1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
PET czy scyntygrafia - które badanie jest bardziej wiarygodn
Autor Wiadomość
Joa81 


Dołączyła: 28 Lis 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-11-28, 17:27  PET czy scyntygrafia - które badanie jest bardziej wiarygodn


Witam
jestem nowa od dziś choc czytuje Was odkąd u mojej mamy zdiagnozowano nowotwór piersi. Pokrótce przedstawie temat i zadam nurtujace mnie pytanie.
w 2013 roku u mojej mamy zdiagnozowano nowotwór piersi. Jest obecnie po chemioterapii, mastektomii i radioterapii i bierze Clarzole. Typ nowotworu to rak przewodowy piersi prawej zapalny o II stopniu złośliwości z zajetymi i zarazem wyciętymi węzłami w ilości 9/14, HER ujemny, hormonozależny. Od zakończonej operacji mineło już ponad 1,5 roku i przeprowadzono bardzo duzo różnych badań. teraz gdy mama ponownie musiała je wykonać aby zobrazować stan choroby okazało sie ze pojawiły sie niewielkie przerzuty do kręgosłupa. Najpierw było TK klatki piersiowej i jamy brzusznej - które to wykazało że w Th7 jest ognisko meta, potem USG piersi i blizny- nic nie uwidoczniono, następnie TK głowy- nic nie uwidoczniono, potem scyntygrafia dla potwierdzenie opinii TK - nie wykazała żadnych zmian typu meta i teraz PET który wskazał zmiany meta w Th7 i Th10 , mama od zawsze cierpiała na bóle kręgosłupa juz w młodzienczym wieku i ma jedyny zapis w karcie szpitalnej w latach 90 że są to bóle na tle reumatycznym. nadmieniam, że ból ustępuje po ibupromie. Nie twierdzę, że nie są to przerzuty, ale przed radioterapią chciałybyśmy potwierdzić w 100 % czy to na pewno są te przerzuty zatem czy warto robić jeszcze rezonans magnetyczny? czy bardziej dokładne jest badanie scyntygrafii czy PET, bo lekarz z PET poinformował mamę, że skoro scyntygrafia wyszła czysta to z pewnością Pet też będzie, ale niestety jest inaczej. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc
_________________
Joanna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2015-11-28, 19:01  


Joa81,
Teoretycznie scyntygrafia jest badaniem z wyboru w przypadku podejrzenia przerzutów do kośćca. Niemniej jej dokładność jest jednak ograniczona - małe zmiany, poniżej 1cm, mogą nie zostać uwidocznione. Skoro TK i PET wskazały zgodnie 7 kręg piersiowy to myślę, że rezonans nie jest konieczny. Rozumiem, że lekarze nie mają wątpliwości?
 
Joa81 


Dołączyła: 28 Lis 2015
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2015-11-28, 19:45  


Missy bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Mama idzie w poniedziałek do lekarza onkologa, który zapewne każe Jej umawiać się na radioterapię i dojdzie pewnie zmiana leków. No cóż kolejna walka przed nami a w zasadzie przed moją mamą.
_________________
Joanna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group