1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Osteoklastoma?
Autor Wiadomość
elle09 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 9

 #1  Wysłany: 2016-01-28, 14:33  Osteoklastoma?


Witam ponieważ nie mogę znaleźć konkretnych informacji stwierdziłam że zapytam na forum. Jestem totalnie nowa i mam nadzieję, że wszystkie konkretne informacje będą zawarte w poście.
Otóż w czerwcu 2015 roku wylądowałam na SORze ze złamanym palcem stopy. Niby nic, gdyby nie fakt że nic konkretnego nie zrobiłam, żeby się złamał. Zrobili RTG i Pan doktor oświadczył że w kości jest jakiś guz i dlatego kość mogła samoistnie się złamać ( w 3 miejscach). Po konsultacji z ortopedą skierował mnie na zabieg w którym pobrał wycinek na badania histopatologiczne. Czekałam na wyniki ponad 2 miesiące bo próbki poszły do dokładniejszych badań (?) Tak czy inaczej dostałam informacje, że nie ma komórek złośliwych. W tym samym czasie z boku palca utworzył się kolejny guz. Już nie w kości. Lekarz stwierdził, ze to pewnie cysta i próbował zrobić punkcje. Niestety się nie udało więc po raz kolejny wylądowałam na stole operacyjnym i wyciętego gagatka. Gdy już były wyniki lekarz stwierdził, że niestety nie są. Powiedział, że jest złośliwy miejscowo (?). Na wyniku histopatlogii widnieje napis: guz olbrzymiokomórkowy pochewek ścięgnistych. W karcie informacyjnej lekarz napisał osteoklastoma. Za tydzień planowana jest kolejna operacja usunięcia tej części kości w której był poprzedni guz i wyczyszczenia miejsca przy stawie gdzie był guz nr2. I teraz moje pytanie czy powinnam się martwić? Trochę poczytałam w internecie i mam dość mocno mieszane uczucia. Żadnych dodatkowych badań nie robili, rezonansu, nie nic. Dodam jeszcze, że na drugiej stopie na 3 palcu mam z boku jakby 2 guzki pod skórą. Widać je gołym okiem. Lekarz stwierdził, że najpierw zajmiemy się jedną nogą a później drugą. Możliwe jest żeby to był ten sam guz? Pozdrawiam serdecznie.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2016-01-28, 15:09  


elle09,
GCT może być złośliwy miejscowo w tym sensie, że lubi dawać wznowy miejscowe. Chirurgia jest leczeniem z wyboru w przypadku guzów resekcyjnych. Stosuje się również, w określonych przypadkach, leczenie farmakologiczne. Poczytaj w tym dziale wątki n/t GCT. Sugeruję też kontakt z http://www.coi.waw.pl/?go...t&contentID=206 i zarejestrowanie się tam na wizytę z kompletem badań i opisami dotychczasowych zabiegów chirurgicznych.
MRI będzie dobrym badaniem do oceny resekcyjności nowych zmian i do oceny radykalności wykonanych zabiegów. Ale niech to badanie zleci odpowiedni lekarz.
Pozdrawiam.
 
elle09 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 9

 #3  Wysłany: 2016-01-28, 15:35  


Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie czy jest gdzieś w przepisach dotyczących Zielonej Karty wzmianka, że jeśli wycinek jest pobierany z tkanek miękkich to pacjent musi czekać w szpitalu na wynik histopatologii? Przy pierwszej operacji lekarze bardzo się spierali jeśli chodzi o tą kwestię. Finalnie stwierdzili, że jeśli wycinek pobierany był z kości to mogę iść do domu. Jeśli natomiast byłby z tkanek miękkich to muszę poczekać na wynik w szpitalu. Dla mnie to trochę niedorzeczne.

Kolejna sprawa czy powinnam przypominać lekarzowi o drugiej stopie? Powiedziałam mu o tym kilka miesięcy temu zrobił tylko rtg na którym nic nie było. Jednakże widać coś gołym okiem. Sam stwierdził, że zajmiemy się najpierw jedną nogą później drugą. Jednakże po wynikach ostatnich mam mieszane uczucia.
 
elle09 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 9

 #4  Wysłany: 2016-02-25, 14:48  


Jestem po 3 operacji. Przebiegła trochę inaczej niż była planowana ponieważ konieczny był przeszczep kości. Guzy znalazły się kolejne dwa. Jeden w kości a drugi poza nią. Ten drugi to olbrzymiokomórkowy pochewki ścięgnistej a ten pierwszy to nie wiem bo wyników jeszcze nie ma. Pytanie czy to może być olbrzymiokomórkowy kości? Przecież w kości nie ma pochewki, zeby był ten sam. Chyba że ja jakoś to źle rozumiem. Proszę o jakieś nakierowanie :?ale?:
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #5  Wysłany: 2016-02-25, 18:49  


Typowym miejscem występowania guza olbrzymiokomórkowego jest właśnie kość - poczekajmy na pełen, dokładny histpat pooperacyjny.
Dobrze, że operacja się powiodła, jak się czujesz?
 
elle09 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 9

 #6  Wysłany: 2016-02-25, 19:19  


Ahh... czyli pewnie tam będzie kości a ten obok pochewki... no szlag.
A no czuje się już teraz lepiej, na początku było strasznie, zwłaszcza że na mnie po operacji nic nie działa :( Ani tramal ani morfina i co pół godziny był ryk z bólu.. Na szczęście miałam cudowne panie pielęgniarki, które ze mną wytrzymywały w nocy i próbowały pomóc. Obecnie mam chodzić w sandale Barouka. Chyba tak to się nazywa. Zadrutowana. Za miesiąc do kontroli i prześwietlić kość i jeśli dobrze pójdzie to może będą wyniki ale raczej im zajmuje to bardzo długo.. Nauczyłam się już chodzić bez kul po domu także fizycznie nawet nie źle. Psychicznie trochę gorzej.
 
ivarane
[konto usunięte]



Posty: 0

 #7  Wysłany: 2016-05-24, 16:34  


Słyszałam ostatnio o tym schorzeniu i wydaje się nie być niczym ciekawym. Mam nadzieję, że będzie Pani coraz lepiej się czuła, życzę zdrowia i wierzę, że wszystko będzie dobrze :-)
 
elle09 


Dołączyła: 28 Sty 2016
Posty: 9

 #8  Wysłany: 2016-06-03, 13:19  


Dzień dobry, guzów znalazło się kilka ;) Część to guzy olbrzymiokomórkowe pochewki ścięgnistej a część to olbrzymiokomórkowe . Drut został wyciągnięty aczkolwiek noga boli i bardzo ciężko się chodzi. W przyszły tygodniu mam usg i zobaczymy w jakim stanie są ścięgna.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group