1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #181  Wysłany: 2011-11-26, 00:02  


Jak ktoś ma niewydolną wątrobę (stłuszczenie) to mu enzymy rosną od byle czego, też obstawiam leki. Sprawa o tyle poważna że zwykle odstawia się leki przy trzykrotnym przekroczeniu poziomu enzymów wątrobowych, więc niewydolna wątroba bardzo utrudnia leczenie. Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #182  Wysłany: 2011-11-26, 11:43  


Mam nadzieję,że to leki.Moje obawy dodatkowo potęguje fakt,że lekarz koniecznie chciał wiedzieć jaki to był guz w płucu- tata oczywiście nie dał wyniku badania histopatologicznego(zataił,że to rak) i dlatego wiążę to z możliwością przerzutu>Niby lekarz zaprzecza ale ja już głupieję no bo co będzie jak te enzymy nie zaczną spadać?
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #183  Wysłany: 2011-12-02, 21:35  


Tata wyszedł ze szpitala.Według karty rtg jest ok(miał też boczne).Zastanawia mie usg watroby.ma napisane,że trudno sie ją badało,że stłuszczona i w badaniu międzyzebrami wychodzi ,ze jest stłuszczona bez ognisk.Enzymy watrobowe miał wysokie ale zaczeły spadac po odstawieniu jakiegos tam leku na cukrzycę.Myślicie,że jest ok? Mam nadzieję,że w razie watpliwości zrobiliby tk jamy brzusznej.Stłuszczenie miał już rok temu na usg.Nie ma żadnych bóli ale trochę mnie martwia te enzymy(ok 12o z tendencją spadkową).Za 4 tyg. ma powtórzyc badania krwi.Jest otyły ale przeszedł na dietę:)
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #184  Wysłany: 2012-02-28, 09:14  


Dziś po roku od ostatniej tk i 2 (prawie) latach od operacji dzwoniam do lekarza.proponuje zrobic kontrolna tk.Znowu ten stracha od tego wiem,że jak coswyjdzie- oby nie to tata sie zalamie.
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
agi101 



Dołączyła: 13 Paź 2010
Posty: 115
Pomogła: 17 razy

 #185  Wysłany: 2012-02-29, 17:58  


Witaj Patrycjo,
doskonale rozumiem Twój strach, moja Mama właśnie dzisiaj miała kontrolne TK, więc u nas również nerwówka. Jednak bądźmy dobrej myśli. Dużo zdrówka dla Twojego Taty i sił dla Was wszystkich.

Pozdrawiam
Aga
_________________
agnieszka
 
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #186  Wysłany: 2012-03-05, 12:12  


No kurcze kontrolna tk dopiero na maj.lekarz kierujący(w przychodni przyszpitalnej nie pracuje taty lekarz bo on tylko w spzitalu) był bardzo opryskliwy.podobno powiedziął do taty,że ludzie tu przychodza z poważnymi problemami a na to,że go bola obie łopatki odpowiedziła " a co ma nie boleć"

Matko masakra.Tata sie zdenerwowałi poszedł zapisać sie do ogólnego bo choć zdjęcie rtg chce zrobić.Dodatkowo wydało się,ze boli go prawa łopatka a ja się boję,że to przerzut- nic nam wczesniej nie mówił:(
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
agi101 



Dołączyła: 13 Paź 2010
Posty: 115
Pomogła: 17 razy

 #187  Wysłany: 2012-03-05, 19:55  


Patrycjo, na tych niektórych lekarzy to brak słów, ostatnio moja mama poszła zarejestrować tatę do kardiologa, bo tata 3 tyg temu miał rozległy zawał, a kardiolog do mamy"a co sam nie mógł przyjść tylko przez posłańca?" szkoda słów, nie wiedziałam, że i do rejestracji trzeba osobiście, brak słow po prostu. Panowie doktorowie robią wielką łaskę! Po co w takim razie wybierają taki zawód, najlepiej gdyby na dzień dobry mama powiedziała ILE ze sobą przyniosła za zarejestrowanie, wtedy mialby lepszy humor. Całe szczęście, że nie wszyscy lekarze tacy są.
pozdrawiam
_________________
agnieszka
 
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #188  Wysłany: 2012-03-06, 19:11  


Dzis tata odebrał opis rtg:Wzmożony rysunek płucy przysercowo po prawej stronie.(miał lobektomie lewego)
Zatarcie zarysu lewego kata przeponowo-żebrowego może sugerować obecnośc sladowej ilości płynu.

dzwoniłam z opisem do prowadzacego i mówił,że ten wynik musi zobaczyć bo tacy przypadkowi radiolodzy nie majacy wiedzy o operacji różne opisy tworza.Twierdzi,że po operacji i w prawym płucum mogą nastąpić zmiany w obrazie i to nic dziwnego.Co Wy na to???

[ Dodano: 2012-03-07, 11:56 ]
Zatarcie zarysu lewego kata przeponowo-żebrowego

Czy taki opis może być wynikiem resekcji????
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #189  Wysłany: 2012-03-07, 12:05  


Może, ale lekarz ma rację - musi sam obejrzeć zdjęcie, by móc to ocenić.
_________________
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #190  Wysłany: 2012-03-08, 08:37  


Załamałam się.Byłam z wynikiem rtg.Specjalnie dałam lekarzowi rtg sprzed 2 lat żeby porównał ze starym a nie z ostatnim bo na ostatniej wizycie tak zamotał z tym porównywaniem kilku zdjęc,ze wyszlo,że jest ok ale ja pewna nie byłam.No i wypatrzyl zmiane na prawym płucu(nie wie co to?), która tak na prawdę była we wrześniu 2011 ale wtedy go nie zaniepokoiła bo wytłumaczył to splotem zeber- teraz tez mówi,ze tak może być.Poszedł gdzieś (byłyśmy w szpitalu, wizyta 5 min) i załatwił tk na 12 marca(była na maj) bo mówi,że trzeba to sprawdzić.Przypomniałam mu ,że 3 miesiące temu ogladał rtg na monitorze i tam tez była zmiana ale mówił,ze tak ma być bo cos tam się przesuwa po resekcji.Teraz twierdzi,że wtedy nic nie było???? Wyczułam,ze dzis był bardzo zaganiany i na odczepnego dał nam to skierowanie na tk(w sumie w marcu powinna byc zronbiona, mija 2 lata).
Ale mam doła!
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #191  Wysłany: 2012-03-08, 13:06  


Patrycja,
zwróć proszę uwagę na to, by lekarzowi opisującemu aktualny wynik badania TK była dostarczona płytka z TK poprzednim (zdaje się, że wykonanym rok temu).
Bardzo ważne będzie porównanie tych wyników przez radiologa, a co za tym idzie wyciągnięcie właściwych wniosków.

Patrycja napisał/a:
Zatarcie zarysu lewego kata przeponowo-żebrowego

Czy taki opis może być wynikiem resekcji????

Raczej nie. Zazwyczaj oznacza to obecność płynu w jamie opłucnowej. Płyn może mieć charakter wysięku lub przesięku i może być wynikiem różnych patologii, np. zajęciem przez nowotwór opłucnej lub problemów z krążeniem. Nie musi być to więc dowód wznowy.
Ponadto RTG to tylko wskazówka i należy ją zweryfikować w badaniu TK.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #192  Wysłany: 2012-03-08, 16:28  


Dzięki.
Czy to możliwe,że to ,że ten rys. jest wzmożony(tak wygląda) to te wina słabego krażenia- tata takie ma albo splotu żeber?
O tym płynie lekarz mówił,że często sa tak zdjecia po resekcji interpretowane.Dzis w każdym razie nic o tym nie wspominał,że jest ten płyn.
Czy śródpiersie faktycznie z czasem sie przemieszcza, tzn w kilka miesięcy po operacji rtg mogło wyglądac inaczej a teraz inaczej - splot żeber, o ktorym mówił lekarz???
Czy mozliwe jest ,ze nic sie złego nie dzieje??
Ja przestaje w to wierzyć.I to wszystko teraz gdy tata zaczął sie lepiej czuć!

[ Dodano: 2012-03-08, 17:05 ]
A i jeszcze odszukałam,że w marcu 20011 miesiąc po tk miął rtg z wynikiem:pogrubiony rysunek okołoskrzelowy na dole w płucu prawym oraz zapalenie dny moczanowej z zajęciem osierdzia!!!!
Czy to osierdzie może mieć wpływ na bieżący wynik czy nie????(naten wzmoż. rysunek przy sercu lub płyn)

[ Dodano: 2012-03-09, 16:11 ]
Kochani czy to ze miał to zapalenie osierdzia moze mieć w wpływ na obraz rtg????
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #193  Wysłany: 2012-03-12, 09:00  


A i czy wzmożenie to to samo co zacienienie?
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #194  Wysłany: 2012-03-12, 10:39  


Nie.
Teraz i tak najważniejszy będzie wynik TK w porównaniu do wyniku poprzedniego TK, więc - jak pisała DSS - koniecznie dostarcz radiologom płytę z poprzednim TK.
_________________
 
Patrycja 


Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 234
Skąd: Lublin
Pomogła: 20 razy

 #195  Wysłany: 2012-03-12, 10:57  


Dzięki.Płykę mają bo tata tam co jakis czas robił tk i jak opisywali to na zasadzie porównania.

[ Dodano: 2012-03-12, 11:10 ]
Boje się strasznie bo dzis ta tk ale wynik za jakis czas.Skoro na rtg coś widac to obawiam się,że to może być ten cholerny rak!!!
_________________
Miec nadzieję na nadzieję i wierzyc, że wiara istnieje..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group