1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
owrzodziały rak podstawnokomórkowy skóry
Autor Wiadomość
DX 



Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 33
Pomogła: 1 raz

 #31  Wysłany: 2023-01-31, 11:16  


Witam. Smarowałam w zasadzie nos -czubek i cz.boczne, ale krem rozpuszczając się wpłynął w rowki przy nosie i się rozeszło i na kawałek policzków. Ale nos to taki wielki strup się zrobił. W związku z tym ze był płyn i zaczęło to wypływać po 3 tygodniach to teraz całe kawałki odskakują i nos jest czerwony. Odstawiłam maść -P Doktor stwierdziła ze niech odpocznie skora i jak wszystko odejdzie- po kontroli zdecyduje czy poprawka czy koniec.
(zdjęcie- etapami od początku i jak teraz jest)










[ Dodano: 2023-01-31, 12:03 ]
Missy
Który krem najlepiej teraz stosować po zdjeciu strupków:
EAU THERMALE AVENE CICALFATE+ Żel na blizny
czy EAU THERMALE AVENE CICALFATE+ Krem regener.ochronny

bo jest tyle różnych wersji...
_________________
dd
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #32  Wysłany: 2023-01-31, 14:55  


DX,

Szczerze współczuję i podziwiam jednocześnie Twoją wytrzymałość.

Napisz, proszę, czy po odpadnięciu strupków pokazała się nowa, czerwona skóra? Taka bardzo podrażniona, ake bez ranek krwawiących albo widocznych owrzodzeń - czyli ubytków o innym kolorze niż ta czerwona skóra? Nie ma nigdzie wysięku ropnego?

Jeżeli skóra jest po prostu żywo czerwona, jak po oparzeniu ( bo to w zasadzie takie chemiczne oparzenie było) to możesz stosować Cicalfate krem regenerujący ochronny.

Natomiast jeżeli cokolwiek się dzieje z tą skórą ( krwawienie, owrzodzenie) to zdecydowanie zapytaj lekarza, może będzie wskazany jakiś antybiotyk w maści.

Trzymaj się dzielnie!




 
DX 



Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 33
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2023-01-31, 17:29  


Dziękuję bardzo -tak myślałam że ten krem regenerujący
- Tak skora jest bardzo czerwona ( jeszcze nie wszystko odpadło) ta część którą podejrzewałam o rakową jeszcze pokryta strupkiem . Nie ma tez na tej powierzchni co już widać - ranek i owrzodzeń i wysięku. Sama byłam zdziwiona ze tak to się aż na twarz rozeszło, Jak będzie reszta gładka to jest szansa ze preparat zadziałał? Wycięcie to może byłby 100% skutek , a krem? jak poznać pozytywne działanie? i czy nic nie zostało? wystarczy jak zblednie i skóra będzie gładka bez wyprysków i ranek? taki troszkę strach pozostaje.
Pozdrawiam
_________________
dd
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #34  Wysłany: 2023-02-01, 18:39  


DX,

Jak wszystko się zagoi i zblednie to musisz oczywiście zostać obejrzana przez lekarza. A lekarz musi ocenić skórę na nosie przy użyciu dermatoskopu. Tak „na oko” nie da się ocenić czy wszystko jest ok. Chociaż oczywiście gładka powierzchnia będzie zdecydowanie dobrym znakiem.
To prawda, że chirurgia daje największe szanse na jednorazowe podejście do leczenia i brak nawrotu miejscowego - zwłaszcza technika nazywana mikrochirurgią Mohsa.
Ale czasem, np. w przypadku raka powierzchownego, można stosować inne metody - czyli krem z fluorouracylem, z imikwimodem, radioterapię, krioterapię.
Wiem, czekanie nie jest łatwe, ale nie ma innego wyjścia. Życzę Ci, żeby czas rekonwalescencji mijał szybko i żebyś wkrótce mogła usłyszeć dobre wieści od lekarza.

Pozdrawiam, missy.
 
DX 



Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 33
Pomogła: 1 raz

 #35  Wysłany: 2023-02-02, 15:20  


Witam. Dziękuję za słowa otuchy. Mam taką nadzieję , że będzie wszystko dobrze.
Sama chciałam zastosowania innego niż "skalpel" ze względu na to ze to twarz. To żmudny i "upierdliwy" proces leczenia , ale jak będzie dobry skutek to się ucieszę. Akurat dobry okres zimowy -to czemu miałam nie spróbować. Wycinki już miałam, spróbowałam teraz czegoś innego. Póki co dobrze "na oko" się zapowiada. Lekarz za kilka dni- oceni.
Pozdrawiam
_________________
dd
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #36  Wysłany: 2023-02-03, 09:11  


DX zgadzam sie z missy że jest też wiele innych metod. Ja sama miałam małą zmianę którą dermatolog usunął i bardzo szybko się zagoiła. Tak że nie wiem czy tak bardzo trzeba się bać "skalpela".
Ty zdecydowałaś się na dłuższy proces i to też jest OK. Będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
DX 



Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 33
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2023-02-21, 20:44  


Witam jestem po kontroli skóry na nosie przez lekarza przy użyciu dermatoskopu. P Doktor stwierdziła, że wszystko wygląda bardzo dobrze. nos głaciudki bez widocznych zmian - oczywiście kolejne kontrole , krem z UV i obserwacja to już dla mnie codzienność, ale cieszę się bardzo, że udało się bez ciecia (ze względu że to twarz). Dziękuję wszystkim za słowa otuchy.

[ Dodano: 2023-02-21, 20:54 ]
a to nos po wygojeniu -
_________________
dd
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #38  Wysłany: 2023-02-26, 08:32  


DX,

Byłaś bardzo dzielna, gratuluję Ci zakończenia leczenia i mocno trzymam kciuki za spokojne, regularne kontrole.
Cieszę się ogromnie, że nos się zagoił bo faktycznie Twoje zdjęcia były „mocne”.
Pozdrawiam Cię najserdeczniej, m.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #39  Wysłany: 2023-03-01, 13:31  


DX, super!
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
DX 



Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 33
Pomogła: 1 raz

 #40  Wysłany: 2023-03-14, 23:54  


chciałam wrzucić fotkę - ale nie chce się załączyć plik.Sama byłam w szoku jak szybko po odskoczeniu strupków noś się wygładził i skóra zbladła. Dziękuję jeszcze raz za wsparcie i oby nic nie odrastało. Pozdrawiam serdecznie
_________________
dd
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #41  Wysłany: 2023-03-23, 19:56  


DX,

Jeżeli chcesz to prześlij zdjęcie na mój mail ( jest w profilu), a ja załączę je do wątku.
 
DX 



Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 33
Pomogła: 1 raz

 #42  Wysłany: 2023-04-01, 19:02  nos po kuracji


wyslałam fotke na maila.
Póki co dalej jest wszystko ok.
_________________
dd
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #43  Wysłany: 2023-04-03, 10:20  




[ Dodano: 2023-04-03, 10:21 ]
DX,

Skóra wygląda naprawdę świetnie!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group