1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 54
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-08, 11:41   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Dziękuję Wam za wszystkie informacje, pomoc i dobre słowa. Przez ten rok walki z chorobą taty bardzo mi to pomagało. Może w przyszłości ten wątek pomoże komuś innemu. Nasza historia dobiegła już końca.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-19, 13:51   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Madzia70, wiadomo że fachowiec, chodziło mi o to, żeby w wyniku tej rehabilitacji, ruchu, był w stanie samodzielnie i w miarę sprawnie poruszać się, choćby w obrębie łóżka, dzwignąć się samemu, poprawić itp. bo ja właśnie w tym sensie nie mogę mu w tej chwili pomóc, nie mówię w żadnym wypadku o jakichś ćwiczeniach robionych przeze mnie.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-19, 11:00   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Madzia70, zdaje sobie sprawę, że tata nagle nie będzie znów w pełni sprawny. Chodzi mi o to żeby miał jakikolwiek regularny ruch, zapewniony przez fachowca. Ja nie jestem w stanie mu pomóc, ponieważ jestem w 6 miesiącu ciąży i nie jestem go w stanie udźwignąć. W grę wchodzi tylko rehabilitacja dochodzaca, nie zamierzam nigdzie taty ciagac niepotrzebnie.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-18, 20:14   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Jeszcze raz wklejam pdf, tym razem już bez danych.

[ Dodano: 2016-11-18, 20:25 ]
missy, w tej chwili tata leży, oddycha dosyć dobrze, tlenu nie potrzebuje. Ma apetyt, je i pije normalnie, nie wymaga samych płynnych potraw. Generalnie może przełykać, na chwilę obecną nie ma z tym problemu. Największy problem jest z tym, że nie ma siły się ruszyć. Chociaż ja mam bardziej wrażenie, że to nie tylko kwestia siły, ale ucisku na jakiś nerw. Stąd pytanie o rehabilitację. Zakładam, że nie zacznie nagle sam chodzić, ale musimy chociaż spróbować coś zrobić, żeby cały czas nie leżał.
Jeśli chodzi o samą konsultację to w pierwszej kolejności chcę pokazać wyniki badań, w tej chwili nie ma opcji żeby na darmo tatę gdzieś ciągnąć.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-18, 10:25   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Poniżej wklejam całą dokumentację medyczną od ostatniej chemii cisplatyna/alimta z czerwca 2016 do teraz. Niestety choroba postępuje, tata miał bardzo duże trudności z oddychaniem, stwierdzono, że dalsze leczenie nie jest możliwe i pozostaje nam tylko opieka paliatywna. Zrobiona mu tracheotomię, co znacznie poprawiło oddychanie. Ale niestety że od 8 listopada był w szpitalu i z powodu tych duszności nie mógł się ruszać, teraz nie ma sił wstać z łóżka. Potrzebna będzie rehabilitacja ruchowa żeby go postawić znów na nogi.

Ale moje pytanie jest w tym momencie inne. Gdzie lepiej udać się na konsultacje? Zakopane czy Gdańsk?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-11-18, 16:46 ]
Aniu zgodnie z Twoją prośbą wszystkie załączniki usunęłam.
Tutaj informacja jak wstawić załączniki do posta http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35. , proszę je wstawić bez danych pacjenta i lekarza.


  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-10, 12:26   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Witajcie, mam kilka pytań, ale zacznę od początku.

15 lipca tata miał TK - guz się znów powiększył, ale wszystko inne było bez zmian.

Pod koniec lipca byliśmy na wizycie w poradni i lekarz zalecił w związku z TK chemię w tabletkach - Navelbine - przez 3 tygodnie po 1 dawce 100 mg. Tata źle się po tym czuł, był osłabiony, stracił apetyt, bardzo mało jadł, pojawiły się wymioty. Od czerwca zjechał z wagi 10 kg.

31 sierpnia znów byliśmy w poradni na kontroli i tym razem zmieniono chemię na Adriblastin. Dostał ponadto zastrzyki na krew i tak naprawdę wyniki z krwi miał do tej pory naprawdę dobre. 31.08 wziął I dawkę, 21.09 - II, na 12.10 szykujemy się na III wlew. Pierwsza dawka poszła super, czuł się dobrze, nie było żadnych większych sensacji żołądkowych. Po drugiej też początkowo wszystko było ok, dostał do diety Protifar, zaczął odzyskiwać apetyt, trochę więcej jeść i nagle pojawił się kryzys. Na początku października zaczął narzekać na ból gardła, pojawiła się chrypka, brał tabletki do ssania na gardło. W zeszłym tygodniu poszliśmy do pani doktor do poradni paliatywnej, gdzie jest pod opieką i okazało się, że gardło jest ok, przeziębiony nie jest. Było troszkę kaszlu ale przeszło. Niestety od piątku bardzo boli tatę kręgosłup. Początkowo góra, a od soboty dół, w odcinku lędźwiowym. Do tego stopnia, że w sobotę brał oprócz Oxycontinu (normalna dzienna porcja to 2 x 1 tabletka 20 mg) apap extra i tramal plus maść Traumon. Większość dnia leżał, nie mógł się swobodnie podnieść z łóżka. Wczoraj było znacznie lepiej, obyło się bez dodatkowych przeciwbólowych w ciągu dnia, był smarowany maścią, miał przyklejony zwykły plaster Itami, siedział, chodził, mało leżał. Dziś rano znów nie mógł się za bardzo podnieść. Jutro mamy jechać robić wyniki, w środę poradnia i chemia, boję się czy da radę usiedzieć w samochodzie.
I tu moje pytanie. Czy pytać lekarza o rezonans, scyntygrafię? jakie badania będą bardziej wiarygodne? RM, scyntygrafia czy TK? czy jest szansa, że to tylko skutki uboczne chemii? Dodam, że i przy poprzedniej chemii i teraz wystąpiło mrowienie i drżenie ręki, ale to było skutkiem chemii. Czy z tym bólem kręgosłupa też tak może być?
Lekarka z paliatywnej nie chciała mówić przy tacie, ale twierdzi, że chrypka i problemy z gardłem to postęp choroby. Ja natomiast wiem, że po każdej chemii tak naprawdę ta chrypa występowała, z tym że teraz utrzymuje się dłużej i dodatkowo bolało początkowo gardło. Cały czas żyję myślą, że to wszystko skutki chemii, ale chyba pora zmierzyć się z realiami.
  Temat: prawdopodobnie międzybłonniak
Ania1905

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4489

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-09-12, 11:57   Temat: prawdopodobnie międzybłonniak
Jeśli będziesz będziesz miała jakieś pytania, czy po prostu będziesz chciała pogadać, daj znać.
A tu masz link do mojego wątku o międzybłoniaku:
http://www.forum-onkologi...1,60.htm#274758
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-02, 14:32   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Witajcie
Jakiś czas tu nie zaglądałam, ale tak na prawdę nic się nie działo. Wczoraj tata dostał ostatnią, 6 chemię. Na koniec lipca tomografia i wizyta w poradni. Jest w naprawdę dobrej formie, oby jeszcze psychicznie było troszkę lepiej. Może to kwestia znalezienia sobie jakiegoś zajęcia i wypełnienia czasu.
Dziękuję Wam za dotychczasowe rady i wsparcie, w dużej mierze dzięki forum odnalazłam się w tej sytuacji i poniekąd oswoiłam z tą chorobą. W sobotę, 4 czerwca zacznie się 8 miesiąc naszej walki z chorobą. Patrząc na teorię to chyba całkiem niezły wynik. Zresztą pani doktor, która opiekowała się tatą na oddziale powiedziała wprost, że możemy się spotkać za kilka miesięcy, albo za kilka lat. Oby to spotkanie jak najdłużej odwlekło się w czasie.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-29, 15:02   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Tata ma bardzo przesuszoną skórę na plecach. Najprawdopodobniej jest to efekt radioterapii. Co najlepiej stosować? Maść witaminowa?
  Temat: Prośba w intepretacjii
Ania1905

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3841

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-26, 12:03   Temat: Prośba w intepretacjii
Natalia93x,
lekarka na podstawie tk, nie chciała się wypowiadać, tak czy inaczej trzeba się udać dalej do szpitala, muszą zrobić biopsję czy pobrać wycinek i dopiero wtedy będzie możliwe jakiekolwiek podejmowanie decyzji co do samego leczenia. Czytam Twój post i czuję się, jakbym bez mała czytała o moim tacie. Generalnie nie ma na co czekać, trzeba zacząć działać, tym bardziej, że na wyniki hist-pat też się trochę czeka.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-22, 10:38   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Tata jest już po 4 chemii. W wypisie jest też informacja o wyniku tomografii. Stan na ten moment oceniam jako całkiem dobry.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-18, 12:44   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Tata jest już po tomografii kontrolnej. Nie znam szczegółów ale lekarka powiedziała, że jest dobrze - reaguje na leczenie, zmiany są znacznie mniejsze. Ale niestety jako efekt uboczny mamy zakrzepicę, więc tata nie dostał 4 chemii w terminie i czeka na oddziale aż noga wróci do normy.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-01, 13:22   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Powiem Wam jak to u nas wygląda. Byłam wczoraj w poradni medycyny paliatywnej. O tym, kto kwalifikuje się do HD decyduje pani doktor z poradni, bo ona też kieruje hospicjum. Nie czeka się długo. Natomiast będąc pod opieką poradni można też liczyć na wizyty domowe lekarza. Tata został przy okazji obadany, porozmawiał z Panią doktor, ponarzekał, że nie doszedł jeszcze do siebie po ostatniej chemii i dostał leki przeciwgrzybicze, jako dodatek do Dexamethasonu.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-30, 11:39   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź.
Skierowanie do HD wystawił nam onkolog na oddziale chemioterapii już przy pierwszej chemii. Do tej pory tata był objęty jedynie opieką poradni medycyny paliatywnej. Bałam się, czy zgłaszając tatę do HD, nie zamknę nam tym samym możliwości korzystania z CO i poradni. Jeśli można to łączyć, to bardzo dobrze. Co prawda w tym momencie nie ma potrzeby korzystania, ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo co będzie się działo dalej.
  Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Ania1905

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28108

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-30, 11:08   Temat: Międzybłoniak opłucnej - lokalnie zaawansowany
Chciałabym zapytać o zasady działania hospicjum domowego. A dokładniej o to, czy można jednocześnie korzystać z poradni onkologicznej, CO i hospicjum domowego? Gdzieś tutaj na forum zdaje mi się, że widziałam kiedyś wątek, w którym ktoś pisał, że jeśli zacznie się korzystać z hd, to nie można już korzystać z poradni onkologicznej. Ale w żaden sposób nie mogę tego wątku znaleźć. Jak to jest faktycznie?
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group