1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ból płuca i kaszel
Autor Wiadomość
Nessi 


Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Łódź

 #1  Wysłany: 2011-06-09, 08:42  Ból płuca i kaszel


Od kilku miesięcy mam nietypowy mokry kaszel, pojawia sie kilka godzin po tym jak wstanę.
Bezpośrednio po przebudzeniu nic takiego nie odczuwam nawet jak próbuje na siłe coś odkaszlnąc to nic nie wychodzi. Po 1-4 od wstania pojawia sie flegma w krtani i musze kilka razy odkaszlnąć.
Kaszel ten jednego dnia jest mocniejszy innego dnia prawie wcale go nie ma.
Ta flegme czuje ja gdzieś głęboko w gardle nie w płucach.
Chociaż przy samym kaszlu czuje że może i w tym płucu cos jest ale to nie wywołuje kaszlu.

Teraz coś co mnie nieco bardziej zaniepokoiło od 2 tygodni może i wiecej pojawia sie słaby ból w płucu lewym, ten ból też jest nietypowy bo pojawia sie gdy nabiore powietrza i spróbóje sie schylić w lewa stronę. Czyli jak "ściskam płuco". W innych sytuacjach tego nie czuje.
Nabieranie maxymalne powietrza ani też wydechniecie wszystkiego nie powoduje żadnych dolegliwości.
Zresztą ten bol nie jest silny wręcz bardzo słaby, na początku czułem tylko coś co nazwał bym przeszkadzaniem, teraz czuje to jak "obolenie" tego miejsca.
Ból ten jest zlokalizowany w płacie górnym lewego płuca.
Niby nic wielkiego ale stracha to mi narobiło.

Nie mam żadnych duszności, ani normalnie, ani przy wysiłku.
Nie czuje sie słabiej.
Nie chudne, mam apetyt.
Podczas kaszlu nic mnie nie boli.
W plowocinie jesli uda mi sie ja "wykaszlnąć", nie ma żadnej krwi przynajmiej jej nie widze.


Teraz mam pytania:
Czy może byc to coś innego niż rak??
Jakie są szanse że to nie rak??
Jak najszybciej dostać sie do lekarza po zdjęcie RTG??
zapisałem się i na wizyte którą mam za miesiąc (sic!) później zdjęcie RTG kolejne 3 tyg i znowu wizyta...
Czy są jakies poradnie onkologiczne czy inne które takie zdjęcie zrobią mi prawie od zaraz??

Jak szybko rak sie rozwija? tego nigdzie nie ma napisanego z jednej strony piszą że może rozwijac sie latami niekiedy i kilkanaście lat a czytając opisy ludzi to potrafi kogoś zabrać w 2 miesiące :/

[ Dodano: 2011-06-09, 09:56 ]
Nie widze tu opcji edytuj. :(
Więc dodam że jestem z Łodzi i mam 29 lata paliłem nie wiele przez 3-4lata, 4 lata temu potem 1,5 roku przerwy, później też troche i od roku nie pale.
Na rzucenie palenia nie miały wpływu te objawy ponieważ wtedy ich nie zauważyłem.

[ Dodano: 2011-06-09, 11:16 ]
Mama nadzieje że otrzymam tu jakąś odpowiedź.

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-06-09, 18:33  


Nessi napisał/a:
może i wiecej pojawia sie słaby ból w płucu lewym
(...) Ból ten jest zlokalizowany w płacie górnym lewego płuca.

Przykro mi, ale płuca nie są unerwiono czuciowo - nie mają więc szansy Cię boleć.

Rozumiem, że po prostu odczuwasz ból w górnej części klatki piersiowej, po lewej stronie.
Zapewniam, nie boli Cię górny płat lewego płuca.

Nessi napisał/a:
Czy może byc to coś innego niż rak??

Pewnie.

Nessi napisał/a:
Jakie są szanse że to nie rak??

50/50 (to może być rak, ale może też nie być - wróżenie z fusów).

Nessi napisał/a:
Jak najszybciej dostać sie do lekarza po zdjęcie RTG??

Najłatwiej chyba iść do swojego lekarza POZ, opowiedzieć o objawach i dalszą diagnostykę pozostawić lekarzowi.
Przy kaszlu utrzymującym się dłużej niż kilka tygodni wizyta u lekarza POZ jest pierwszy krokiem w diagnostyce.

Byłeś w ogóle z tym kaszlem u lekarza? Osłuchał Cię?
_________________
 
Nessi 


Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Łódź

 #3  Wysłany: 2011-06-10, 00:30  


Niestety nie.

Wczesniej sadziłem że to narmalne oczyszczanie płuc z resztek substancji smolistych, poźniej okres zimowy więc też normalne że czasami pojawia sie kaszel.
Teraz gdy jest ciepło nawet do 30 C to już chyba nie jest nic normalnego.

Z POZ mam złe doświadczenia. Termin wizyty mam za miesiąc, terminy na badania specjalistyczne w tym RTG 2-3 tyg i znowu wizyta. w sumie cała diagnoza zajmie 2-3 miesiące. To juz az przerabiałem jak miałem badania na trzustke, które nic nie wykryły, a były podejrzenia z to było ostre zapalenie trzustki.

Dlatego sie pytam gdzie można na prawde szybko zrobić to RTG lub w inny sposób dostać sie szybko do lekarza.

Co do dnia dzisiejszego kaszlu właściwie nie miałem, rano po sniadaniu może 2x i przez cały dzień nic. Za to ból czuje że sie nasila nie jakos znacznie ale odczuwalnie, jest nieco rozleglejszy ale nadal jest tylko podczas nacisku, własciwie to "ścisku płuca" ( tak jak opisałem w powyższym poście).

Przy dotyku nic nie boli, bół czuje że jest wewnątrz pod żebrami.
Za o niekiedy odczuwam go przy głębszym wdechu.

Dziękuje za odpowiedzi na moje pytania , choć licze na jakies jeszcze posty.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-06-10, 07:17  


Możesz iść prywatnie np. do pulmonologa, internisty - może on da Ci skierowanie. Na terminy w miejscu Twojego zamieszkania nie mamy wpływu.
_________________
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2011-06-10, 09:11  


Ja bym doradzała internistę, osłucha i sprawdzi serce i też da skierowanie na rtg.
_________________
sprzątnięta
 
Nessi 


Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Łódź

 #6  Wysłany: 2011-06-14, 18:45  


ból dotarł do mostka ale nadal jest wyczuwalny tylko gdy nabiore powietrza i schyle sie mocno do przodu.
kaszlu wczoraj i przed wczoraj nie było dziś pojawił sie w południe suchy kaszel, byc może od tego że dziś rano dosyc mocno bolało mnie gardło.

Byłem dziś u lekarza osłuchowo nic nie ma, dała skierowanie na RTG na następny piątek, mógłbym dziś, niestety odruchowo na pytanie czy mam gorączke odp "nie, tylko kaszel" :/ , może jutro pojde na to RTG z "gorączką".

[ Dodano: 2011-06-14, 19:46 ]
PS
Ten suchy kaszel pojawił sie po wizycie u lekarza
 
Nessi 


Dołączył: 09 Cze 2011
Posty: 4
Skąd: Łódź

 #7  Wysłany: 2011-06-17, 21:15  


Wczoraj zrobiłem zdjęcie,
Opis niestety wzioł lekarz POZ i dał skierowanie do pulmonologa.

Z opisu zapamiętałem coś o węzłach chłonnych, oraz że jest podejrzenie wewnątrzwnekowej gruźlicy lub sarkoidozy/mukowiscydozy (kartkę przeczytałem kilka razy al nie pamiętam).
Wniosek potrzebne sa dalsze badania.

Więc na szczęście chyba to nie rak. czytając opisy tych dwóch pozostałych chorób to one są mimo wszytko nie ciekawe :/

[ Dodano: 2011-06-17, 22:17 ]
PS Mam nadzieję że to ostatni mój post w tym temacie.

Mimo wszytko dziękuje za odpowiedzi. Czasmi człowiek w panice przed objawami chce COKOLWIEK usłyszeć.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2011-06-17, 21:19  


Skoro pulmonolog, to dobrze - dalsza diagnostyka u specjalisty daje szansę na wyjaśnienie sprawy.
Trzymam kciuki, aby wszystko skończyło się jak najlepiej.
_________________
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #9  Wysłany: 2011-06-17, 22:08  


To jeszcze ja swoje trzy grosze, trochę obok tematu, do wszystkich, którzy chcą słuchać:

Nessi napisał/a:
Opis niestety wzioł lekarz


To jest sytuacja niedopuszczalna.
Oczywiście, że lekarz weźmie wszystko, co dają, bo powinien mieć pełną dokumentację w historii choroby pacjenta.
Nie każdy się zastanowi, czy nie zabiera oryginału.
Ale też, prawdę mówiąc - nie musi się nad tym zastanawiać.

Bardzo proszę wszystkich pacjentów: Nie zostawiajcie oryginałów wyników badań NIGDZIE. Istnieje xero, można zrobić dowolną ilość kopii każdego dokumentu i zostawiać, gdzie potrzeba.

Pójdziesz teraz do pulmonologa - pół biedy, on sobie opis dośpiewa. Ale za chwilę pójdziesz na konsultację do lekarza. który nie będzie umiał dobrze odczytać zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej, bo jest, powiedzmy, urologiem lub ortopedą i powiesz "Tamten lekarz zabrał". Kto poniesie konsekwencje? Ty oczywiście, bo będziesz musiał co najmniej lecieć do zakładu radiologii po duplikat, jeśli nie - naświetlać się po raz drugi, "bo potrzebne". Otóż - niepotrzebne, jeśli się pamięta, żeby nie oddawać oryginałów wyników.

:nunu:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group