1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2010-09-18, 09:35
Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
Autor Wiadomość
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #61  Wysłany: 2012-12-22, 23:06  


DumSpiro-Spero napisał/a:
wybieramy temat pracy jedynie pod kątem gustu promotora?
-oczywiście,że nie.Mnie chodzi o to,żeby napisana przez studenta praca miała jakiś sens.Określony stopień trudności,nie powinno byc tak,że tytuł mgr uzyskuje sie za napisanie pracy miernej,miałkiej,nikomu nie potrzebnej.
agnieszka.waraksa napisał/a:
"dają mu wolną rękę".
- na kiepski wybór tematu pracy,na pójście na łatwiznę?
absenteeism napisał/a:
dostałam promotora "z góry"
-no,tak.Jest gorzej niż myslałam.Gdy ja w 1975 roku pisałam pracę mgr sama wybierałam promotora i uwierzcie mi,że temat pracy był moim przemyślanym wyborem.Jednak promotor nie szedł na skróty.W końcu "firmował"pracę studenta.

[ Dodano: 2012-12-22, 23:10 ]
Mniejsza z tym.Mnie tak właściwie chodzi o ocenę tematu przywołanej przeze mnie pracy mgr.Ja mam mieszane uczucia.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #62  Wysłany: 2012-12-22, 23:12  


sarenko, nie wiem czy zauważyłaś ale system nauczania "uległ" dość dużym zmianom. Teraz ukończenie studiów nie oznacza, że ktoś jest specjalistą w swoim fachu. Teraz nie oznacza nawet tego, że będzie potrafił poprawnie pisać czy liczyć (nie uogólniam, a raczej uogólniam, teraz wyjątki to potrafią i nimi należy się zachwycać).
Takie czasy, inne czasy...
Nq, SyL i takie tam ;)

[ Dodano: 2012-12-22, 23:14 ]
Cytat:
Ja mam mieszane uczucia

Na szczęście to nie Twój temat i nie Tobie przypadnie ocena czy ocenianie.
Agnieszka poruszyła inną nutę. A tu znów każdy gra w innej tonacji.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #63  Wysłany: 2012-12-22, 23:20  


jo_a napisał/a:
A tu znów każdy gra w innej tonacji.
-wiesz co?Trudno nie przyznać Ci racji,jednak ja mam już dość ciągłego przez Ciebie pouczania wszystkich.Jest o jedną z nas za dużo na forum,zostajesz Ty.Trzymaj się ciepło.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #64  Wysłany: 2012-12-23, 01:18  


sarenka, uspokój się proszę... nosz ja bez Ciebie nie zdzierżę...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #65  Wysłany: 2012-12-23, 01:36  


Gazda, - masz mnie na FB,nie zostawiam Ciebie.Za bardzo Cię lubię,ale sam przyznasz,że dwie zdrowe ,krzepkie baby i do tego pyskate na jednym forum,to kiepskie połączenie.Mnie dobrze zrobi,jak tutaj zamilknę (no,dobrze,przez jakiś czas) :flow: :)
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #66  Wysłany: 2012-12-23, 05:07  


sarenka napisał/a:
(no,dobrze,przez jakiś czas)
uf,to już lepiej brzmi :flower:
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #67  Wysłany: 2012-12-23, 09:19  


Po wybraniu tematu zgodnie z moim zainteresowaniem przydzielono mi promotora - pracę magisterską obroniłam w późnych latach dziewięćdziesiątych. Były to czasy bez powszechnego dostępu do internetu, i pamiętam, że w części badawczej m.in. w celu wypełnienia ankiety i przeprowadzenia rozmowy odwiedzałam osobiście pacjentki i małżeństwa w ich środowisku domowym..
_________________
Aegrotus sacra est...
 
mm0nika80 


Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: koszalin
Pomogła: 73 razy

 #68  Wysłany: 2013-01-16, 10:34  


Nie wiem czy mogę na tym wątku prosić wszystkich chętnych o wpłaty 1% dla naszego synka Dawida Sułkowskiego 11665 KRS 0000037904
Dawid urodził się z rzadką wadą genetyczna zespół CRI DU CHAT ,zbieramy pieniążki na rehabilitację metodą Bobath której potrzebujemy jak najwięcej .Koszt 1 godziny rehabilitacji 70 złotych.Dziękujemy.
 
vita 


Dołączyła: 20 Sty 2013
Posty: 2

 #69  Wysłany: 2013-01-20, 01:27  


Witam, latem granizuję wraz z organizacją studencką konferencję na temat chorób kadiologicznych wynikłych podczas leczenia onkologicznego. Skupiamy się na Kardioonkologii oraz opiece paliatywnej. Posiiadam bardzo skrojoną ankietę, ale bardzo proszę o pomoc. Może też ktoś podesłać mi wypełnione ankiety ze swoich prac. Na pewno bardzo będę wdzięczna. Z grona 50 osób organizacyjnych zosała nas 10 i po prostu wariujejmy :) bo temat ambitny a nic nie mamy - oprócz sesji na karku :) wyniki oczywiście mogę indywidualnie do Państwa przesłać wraz z całym projektem.

ANONIMOWA ANKIETA


1. w jakim wieku zdiagnozowano chorobę nowotworową

2. czy przed diagnozą Pan/Pani używała wyrobów tytoniowych

3. czy przed diagnozą Pan/Pani nadużywał alkoholu

4. czy przed diagnozą Pan/Pani nadużywał środków narkotycznych

5. Proszę podać orientacyjnie wagę oraz wzrost przed wykryciem nowotworu

6. czy przed wykryciem nowotworu chorował/a Pan/Pani na choroby serca, jeżeli tak to jakie

7. czy w trakcie leczenia wynikły choroby serca

8. czy po leczeniu pojawiły się choroby serca

9. czy styl życia uległ zmianie przed i po leczeniu? Jeżeli tak to w jakim stopniu (np. zaprzestanie palenia papierosów)

10. czy podczas leczenia potrzebna była pełna opieka drugiej osoby

11. jaki sposób leczenia według Pana/Pani był najskuteczniejszy




Konferencj również będzie dotyczyła opieki paliatywnej. Jeżeli ktoś z Państwa spotkał się z tą dziedziną będę bardzo wdzięczna o opisanie własnych przeżyć :)

Mogą Państwo również nas wesprzeć finansowo , chcemy przygotować informatory dla pacjetnów i z tego tytułu brakuje nam 1000zł ( dużo osób zrezygnowało a nie możemy podnieść sobie składki a rektor powiedział, że fundusze woli przeznaczyć na połwinki..) na prywatnej wiadomości napiszę nr konta. Pozdrawiam ciepło
 
agnieszka.waraksa 
Hospicjum "Dotyk Anioła"



Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Pomogła: 5 razy

 #70  Wysłany: 2013-01-20, 15:23  


vita napisał/a:
Witam, latem granizuję wraz z organizacją studencką konferencję na temat chorób kadiologicznych wynikłych podczas leczenia onkologicznego. Skupiamy się na Kardioonkologii oraz opiece paliatywnej. Posiiadam bardzo skrojoną ankietę, ale bardzo proszę o pomoc. Może też ktoś podesłać mi wypełnione ankiety ze swoich prac. Na pewno bardzo będę wdzięczna. Z grona 50 osób organizacyjnych zosała nas 10 i po prostu wariujejmy :) bo temat ambitny a nic nie mamy - oprócz sesji na karku :) wyniki oczywiście mogę indywidualnie do Państwa przesłać wraz z całym projektem.

ANONIMOWA ANKIETA


1. w jakim wieku zdiagnozowano chorobę nowotworową /WIEK LUB ROK URODZENIA, PŁEĆ, WYKSZTAŁCENIE, POWINNO SIĘ ZNALEŹĆ W TZW. METRYCZCE/ ZAPYTAŁABYM RACZEJ O ROK ZDIAGNOZOWANIA CHOROBY (WIEK TYM SAMYM SOBIE WYLICZYSZ)

2. czy przed diagnozą Pan/Pani używała wyrobów tytoniowych CZY KIEDYKOLWIEK PALIŁ PAN/PANI PAIEROSY. JEŚLI TAK, TO JAK DŁUGO I W JAKICH ILOŚCIACH

3. czy przed diagnozą Pan/Pani nadużywał alkoholu (CO WG CIEBIE ZNACZY SŁOWO "NADUŻYWAŁ"? CZY JEŻELI SPOTYKAM SIĘ Z PRZYJACIÓŁMI 4 RAZY W ROKU NA KOLACJI I PODCZAS NIEJ WYPIJAM 4 BUTELKI WINA TO NADUŻYWAM? SĄDZĘ, ŻE TAK, BO POWINNAM WYPIĆ 3 LAMPKI. ZASTANÓW SIĘ PROSZĘ NAD STYLISTYCZNĄ FORMĄ PYTANIA.
CZY SPOŻYWA PAN/ PANI ALKOHOL. JEŚLI TAK TO PROSZĘ ORIENTACYJNIE OKREŚLIĆ JEGO a) CZĘSTOTLIWOŚĆ b) ILOŚĆ c) RODZAJ TRUNKU

4. czy przed diagnozą Pan/Pani nadużywał środków narkotycznych FORMA JW - ZAMIEŃ, A NAJLEPIEJ ZAPOMNIJ!!!!!! ŻE ISTNIEJE SŁOWO NADUŻYWAŁ

5. Proszę podać orientacyjnie wagę oraz wzrost przed wykryciem nowotworu - W JAKIM CELU JEST TO PYTANIE?????

6. czy przed wykryciem nowotworu chorował/a Pan/Pani na choroby serca, jeżeli tak to jakie - Z JAKIMI DOLEGLIWOŚCIAMI CHOROBOWYMI ZMAGAŁ SIĘ PAN/PANI PRZED ROZPOZNANIEM CHOROBY NOWOTWOROWEJ? SPRÓBUJ POGRUPOWAĆ I POSZEREGOWAĆ DAJĄC JAKIEŚ MOŻLIWOŚCI WYBORU a

7. czy w trakcie leczenia wynikły choroby serca ????????? PRZYBLIŻ, BO NIE ŁAPIĘ O CO CHODZI

8. czy po leczeniu pojawiły się choroby serca ??????? TEŻ NIE ŁAPIĘ

9. czy styl życia uległ zmianie przed i po leczeniu? Jeżeli tak to w jakim stopniu (np. zaprzestanie palenia papierosów) STYL ŻYCIA, TO NIE ZAPRZESTANIE PALENIA!!!! PALENIE, JEŻELI NIE NAZYWAMY GO NAŁOGIEM, MOŻE BYĆ PRZYZWYCZAJENIEM.
STYL ŻYCIA, TO PRACA ZAWODOWA, DOTYCHCZASOWE CZYNNOŚCI ITP.
PO CHOROBIE ZAWSZE SIĘ ZMIENIA TOK MYŚLENIA!!! GDYBYM BYŁA "DOŚWIADCZONA CHOROBĄ" I PRZECZYTAŁA TAKIE PYTANIE, TO CHYBA BYM SIĘ OBRAZIŁA I PRZERAZIŁA, ŻE OSOBA, KTÓRA KIERUJE DO MNIE ANKIETĘ
a) NIE MA O TYM POJĘCIA
b) PRZYGOTOWAŁA JĄ NA "ODPAŁ"
c) MA MNIE W D.....

10. czy podczas leczenia potrzebna była pełna opieka drugiej osoby PRZED PUNKTEM 10 NIE ZAPYTAŁAŚ Z JAKĄ CHOROBĄ SIĘ ZMAGA ANKIETOWANA/Y. ROBI SIĘ LUKA W DANYCH I NAWET, JAK KTOŚ ODPOWIE RZETELNIE, ODPOWIEDZI NIE BĘDĄ DAWAŁY CAŁOŚCI I NIC NIE WNIOSĄ.
CZY I W JAKIM ZAKRESIE POTRZEBOWAŁ PAN/PANI POMOCY OSÓB DRUGICH?


11. jaki sposób leczenia według Pana/Pani był najskuteczniejszy ZAKŁADASZ, ŻE LECZENIE, KTÓRYM BYLI PODDANI ANKIETOWANI BYŁ NIESKUTECZNY????


PO 6 PYTANIU
- CZY KTÓRAŚ Z WYMIENIONYCH PRZEZ PANA/PANIĄ CHORÓB WYMAGAŁA HOSPITALIZACJI SZPITALNEJ?
- CZY DOLEGLIWOŚCI Z NIĄ ZWIĄZANE LECZYŁ PAN/PANI U DANEGO SPECJALISTY, CZY ŚRODKI FARMAKOLOGICZNE BYŁY PRZEPISYWANE WYŁACZNIE PRZEZ LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU?

PO PYTANIU 10
- CZY ZAKRES TEN BYŁ DLA PANA/ PANI a) WYSTARCZAJĄCY b) ZADOWALAJĄCY
- JEŚLI ZADOWALAJĄCY, TO JAKĄ SFERĘ CHCIAŁBY PAN/PANI ZASPOKOIĆ BARDZIEJ
- CZY ODCZUWAŁ PAN/PANI DYSKOMFORT Z POWODU WŁASNEJ NIEDYSPOZYCJI I ZALEŻNOŚCI OD INNEJ OSOBY


Konferencj również będzie dotyczyła opieki paliatywnej. Jeżeli ktoś z Państwa spotkał się z tą dziedziną będę bardzo wdzięczna o opisanie własnych przeżyć :)

Mogą Państwo również nas wesprzeć finansowo , chcemy przygotować informatory dla pacjetnów i z tego tytułu brakuje nam 1000zł ( dużo osób zrezygnowało a nie możemy podnieść sobie składki a rektor powiedział, że fundusze woli przeznaczyć na połwinki..) na prywatnej wiadomości napiszę nr konta. Pozdrawiam ciepło


Mnóstwo informatorów dla pacjentów jest dostępnych na rynku. Jeżeli chodzi o broszurki informacyjne nie potrzebujesz pieniędzy od sponsorów, tylko udaj się do buira projektów lub zakładu poligraficznego i poproś o bezpłatne wydruki - łatwiej im pomóc w ten sposób, bo zawsze mają jakieś "odpady".
Pomysł fajny, ale mam wrażenie, że go "nie czujesz". Zastanów się, czy chcesz to zrobić, czy musisz. W jednym i drugim przypadku służę radą i pomocą. Mogę cię "korespondencyjnie" uświadomoć, tylko ogarnij się trochę. Potrzebuję więcej danych. Pozdrawiam, Agnieszka (667-258-700)

 
 
Hubert 


Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 1

 #71  Wysłany: 2013-02-01, 13:42  


Witajcie!
Proszę Was o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej stresu
http://www.ankietka.pl/an...-zycia-v11.html

Szukam ankietowanych w różnych środowiskach aby mieć jak najszerszy pogląd na badany temat.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam
Hubert
 
vita 


Dołączyła: 20 Sty 2013
Posty: 2

 #72  Wysłany: 2013-02-01, 13:58  


Witam, robię pracę o stanie odżywienia bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety, niestety nie mogę dodać załąćznika.......

ANKIETA



1. Zawód/ kierunek studiów

2. Wiek osoby ankietowanej:
o Poniżej 20 roku życia
o 20-30
o 31-40
o 41-50
o 51-60
o Powyżej 60 roku życia

3. Płeć osoby ankietowanej:
o Kobieta
o Mężczyzna

4. Wzrost osoby ankietowanej:



5. Waga osoby ankietowanej:


6. Ile razy w tygodniu spożywasz produkty mięsne?
o 1
o 2
o 3
o 4
o 5
o 6
o 7

7. Ile razy w tygodniu spożywasz owoce i warzywa?
o 1
o 2
o 3
o 4
o 5
o 6
o 7

8. Jak często jadasz w restauracjach typu „Fast food”?
o Mniej niż raz w miesiącu
o Raz w miesiącu
o Częściej niż raz w miesiącu
o Nigdy

9. Ile filiżanek kawy wypijasz w ciągu dnia?
o Żadnej
o Jedną
o Od 1 do 3
o Powyżej 3

10. Jak często spożywasz alkohol?
o W ogóle
o Sporadycznie
o Często
o Bardzo często

11. Ile spożywasz posiłków dziennie?
o 1
o 2
o 3
o 4
o 5
o Więcej niż 5

12. Jak wygląda Twoja codzienna dieta?
o Jem często, ale mało
o Jem rzadko, ale duże ilości
o Nie jem śniadania
o Nie jem obiadu
o Nie jem kolacji
o Podjadam między posiłkami
o Jem tylko wtedy, gdy jestem głodny
o Jem kiedy mam czas
o Jem w godzinach późno popołudniowych
o Jem śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolację i podwieczorek

13. W ramach przekąski sięgam po:
o Chipsy, paluszki, krakersy
o Ciasta, czekolady i różnego typu słodycze
o Owoce i warzywa
o Nie spożywam przekąsek

14. Ile czasu przed snem spożywasz ostatni posiłek?
o Bezpośrednio przed snem
o Mniej niż 1h
o Od 1 do1,5h
o Co najmniej 2h
o Różnie, nie przywiązuję do tego wagi

15. Ile płynów/ napojów wypijasz w ciągu dnia:
o Poniżej 1l
o Od 1 do 1,5l
o Od 1,5- 2l
o Od 2 do 2,5l
o Powyżej 2l

16. Po jakie napoje sięgasz najczęściej?
o Piję duże ilości wody
o Piję soki owocowe i warzywne w kartonach
o Piję soki owocowe i warzywne przygotowane własnoręcznie
o Pije napoje wysokosłodzone tj. coca cola, pepsi, fanta, sprite, ect.
o Piję herbatę i kawę

17. Jak reagujesz na stres?
o Mam zwiększony apetyt- jem wszystko co mam pod ręką
o Sięgam po dusze ilości słodyczy
o Nie mam apetytu
o Sięgam po alkohol
o Reaguję inaczej :


18. jak często uprawiasz sport?
o Raz w tygodniu
o Raz w miesiącu
o Częściej
o Nigdy

19. W jaki sposób spędzasz swój wolny czas?
o Jeżdżę na rowerze, pływam chodzę po górach
o Spotykam się ze znajomymi w kawiarni, pubie, restauracji
o Oglądam TV, czytam książki, gram w gry
o Biegam, spaceruję
o Chodzę na siłownie
o Inaczej
 
studentki 


Dołączyła: 17 Lut 2013
Posty: 1

 #73  Wysłany: 2013-02-17, 16:35  Prośba studentek medycyny


Jesteśmy dwiema studentkami medycyny z Wrocławia. Jesteśmy w trakcie pisania pracy na Konferencję Studenckich Kół Naukowych, w której badamy motywację kobiet po mastektomii przy podejmowaniu decyzji o rekonstrukcji piersi.
Każda wypełniona ankieta jest dla nas cennym materiałem badawczym, dzięki któremu możliwe będzie wyciągnięcie bardziej rzetelnych wniosków.
Za pomoc serdecznie dziękujemy.
Każdej osobie, która zdecydowała się pomóc i jest ciekawa wyników naszej pracy z przyjemnością prześlemy gotowy artykuł.
Za poświęcony czas i zaangażowanie z góry serdecznie dziękujemy.

Kasia i Ola

Link do ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/1C2rzUcw9xf58i3L2ZbtJMF2_XlfZb2Y3iqW1B4ONYj8/viewform

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-02-17, 17:35 ]
Post scalam do właściwego wątku.

 
czerwona.kokarda 


Dołączyła: 18 Lut 2013
Posty: 1

 #74  Wysłany: 2013-02-18, 02:13  


Szanowna Pani!
Zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie ankiety (złożonej z trzech części-w sumie 34 pytania), której celem jest uzyskanie niezbędnych dla mnie informacji, które wykorzystam w pracy magisterskiej. Poniższa ankieta skierowana jest do kobiet w wieku powyżej 45 lat. Jest ona dobrowolna i przede wszystkim anonimowa. Tematem pracy jest: Nowa jakość życia w okresie klimakterium. Koniec czy początek życia kobiety? Jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Położnictwo, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum. Poniższa ankieta wykorzystana będzie jedynie do celów naukowych. Będę niezmiernie wdzięczna jeżeli zechce Pani poświęcić swój czas na wypełnienie poniższej ankiety.
CZĘŚĆ I
http://www.ankietka.pl/an...ia-kobiety.html

CZĘŚĆ II
http://www.ankietka.pl/an...tyczesc-ii.html

CZĘŚĆ III
http://www.ankietka.pl/an...yczesc-iii.html

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-02-18, 04:43 ]
Post scalam do właściwego wątku.

_________________
studentka położnictwa
 
KasiaK24 


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 2

 #75  Wysłany: 2013-03-24, 14:33  Działania niepożądane po radioterapii


Szanowne Panie
Jestem studentką piątego roku na kierunki elektroradiologia. Piszę obecnie pracę magisterską na temat: „Działania niepożądane zaobserwowane przez kobiety z rakiem piersi poddawane radioterapii uzupełniającej”. Bardzo proszę Panie o pomoc w wypełnieniu ankiet. Badania mają wykazać jakie skutki uboczne zaobserwowały Panie podczas napromieniania i w jakim stopniu wpłynęły na jakość życia. Wypełnienie ankiety jest całkowicie anonimowe, a zawarte w niej informacje są poufne i zostaną wykorzystane wyłącznie w celach naukowych.
Link do ankiety:
http://www.interankiety.p...7b99d94cde4.xml

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adresem e-mail: k.kosna@wp.pl 
Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-03-24, 16:40 ]
Scaliłem post do odpowiedniego wątku.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group