1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2010-09-18, 09:35
Prośby studentów (i nie tylko) o pomoc w badaniach/ankietach
Autor Wiadomość
Lysenna 


Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 2

 #46  Wysłany: 2012-05-17, 12:06  Pytanie o ankietę.


Witam serdecznie, jest to pierwszy mój post na tym forum, chociaż śledzę je bez rejestracji od jakiegoś czasu. Sama nie choruję, jednak mam do czynienia z rakiem piersi (leczonym z pozytywnym skutkiem) u mojej mamy i (niestety w tym przypadku dużymi komplikacjami) cioci. Lęk przed nowotworami towarzyszył mi zawsze, więc postanowiłam go oswoić - udając się na praktyki na odział hematologii dziecięcej. Tak zaczęło się moje zainteresowanie psychoonkologią (także w związku ze studiami).
W obecnej chwili prowadzę badania dotyczące stresu i radzenia sobie z nim przez mamy chorych maluchów. Wprawdzie sporo z nich daje się zrobić na oddziale, ale wiadomo, że nie każdy ma na to chęć i siłę (i szanuję to). Niemniej jednak, potrzebuję jeszcze grupy kilku osób żeby zakończyć badanie i liczyć wyniki. Powoli tracę pomysły i pomyślałam, że może na takim jak to forum znajdą się jakieś mamy, które chciałyby poświęcać 15 minut na wypełnienie ankiety.
Zdaję sobie jednak sprawę, że spamowanie w takim miejscu to pomysł nie na miejscu, i ogólnie mówiąc, wydaje mi się to trochę bezduszne.
Dlatego chciałabym zapytać, czy coś takiego jest dopuszczalne? Mogłabym także wysłać przystosowaną do wypełniania online ankietę przez pw, jeśli ktoś się zgodzi.

Co o tym myślicie? Zupełnie chybiony pomysł, czy może dopuszczalny?

pozdrawiam ciepło

Żaneta.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-05-17, 12:08 ]
Jest to jak najbardziej dopuszczalne, ale w odpowiednim już istniejącym wątku, do którego post przenoszę. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-05-17, 12:16 ]
Cudownie! Nie wiem jak to się stało, że wcześniej nie zauważyłam wątku. Bardzo dziękuje za wskazówkę, podaję też adres ankiety:

Dla mam chorujących maluchów:
http://moje-ankiety.pl/respond-25903.html
 
pielegniarka 


Dołączyła: 24 Maj 2012
Posty: 1

 #47  Wysłany: 2012-06-08, 00:03  


witam jestem studentka pielęgniarstwa i przeprowadzam badania do pracy magisterskiej dotyczacej objawów chemioterapii u osób z choroba nowotworową Mam juz zebraną grupe pacjentów jednak zalezy mi na poszerzeniu badan Jesli sa osoby , które mogłyby mi pomoc w tej sprawie będę wdzięczna poprosze o kontakt mailowy olka13169@wp.pl

[ Dodano: 2012-06-08, 00:08 ]
dodam iż zależy mi na wymianie informacji i sugestii jak równiez jesli będzie taka mozliwość wypełnienia ankiety z osobami z nowotworem piersi, z nowotworem jelita grubego i płuc bede naprawde wdzieczna za wszelkie informacje
 
JoannaCzech 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 1

 #48  Wysłany: 2012-08-15, 22:06  


Witam serdecznie!
Studiuję na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Jestem obecnie na 5 roku pedagogiki i 4 roku psychologii. Tytuł mojej pracy magisterskiej brzmi: „Znaczenie duchowości w osiąganiu dobrostanu biopsychospołecznego u osób chorych na stwardnienie rozsiane”. Interesuje mnie więc, w jaki sposób poziom duchowości/religijności osoby chorej wpływa na sposoby radzenia sobie z nią w codziennym życiu. Jak dana osoba chora postrzega swoją chorobę i czy poziom jej duchowości/religijności przekłada się na lepsze funkcjonowanie. Zdaję sobie sprawę, że nie każdego może ten temat zainteresować, ale może jednak ktoś zechce mnie wesprzeć… Byłabym bardzo wdzięczna. Zależy mi na przebadaniu jak największej ilości osób, aby badania były jak najbardziej wiarygodne. Dla porównania prosze o wypełnienie tej samej ankiety również osoby z chorobą nowotworową. Stad kieruje swoja goraca prosbe do Panstwa. Kazda wypelniona ankieta jest dla mnie na wage zlota. Analizujac kwestionariusze dowiaduje sie o badanych chorobach o wiele wiecej - jest to dla mnie naprawde cenne doswiadczenie.

Ankieta znajduje sie pod adresem: http://www.ankietka.pl/an...-z-choroba.html
Pozdrawiam! :)
 
kulajw 


Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 1

 #49  Wysłany: 2012-09-26, 09:30  Oczekiwania w stosunku do fizjoterapeutów


Szanowni Państwo,

Jestem fizjoterapeutą i prowadzę badania dotyczace społecznych oczekiwań w stosunku do fizjoterapeutów. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby mi pomóc zapraszam do wypełnienia krótkiego kwestionariusza. Ankieta składa się tylko z dwóch pytań, w tym jednego otwartego a jej wypełnianie nie zajmie więcej niż 5 minut. Jest to pierwszy etap badania, celem którego jest stworzenie bazy cech ważnych dla "dobrego" fizjoterapeuty.
Zainteresowani mogą otrzymać raport z badania po jego zakończeniu. Wpisując swój adres e mail w odpowiednie pole w ankiecie.

link do ankiety: Dokumenty Google


Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-09-26, 11:00 ]
Scaliłem post do odpowiedniego wątku.

 
rehabilitacjaoddzis 


Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 1

 #50  Wysłany: 2012-10-12, 20:06  Proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety


Dobry wieczór!:)
Jestem studentką fizjoterapii w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Jestem w trakcie pisania badawczej pracy licencjackiej na temat oceny stanu funkcjonalnego barku u kobiet po mastektomii. Chciałabym Panie prosić o pomoc w wypełnieniu ankiety. W mojej pracy staram się zbadać jaki wpływ ma rehabilitacja na zakres ruchomości barku a także na pojawienie się obrzęku limfatycznego. Ankieta pozwoli mi także stwierdzić jak zmienia się aktywność fizyczna kobiet po zabiegu. Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety i jakiekolwiek uwagi. Jeśli będą Panie zainteresowane statystykami chętnie się nimi podzielę.
Pozdrawiam, Dominika :)

Oto link do ankiety: http://www.e-ankieta.org/...d=75254&lang=pl

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-10-12, 20:32 ]
Post scalony do właściwego mu wątku.

 
Jacqueline 


Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 1

 #51  Wysłany: 2012-10-19, 16:05  grupa badawcza- praca licencjacka


witam wszystkich bardzo serdecznie ! :)

jestem studentką 3 roku psychopedagogiki i od przeszło roku wolontariuszką w jednej z fundacji dla dzieci chorych onkologicznie. piszę pracę licencjacką o obrazie siebie przed, w trakcie i po leczeniu w chorobie nowotworowej. niestety, z mojego oddziału zebrałam nie wystarczającą liczbę osób. chodzi mi o osoby/młodzież w wieku wczesnej dorosłości ( ok17-22 r.ż) można przymknąć oczko i może to być osoba zarówno 16 czy 23 letnia. :) jeżeli są tutaj chętne osoby, lub znacie takie które bez problemu zgodziły by się na pomoc mi w pracy poprzez wypełnienie anonimowych ankiet czy kwestionariuszy proszę o kontakt tutaj. na pw wyślę adres mailowy czy jakiś inny numer kontaktowy. :)

proszę o taką bezinteresowną pomoc, ponieważ ta praca jest dla mnie niezwykle ważna i wkładam z nią całą siebie. :) to jest pierwsza taka praca na moim wydziale, chcę pokazać problem choroby i siłę młodych pacjentów.

serdecznie pozdrawiam i życzę dużo zdrówka ! :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-10-19, 19:49 ]
J.w.

 
Marcin Rytko 


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 10
Pomógł: 1 raz

 #52  Wysłany: 2012-10-22, 09:46  


Jestem za starym okazem. Na nic się nie zdam ;) Znowu ;)

Pozdrawiam
Marcin Rytko
 
agnieszka.waraksa 
Hospicjum "Dotyk Anioła"



Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Pomogła: 5 razy

 #53  Wysłany: 2012-12-22, 19:26  


LENISTWO – główna domena studentów XXI w.

Jak pisałam w poście „Życzenia Świąteczne” – święta, czas nostalgii, spokoju, zwolnienia tempa….
W mieszkaniu pachnie świerkiem i cynamonem. Na choince mienią się bombki oświetlane żaróweczkami. Leżę z laptopem i przeglądam forum. Bach, po raz pierwszy klikam w „prośby studentów”. Czytam, czytam, czytam i nie wierzę!!! To jest jakaś masakra!

Studenci (i o zgrozo – doktorzy) różnych kierunków, uczelni, specjalności i roczników piszą prośby o wypełnienie ankiet, które mają na celu, co??? Bo nie wiem! Chyba tylko skończenie przez nich szkoły! Nijak ma się to do, jak deklaruje wielu, np. poprawy jakości życia przed/po/w trakcie choroby. O literaturze do tematu nie wspominam [bo znowu musiałabym pójść do spowiedzi] :mrgreen: .
Nie wiem, czy którykolwiek z autorów umieszczonych tutaj postów, będzie to czytał, ale osobisty apel do kolejnych.

Wielu z Was rocznikowo zaczyna wchodzić w dorosłość. Etap skończenia szkoły jest początkiem drogi, która jest przed Wami. Cieszę się, że chcecie „coś zgłębić”, „komuś pomóc”, ale błagam zróbcie to z głową!!! Jeżeli wybieracie temat pracy, to zastanówcie się najpierw- dlaczego chcecie o tym pisać? (Jeżeli tylko dlatego, żeby zdać, to proponuję temat „Ilość TESCO w moim mieście”).
A wracając do wątku. Powinniście zdawać sobie sprawę, że rozmowa o chorobie, czy ludzkiej walce jest bardzo trudna. Dlaczego nikt z Was nie chciał zrobić badań, czy ankiety w swoim mieście? Czyli tam, gdzie badanie rzeczywiście mogą coś wnieść i coś poprawić. Nie wierzę, że nie ma u Was oddziału onkologicznego, hospicjum, stowarzyszenia czy poradni medycyny paliatywnej. Problem jest jednak w tym, że TAM trzeba by było pójść, a umieszczając link z ankietą na stronie – wypełnioną odbierzecie w folderze „otrzymane”.
Mam osobistą alergię i uczulenie na krzywdę ludzką, zwłaszcza pacjentów nowotworowych. Nienawidzę, kiedy mimo codziennych zmagań, ktoś próbuje ich wykorzystać. A tak to odczuwam, czytając Wasze prośby!

Obiecuję pomóc każdemu w znalezieniu odpowiedniej placówki do przeprowadzenia badań, ankiety w miejscu ich zamieszkania czy uczelni. Piszcie na mój prywatny mail agaw7@op.pl

Błagam – uczcie się pomagać ludziom, a nie ich wykorzystywać!!!!!!!
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #54  Wysłany: 2012-12-22, 19:45  


Brawo!!!
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #55  Wysłany: 2012-12-22, 20:27  


Mam osobistą alergię i uczulenie na krzywdę ludzką, zwłaszcza pacjentów nowotworowych. Nienawidzę, kiedy mimo codziennych zmagań, ktoś próbuje ich wykorzystać.
Podpisuje,się pod tym postem :flow:
Cały czas staram się .....choć ta pomoc w hospisjum jest niewielka (praca zawodowa,rodzina)cieszę sie ,z każdej wizyty u pacjenta....
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #56  Wysłany: 2012-12-22, 21:48  


JoannaCzech napisał/a:
Znaczenie duchowości w osiąganiu dobrostanu biopsychospołecznego u osób chorych na stwardnienie rozsiane”. Interesuje mnie więc, w jaki sposób poziom duchowości/religijności osoby chorej wpływa na sposoby radzenia sobie z nią w codziennym życiu.
- ja już widać za stara jestem,aby to pojąć.Taki temat pracy mgr to jest poważny temat,że tak powiem naukowy studenta psychologii,a nawet pedagogiki?

[ Dodano: 2012-12-22, 21:52 ]
agnieszka.waraksa napisał/a:
Jeżeli wybieracie temat pracy, to zastanówcie się najpierw- dlaczego chcecie o tym pisać? (
-czegoś tutaj nie rozumiem.Za moich czasów,to wybrany temat pracy mgr musiał mieć akceptację promotora,a teraz już nie ma tego patentu?
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #57  Wysłany: 2012-12-22, 22:04  


Cytat:
-czegoś tutaj nie rozumiem

Wybór --> akceptacja. Taka kolejność. :roll:
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #58  Wysłany: 2012-12-22, 22:09  


sarenka napisał/a:
Za moich czasów,to wybrany temat pracy mgr musiał mieć akceptację promotora,a teraz już nie ma tego patentu?

Pewnie jest. Ale czy to oznacza, że wybieramy temat pracy jedynie pod kątem gustu promotora?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
agnieszka.waraksa 
Hospicjum "Dotyk Anioła"



Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Pomogła: 5 razy

 #59  Wysłany: 2012-12-22, 22:47  


sarenka napisał/a:
Za moich czasów,to wybrany temat pracy mgr musiał mieć akceptację promotora,a teraz już nie ma tego patentu?


A z tym bywa różnie. Obecnie najczęściej promotorzy dążą do podmiotowego traktowania studenta i "dają mu wolną rękę". Dotyczy to zwłaszcza kierunków humanistycznych.
Takie podejście promotorów wydaje mi się notabene słuszne, bo dlaczego ktoś,ma mi coś narzucać?
Ponadto student na uczelni ma do wyboru kilka nazwisk promotorów i może (jeżeli zdąży się wpisać do niego na listę, bo ilość miejsc jest ograniczona) wybrać sobie tego, którego przedmiot wiodący jest najbliższy jego zainteresowaniom czy pasjom.
krótko, trafnie i na temat odpisał jo_a 'wybór - akceptacja'.
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #60  Wysłany: 2012-12-22, 22:55  


agnieszka.waraksa napisał/a:
Ponadto student na uczelni ma do wyboru kilka nazwisk promotorów i może (jeżeli zdąży się wpisać do niego na listę, bo ilość miejsc jest ograniczona) wybrać sobie tego, którego przedmiot wiodący jest najbliższy jego zainteresowaniom czy pasjom.

Zależy gdzie - ja dostałam promotora "z góry", bez opcji zmiany.

agnieszka.waraksa napisał/a:
Obecnie najczęściej promotorzy dążą do podmiotowego traktowania studenta i "dają mu wolną rękę".

Danie wyboru w kwestii tematu - okej. Ale podmiotowe traktowanie studenta -oj, chyba wcale nie aż tak częste, jak się wszystkim wydaje ;)
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group