1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Autor Wiadomość
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #226  Wysłany: 2011-07-04, 10:58  


Sami zobaczcie czy tak powinno wyglądać orzeczenie od lekarza orzecznika na rente socjalna ?

http://imageshack.us/phot...0110704115.jpg/
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #227  Wysłany: 2011-07-04, 19:11  


Damiano18 w Twoim wieku to już piszemy po polsku ;) , właśnie to orzeczenie należało zaskarżyć ( wnieść sprzeciw ). Nie przeczytałeś mojego poprzedniego postu, najpierw orzekamy o całkowitej niezdolności do pracy, a potem o rencie socjalnej - mamy zatem dwa orzeczenia, przy czym zaskarżyć należy to pierwsze, bo drugie jest zwykle prostą konsekwencją pierwszego.

[ Dodano: 2011-07-04, 19:15 ]
To drugie orzeczenie, jak jest niekorzystne też oczywiście należy skarżyć, ale niezaskarżenie pierwszego, już niekorzystnego zwykle skutkuje oddaleniem żądań.
_________________
c'est la vie
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #228  Wysłany: 2011-07-05, 00:06  


Sprzeciw wniosłem 3 dni temu... Moja mama dziś zadzwoniła do Poradni Onkologicznej i.... przedstawiła sprawę no i wszyscy byli trochę zaskoczeni czemu mi nie dali renty socjalnej... jak wszyscy biorą dokumenty właśnie od niech i wszyscy dostają...... :/

No ale SAMI POWIEDZCIE... Czy ja nie mam szans na rente socjalną..?
Wszystko zaczeło się w Czerwcu 2006r, wykryto u mnie nowotwór złośliwy w nodze prawej. Wysłany zostałem do Instytuty Matki I Dziecka w Warszawie

- Przeszedłem 6 kuracji chemioterapii najmocniejszej, w czasie tego miałem coś z sercem nie wiem nie znam się... coś było: Blok 1 stopnia później 2 stopnia, po 4 kuracji chemioterapii mam uszkodzony słuch ,piski , szumy i też słabiej słyszę.

Później operacja polegająca na wycięciu guza, i wycięciu kości, część udowej, kolano i trochę piszczela, na to miejsce wstawiona endoproteza całe kolano oczywiście "sztuczne" swoją kość to mam tylko w tej nodze..... Stope i kawałek piszczela.... :fucc: Zginam ją ok 70stopni max to 90stopni. Jeszcze w tej nodze mam ale to raczej od chemioterapii zanik kostny, jak ja złamałem w 2008r... NORMALNIE się przewróciłem to nosiłem 2 miesiące gips.......... 2 MIESIĄCE!! Koszmar...

Następnie....... będzie wymiana za jakieś 5-10 lat endoprotezy i znowu wszystko od nowa ...... ta rehabilitacja............ ech.......... cóż jakoś muszę się pozbierać... :-( Takie życie jak to mówią.....


Tak więc nie mam szans na rentę........? Jakim CUDEM?! Mi sie wydaję że wystarczy jak ktoś przejdzie samą chemioterapie najmocniejszą ( Czerwoną) i już powinna być renta....... Kto tego nie przeżył ten nawet nie ma o tym pojęcia........ Nie mówiąc już o nodze....

[ Dodano: 2011-07-05, 00:09 ]
Własnie teraz się dowiedziałem co to jest Blok serca 1 stopnia i 2 stopnia... Nie było ze mną za ciekawie jednym słowem........... :roll:
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #229  Wysłany: 2011-07-06, 17:59  Czasu opieki a okres nieskładkowy


Wart przeczytania artykuł w GP dotyczący problemu zaliczania czasu opieki na chorym członkiem rodziny jako okresu nieskładkowego: Czasu opieki nie wlicza się do okresu nieskładkowego - Praca i ubezpieczenia - Gazeta Prawna - Najwiekszy dziennik gospodarczy
_________________
c'est la vie
 
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #230  Wysłany: 2011-07-06, 19:50  


Damiano 18
Z tego co piszesz to do wniosku o rentę socjalną załączyłeś tylko zaświadczenie o stanie zdrowia od lekarza onkologa. Piszesz że masz wstawioną endoprotezę a czy dołączyłeś zaświadczenie z leczenia operacyjnego i ewentualnie od ortopedy? Podobnie piszesz, że masz uszkodzony słuch po chemioterapii a nic nie piszesz o zaświadczeniu od laryngologa potwierdzające uszkodzenie słuchu. Składając dokumenty na rentę czy to chorobową czy też socjalną należy załączyć wszystkie możliwe orzeczenia /wystawione w ciągu ostatniego m-ca/ i wszelkie karty informacyjne z wcześniejszego leczenia szpitalnego, wyniki badań itp. Na podstawie jednego zaświadczenia od onkologa lekarz orzecznik nie przyznaje prawa do renty.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #231  Wysłany: 2011-07-06, 21:51  


No tak.. ale.. z jakiego znowu leczenia operacyjnego...? To ja mam napisane w dokumencie od lekarza z Poradni że jestem po wycięciu guza i wstawieniu endoprotezy


NO a z tymi dokumentami od Laryngologa to niestety nie mam... hmm... A czy muszę to już załatwiać od Laryngologa tam gdzie sie leczyłem czyli z Warszawy czy u mnie w mieście mogę sobie pójść do laryngologa pokazać Audiogram i żeby mi napisał dokument?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #232  Wysłany: 2011-07-06, 22:03  


Damiano18, możesz u Ciebie w mieście iść do laryngologa i ortopedy - poproś lekarza pierwszego kontaktu o skierowania i tym lekarzom pokaż swoje papiery (a najlepiej by było, jakby oni Cię na nowo zbadali, bo byłoby aktualnie). Im więcej masz napisane tym lepiej - do ZUSu najlepiej przynieść każde w miarę aktualne badanie. W końcu to, że masz napisane że masz endoprotezę, jeszcze nic nie znaczy - ale jeśli byś miał zaświadczenie, że przez to nie możesz tego czy tamtego, to już inna historia. Jeśli nie pójdziesz do ortopedy, to przedstaw chociaż w ZUSie wypis ze szpitala w którym Ci wykonywano wstawienie endoprotezy.
_________________
 
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #233  Wysłany: 2011-07-06, 22:22  


Chyba nie rozumiem, założyłem, że Damiano18 starając się o rentę socjalną przedłożył nie tylko samo zaświadczenie, ale też wszystkie wypisy szpitalne, bo taki obowiązek wynika chyba nawet w przepisów, a jeśli nie przedłożył to PZON powinien go do tego wezwać.
_________________
c'est la vie
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #234  Wysłany: 2011-07-06, 23:15  


Tak.. DO ZUS-u dałem żaswiadczenie od lekarza z Poradni Onkologicznej jak i wszystkie dokumenty - wypisy ze szpitala, dałem nawet to ... jak do Lublina przewioziono mnie w stanie KRYTYCZNYM po ostatniej chemioterapii... masakra... już więcej niż 6 chemioterapii nie dałbym rady "przyjąć" dobrze że ta była ostatnia..
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #235  Wysłany: 2011-07-10, 11:23  


Dowiedziałem się od tego chłopaka znowu który dostał rentę socjalną i ma taką sama chorobę i taką samą endoproteze tyle że w lewej nodze że dostał rente za 5 min na 5 lat a co miał wypisane w dokumencie od lekarza...? Nawet nie miał napisanego że brał chemie !! Bo przeciez jest to w kartach napisane ze szpitala... :roll: Nie ma żadnych powikłań po chemii, miał tylko napisane że ma endoproteże i........... tak samo jak ja... coś w stylu " Dalsza kontrola w poradni Onkologicznej" i TYLE! Chłopak dostał aż na 5 lat! Czyli tak jak to rozmawialiśmy ... popadłem na lekarza PSYCHIKA który nawet nie czytał kart ze szpitala!
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #236  Wysłany: 2011-07-18, 22:41  


Nie wiem, skąd miałam błędne informacje, ale ze względu, że byliśmy dzisiaj z Tatą u prawnika napiszę, jak wygląda sprawa z chorobą, zwolnieniem lekarskim i ewentualną decyzją: wracam do pracy czy nie.
Byłam przekonana, że choremu 'przysługuje' 6 miesięcy zwolnienia lekarskiego i 6 miesięcy (oczywiście jeśli decyzja jest pozytywna) zasiłku rehabilitacyjnego. Jednak jest to błędne rozumowanie. Wg kodeksu pracy- pracodawca może zwolnić pracownika bez orzekania o winie, jeśli ten nie będzie zdolny do pracy w okresie 6 miesięcy zwolnienia lekarskiego i 3 miesięcy zasiłku rehabilitacyjnego. Oczywiście nie musi, ale może. Oznacza to, że tak jak u mojego Taty- najprawdopodobniej przerwiemy ciągłość zasiłku, pisząc do ZUSu podanie i zakończenie zasiłku- oczywiście to zależne od tego, jak Tata będzie się czuł. Tata w styczniu będzie miał 4 lata do emerytury, a że pracuje w szczególnych warunkach (rafineria), to będzie w tzw. ochronce (wtedy nie można go zwolnić, tylko dyscyplinarnie).
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #237  Wysłany: 2011-07-26, 18:49  


asia19, to co Cię interesuje: art. 39 i art. 40 kodeksu pracy ( kp ) oraz art. 53 kp. Jeśli potrzebujesz więcej wiedzy to pytaj. Jeżeli tata długo choruje, ponad 30 dni, to do powrotu do pracy musi mieć ustaloną przez lekarza zdolność do pracy ( art. 229 § 2 kp ).
_________________
c'est la vie
 
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #238  Wysłany: 2011-07-26, 22:11  


Asia19 okres ochronny nie ma zastosowania do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę za pracę w warunkach szczególnych. Dla kobiet zaczyna się od 56 lat a u mężczyzn od 61 lat, ponieważ obowiązujący wiek to 60 lat kobieta i 65 mężczyzna. Nie wiem ile lat ma Twój tata i czy lekarz medycyny pracy wyda mu zdolność do pracy. Aby przejść na wcześniejszą emeryturę na starych zasadach tato musi mieć udokumentowane minimum 25 lat pracy i 15 lat w warunkach szczególnych na dzień 31.12.1998r.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #239  Wysłany: 2011-07-27, 23:09  


Mark, dziękuję.
Edvige, niejasno się wyraziłam. Rzeczywiście mój Tato nie spełnia warunków przejścia na wcześniejszą emeryturę (urodzony jest w 1955 i w 1999 miał tylko 10 lat pracy w szczególnych warunkach), jednak może on przejść na emeryturę pomostową. Jest ur. po 1948 i przed 1999 r. miał choć jeden dzień pracy w szczególnych warunkach. Osobom mogącym przejść na wcześniejszą emeryturę (także pomostową) przysługuje 4 letni okres ochronny wg 39 art. k.p.
Myślę, że lekarz wyda Tacie zdolność do wykonywania pracy- chyba, że pogorszy się jego sytuacja z jedzeniem (na dzień dzisiejszy o powrocie do pracy nie ma mowy). Wiadomo, byle jakoś dotrwać do stycznia 2012 i byle pomyślnie wychodziły wyniki.
Praca to nie wszystko, tak czy siak.
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #240  Wysłany: 2011-07-28, 13:11  


asia 19 przeczytaj: zakres ochrony trwałości stosunku pracy pracowników uprawnionych do emerytury pomostowej (na podst. orzecznictwa SN). Okres ochrony obejmuje kobiety 56 lat i mężczyzn 61 lat.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group