1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
potrzebuje pomocy
Autor Wiadomość
ksiasiunia 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 35

 #1  Wysłany: 2011-02-08, 09:15  potrzebuje pomocy


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=


witam

Potrzebuje pomocy mój tata miał ostatnio badanie RTG klatki piersiowej na zdjęciu według opisu jest zaciemnienie o wielkości 5na 7,5 centymetra, w ostatnim czasie tata mocno schudł, nie może jeść, nie załatwia się od jakiegoś czasu. męczy go kaszel. ogólnie tata ma 62 lata i dopiero po prześwietleniu zaczął ograniczać papierosy- choć przed prześwietleniem też były takie momenty bo nie dawał rady dokończyć papierosa więc palił po pół
proszę pomóżcie co teraz powinniśmy robić. co to może być?
_________________
kasiek
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-02-08, 09:34  


Zgłosić się z wynikiem do lekarza kierującego na RTG. Ten powinien skierować pacjenta przede wszystkim na TK klatki piersiowej, bo na podstawie samego RTG nic się nie stwierdzi.
Zrobiłabym też USG jamy brzusznej.
Obraz kliniczny jest dość niepokojący.

Czy Tata bierze jakieś leki na wypróżnienie (np. Lactulosę)? Jak długo są z tym problemy?
_________________
 
ksiasiunia 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 35

 #3  Wysłany: 2011-02-08, 09:43  


nie wiem dokładnie jak długo ale od zeszłego piątku na pewno bo ma zrobic badania krwi i kał i chodzi cagle z pudełeczkiem i sie nie załatwia. przez sam weekend spadło mu około 3 kg
ogólnie ma jeszcze cukrzyce bez insuliny i codziennie bierze jakieś leki.
co do leku na wypróżnianie to nic nie wiem i nie widziałam.

najgorsze że np. ma dziś wolne w pracy i zamiast iść do lekarza to pojechał do jakiegoś znachora nie da sobie nic przetłumaczyć a wszyscy się martwią.
_________________
kasiek
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-02-08, 10:19  


No cóż, Jego wybór.
Na pewno bez bardziej zaawansowanej diagnostyki nie będzie można Mu pomóc, bo nikt nie wie dokładnie czym jest zmiana w płucach i jak ją ewent. leczyć. Mam nadzieję, że Tata zgłosi się do lekarza.

Lactulosa jest łagodnym środkiem przeczyszczającym w postaci syropu, do kupienia bez recepty.
_________________
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #5  Wysłany: 2011-02-09, 16:18  


ksiasiunia,
powinniście jak najszybciej zgłosić się do lekarza,najlepiej pulmonolga,trzeba szybko wykonać diagnostykę,żeby wiedzieć z czym walczyć,liczy się każdy dzień,ponieważ zdiagnozowanie trochę potrwa
co do znachora,jeśli tato tak chce to ok jego wybór,ale powinniście go namówić na wizytę do lekarza
osobiście uważam,że szkoda kasy i czasu,ale tatuś może psychicznie poczuje sie lepiej jednak dobry lekarz na pierwszym miejscu!!!!
życzę duzo siły i zdrówka
ściskam serdecznie
 
ksiasiunia 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 35

 #6  Wysłany: 2011-02-10, 07:50  


w końcu poszedł do lekarza - dostał skierowanie do szpitala < szpital w Rudce koło Mińska Mazowieckiego - tak jak czytałam to szpital gruźliczy i chorób płuc>orientuję się ktoś jak tam jest?
jak na razie powiedział że mu się nie spieszy.... więc nie wiem kiedy pójdzie....mam nadzieję że zrozumie w końcu to co mu tłumaczymy że musi to sprawdzić.
_________________
kasiek
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #7  Wysłany: 2011-02-10, 10:23  


ksiasiunia napisał/a:
tłumaczymy że musi to sprawdzić.


Dokładna diagnoza przedewszystkim.
Pozdrawiam
 
ma_ka 



Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 233
Skąd: Człuchów/Miastko

 #8  Wysłany: 2011-02-11, 20:53  


Witaj:) Musisz za wszelką cenę ponaglic tatusia, w tej chwili czas to pieniądz. Liczy się każda minuta. Niech go najpierw zdiagnozują, tak mu powiedz, a o reszcie sam zadecyduje. Drobne kłamstewko i wodolejstwo w takiej sytuacji wskazane. Widać, że twój tatuś to uparta bestia. Trzymam kciuki, zeby się powiodło. Powodzenia:)
_________________
Kamila
 
 
ksiasiunia 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 35

 #9  Wysłany: 2011-02-15, 07:52  


po kolejnych badaniach wykryto że w moczu wydalany jest cukier, obecnie w krwi cukier waha się w wysokości około 200 w zależności od dnia raz mniej raz więcej. wskaźniki wątroby też są mocno podwyższone - z tego co lekarka powiedziała wskazują na uszkodzoną wątrobę...W czwartek tata będzie przewieziony do warszawy na tomografię....
Ogólnie nadal prawie nie jada nie chce pić czuje się pełny < występuje brak smaku>
_________________
kasiek
 
ksiasiunia 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 35

 #10  Wysłany: 2011-02-23, 08:48  


Tomografia potwierdziła obecność guza. Lekarz powiedział że jest to nie do operacji ponieważ guz ma zacieki... co to znaczy???
_________________
kasiek
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #11  Wysłany: 2011-02-23, 08:55  


Nacieki oznaczają, że komórki guza rozszerzył się na tkanki w swoim obrębie i są obecne w narządach/naczyniach w pobliżu.
_________________
Andrzej W.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #12  Wysłany: 2011-02-23, 09:01  


A możesz przytoczyć opis TK?
_________________
 
ksiasiunia 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 35

 #13  Wysłany: 2011-02-23, 10:05  


nie mam go jest w szpitalu ale lekarka dokładnie powiedziała jest to guz wielkości 5,5na cm z licznymi zaciekami - nie do operacji...
_________________
kasiek
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #14  Wysłany: 2011-02-23, 21:03  


ksiasiunia, następnym krokiem jest zrobienie bronchoskopii i pobranie wycinka do badania histopatologicznego, na wynik sie czeka ok 1-2 tygodni.
Bez określenia jaki to rodzaj nowotworu nie można rozpocząć leczenia, bo każdy rodzaj leczy się inaczej.
Guz jest dość duży i nacieka inne struktury tkanki płucnej, dlatego jest nieoperacyjny.
Pisz co dalej......., a jak będziesz miała wyniki to wklep.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
ksiasiunia 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 35

 #15  Wysłany: 2011-02-24, 08:49  


bronchoskopie miał w poniedziałek juto powinny być wyniki i lekarz powiedział że będzie już diagnoza - boje się bardzo.
najgorzej mój tata nic nie wie - nie uważa ze guz jest rakiem albo nie dopuszcza do siebie tej myśli ponieważ wiele osób z jego rodziny zmarło na raka, nawet jego brat i ojciec.
jej takie czekanie jest bardzo ciężkie.

[ Dodano: 2011-02-24, 08:50 ]
awilem napisał/a:
Nacieki oznaczają, że komórki guza rozszerzył się na tkanki w swoim obrębie i są obecne w narządach/naczyniach w pobliżu.


TO znaczy że te nacieki mogą świadczyć o przerzutach bo nie rozumiem - przepraszam
_________________
kasiek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group