1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prawdopodobnie międzybłonniak
Autor Wiadomość
mufa123 


Dołączyła: 19 Lip 2016
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2016-07-19, 20:30  prawdopodobnie międzybłonniak



Witam
Dołączyłam do Was dziś, to szczególnie trudny dla mnie dzień. Jutro prawdopodobnie usłyszę diagnozę mojego Taty( wiek 64 lata) - międzybłonniak opłucnej????? nie wiem co będzie dalej, nie wiem jak pomóc tak bliskiej mi osobie , obawiam się jego reakcji na diagnozę - strasznie boi się raka , chciałabym móc jakoś pomóc ale naprawdę nie wiem jak , obecnie leży w szpitalu w Otwocku , miał bronchoskopię i torakotomię jutro wynik histopatologiczny i albo chemia , albo radioterapia. Może wie ktoś gdzie najlepiej udać się ze skierowaniem na oddział onkologiczny, mieszkamy w okolicach Nieporętu, czy Wieliszew to dobre rozwiązanie ?????
 
Marcin J 


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 665
Skąd: Trojmiasto
Pomógł: 91 razy

 #2  Wysłany: 2016-07-20, 08:45  


Witaj na forum,

Niestety nie pomoge w wyborze placowki ale moze znajdziesz cos na stronie glownej forum w temacie "Centra Onkologii, szpitale, leczenie"

Natomiast jezeli chcesz otrzymac jakiekolwiek informacje musisz zamiescic dokumentacje medyczna, na jej podstawie bedzie mozna ckolwiek napisac.

Co Ty mozesz zrobic?, byc obok Taty, wspierac slowem, pielegnowac, spelniac zachcianki... wiele mozesz zrobic aby umilic czas...

Leczeniem zajma sie lekarze jakiekolwiek ono by nie bylo, mozesz tez ty chodzic i rozmawiac z lekarzami, jezeli obawiasz sie o stan psychiczny Taty, te najgorsze informacje mozesz przyjac Ty i w delikatny znany tylko sobie sposob przekazac je Tacie, jezeli chce wiedziec.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
NDRP, Tesc walczyl 4 miesiace i 1 dzien. Na zawsze w naszych sercach.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #3  Wysłany: 2016-07-20, 10:10  


mufa123,
Czemu nie onkologia w Otwocku?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
mufa123 


Dołączyła: 19 Lip 2016
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2016-07-24, 20:03  


Czemu nie onkologia w Otwocku? Nie wiem jeszcze na 100% jaki to nowotwór , lekarze mówią że podejrzewają dwa rodzaje jednak wyniku badal nie ma , może jutro???? Podobno w Otwocku nie keczą jednego z podejrzewanych odmian nowotworu 😞
 
zeta 


Dołączyła: 02 Mar 2016
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #5  Wysłany: 2016-07-24, 22:28  


Moja znajoma z grupy Rak płuc na Facebook poprosiła mnie o podanie Ci jej adresu wraz z prośbą, żebyś zechciała do niej napisać, też ma tego raka w rodzinie

serdecznie pozdrawiam
zeta


mam prośbę o skasowanie mojej wiadomości a szczególnie adresu e-mail - myślałam, że wysyłam ten adres w wiadomości prywatnej
przepraszam za kłopot

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-07-24, 22:37 ]
skasowane dane.

[ Dodano: 2016-07-24, 22:57 ]
Dziękuję :)
 
mufa123 


Dołączyła: 19 Lip 2016
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2016-07-25, 20:26  


jutro konsylium ... może się wyjaśni co dalej bo to czekanie bardzo męczy tatę i wszystkich wkoło niego
 
mufa123 


Dołączyła: 19 Lip 2016
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2016-07-27, 19:38  


Witam
Dziś potwierdziła się diagnoza Międzybłonniak opłucnej lewej- jutro musimy dzwonić do centrum onkologicznego w Warszawie ponieważ w Otwocku tego typu nowotworów nie leczą. Może ktoś wie ile czasu czeka się na miejsce.

[ Dodano: 2016-07-27, 19:59 ]
Jeśli ktoś potrafi Proszę o interpretację wyniku histopatoplogicznego:
I( z płynu z opłucnej)) komórki mezotelialne i limfocyty
II i III( wycinki z opłucnej lewej)) reakcja immunohistochemiczne: WT1(+);TTF1(-);p63(-)
Obraz mikroskopowy i profil immunohistochemiczny mogą przemawiać za (mesothelioma malignum). Brak danych lkinicznych utrudnia dokładniejszą ocenę.
 
Ania1905 


Dołączyła: 20 Sty 2016
Posty: 54
Pomogła: 2 razy

 #8  Wysłany: 2016-09-12, 11:57  


Jeśli będziesz będziesz miała jakieś pytania, czy po prostu będziesz chciała pogadać, daj znać.
A tu masz link do mojego wątku o międzybłoniaku:
http://www.forum-onkologi...1,60.htm#274758
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group