyznana. To tak jakbyś się awanturował, że nie dostałeś jakiejś pracy, chociaż spełniałeś warunki w ogłoszeniu - ktoś widocznie spełniał je bardziej.
_________________
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #33  Wysłany: 2011-09-17, 22:33  


OK.. to poznałem Polskie realia! To po jaki GWINT PCPR piszę w swoim wniosku: Dysfunkcja Narządu Ruchu... Zaznaczyłem to.. A on mi mówi że raczej nic z tego... jakbym miał coś ze słuchem to TAK... yyy... :shock: Ale..... co ma słuch do tego?! Owszem też mam "coś" ze słuchem a mianowicie ubytek na poziomie OK. 80-90 decybeli.. ale nie mam napisanego tego w Orzeczeniu o Niepełnosprawności.. a te Orzeczenie kończy mi się w 2012r w Czerwcu i chyba przed ta datą nie można wyrobić nowego? Czy można?


Ja już sam się zagubiłem w tej Polsce.. co można a co nie można.. innym przyznają laptopy z LEKKIM ubytkiem słuchu... drugiem NIE... znowu innym z wadą wzroku.. innym NIE.... :shock:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #34  Wysłany: 2011-09-17, 22:55  


Damiano18 napisał/a:
Owszem też mam "coś" ze słuchem a mianowicie ubytek na poziomie OK. 80-90 decybeli.. ale nie mam napisanego tego w Orzeczeniu o Niepełnosprawności.. a te Orzeczenie kończy mi się w 2012r w Czerwcu i chyba przed ta datą nie można wyrobić nowego? Czy można?

Damiano18, błagam Cię - istnieje coś takiego jak google.

"W przypadku zmiany stanu zdrowia osoba niepełnosprawna posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności może wystąpić z wnioskiem o ponowne wydanie orzeczenia uwzględniającego zmianę stanu zdrowia."
źródło: http://www.spes.org.pl/?module=tresc&id=384

Co do Twoich ogólnych wrażeń na temat otaczającej Cię rzeczywistości - czas dorosnąć. Nie istnieje coś takiego jak sprawiedliwość i nie ma tak, że wszyscy mają po równo. To, że komuś się coś należy nie oznacza, że to dostanie, a to, że ktoś coś dostał nie oznacza, że na to zasługiwał.
To jest, w telegraficznym skrócie, Życie.
Jeśli nie podoba Ci się w PL - wyjedź, na siłę nikt nie trzyma, granice są otwarte.
_________________
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #35  Wysłany: 2011-09-17, 23:08  


absenteeism napisał/a:
Nie istnieje coś takiego jak sprawiedliwość i nie ma tak, że wszyscy mają po równo. To, że komuś się coś należy nie oznacza, że to dostanie, a to, że ktoś coś dostał nie oznacza, że na to zasługiwał.
To jest, w telegraficznym skrócie, Życie.
Jeśli nie podoba Ci się w PL - wyjedź, na siłę nikt nie trzyma, granice są otwarte.

Pięknie to ujęłaś absenteeism, brawo !

[ Dodano: 2011-09-17, 23:09 ]
Pozwól , że i ja po prostu podpiszę się pod Twoimi słowami.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #36  Wysłany: 2011-09-18, 10:39  


Ja też podpiszę się pod słowami absenteeism, i podkreślę Jej słowa czas dorosnąć.
:)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #37  Wysłany: 2011-09-18, 11:13  


Damianku. Jesteś wygadany, żeby nie powiedzieć namolny... jak wywalą Cię drzwiami oknem wleziesz... Zatrudnij się w telemarketingu i po prostu zarób na laptopa. Predyspozycje wszystkie do tej pracy masz.

P.S.

Życie chłoszcze... :-D
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #38  Wysłany: 2011-09-18, 11:25  


:lol:
Z tego co wyczytuję, to Damian więcej 'gada' (akurat tu na forum 'wylewa żale' na tych ONYCH) niż działa. Może się mylę. Po prostu tę swoją energię z 'gadania' przelać na działanie (tak jak w przyrodzie, energia potencjalna przechodzi w energię kinetyczną) ;)
Ale Gazda podaje przepis, wywalą Cię drzwiami, wchodź oknem. I dobrze przy tym się wyedukować, naprawdę bardzo dobrze wyedukować z przepisów, interpretacji, co i jak. I wszystko czytamy ze zrozumieniem.
A Uniwersytet Google to dobry uniwersytet. ;)

Gazda napisał/a:
Życie chłoszcze... :-D

Oj chłoszcze, chłoszcze, żeby nie powiedzieć bardziej dosadnie.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #39  Wysłany: 2011-09-18, 17:01  


..........

Z tego co rozumiem.. to PCPR i Pfron daje laptopy... tym co już naprawdę leżą i nawet palcem nie kiwną..? Na to wygląda...
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #40  Wysłany: 2011-09-18, 17:09  


Damiano, młody człowieku, trochę pokory, nawiązując do wypowiedzi moich poprzedników naucz się młodzieńcze, że "sprawiedliwie nie znaczy równo". Ja już współczuję pracownikom urzędów i instytucji, którzy w przyszłości będą mieli z tobą do czynienia kiedy gderanie zamienisz na działanie. Przez 8 lat pracy w banku nieraz spotkałam się z typem "mało wyedukowanego roszczeniowca", który na podstawie informacji typu "w telewizji mówili..." dochodził swoich niesłusznych racji. Gdzieś na jakimś etapie edukacji zabrakło opanowania kluczowej umiejętności czytania za zrozumieniem.
_________________
Ala
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #41  Wysłany: 2011-09-18, 17:11  


Oczywiście nic nie zrozumiałeś. Laptopy oczywiście dają... ale skoro mają ich mało, to dają osobom naprawdę potrzebującym. Ty najwyraźniej się do nich nie zaliczasz. Dam Ci prosty przykład. To tak jak z wyborami. To, że mam bierne prawo wyborcze, nie znaczy że zostanę prezydentem.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #42  Wysłany: 2011-09-18, 17:43  


Damiano18 napisał/a:
Z tego co rozumiem.. to PCPR i Pfron daje laptopy... tym co już naprawdę leżą i nawet palcem nie kiwną..? Na to wygląda...

A może tym, którzy działają 'z głową'?
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #43  Wysłany: 2011-09-18, 17:44  


Aha... ciekawa sprawa... :-D :shock: To mam czekać 10 lat aż będzie kasa... ? :mrgreen: :lol:

[ Dodano: 2011-09-18, 17:44 ]
To za 10 lat to sobie takiego chyba kupie...... full.. mega... hiper.. wypas :D
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #44  Wysłany: 2011-09-18, 17:46  


Damiano18 napisał/a:
To mam czekać 10 lat aż będzie kasa... ? :mrgreen: :lol:

To nie zamierzasz podjąć pracy tylko ssać kasę z naszych podatków?
_________________
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #45  Wysłany: 2011-09-18, 17:46  


Damiano18 napisał/a:
To za 10 lat to sobie takiego chyba kupie...... full.. mega... hiper.. wypas :D

To sobie kup. :roll:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group