1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
opieszałość lekarzy
Autor Wiadomość
wampir49 


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 22

 #1  Wysłany: 2017-12-01, 12:53  opieszałość lekarzy


Kilka lat temu moja babcia zmarła na szpiczaka. Temat z przebiegu jej choroby jest na forum.
Natomiast od początku tego roku jest ze mną coraz gorzej.
Bóle barku, ból kolana, ból kręgosłupa i biodra. w czerwcu tego roku tak mnie wygięło, że myślałem,że już nie wróce do normalnego życia.
Co do kręgosłupa. Jest on skrzywiony. Lekarze jak do tej pory zwalają wszystkie objawy na mój krzywy kręgosłup. Lecz ja jestem przekonany,że szykuje się coś grubego. Do tego roku byłem całkowicie sprawny. Uprawiałem sporty itp. Praktycznie zero bólu.

Dotychczasowe działania od czerwca tego roku.
Cały czas mówię każdemu lekarzowi o szpiczaku w rodzinie...
Lekarz rodzinny zlecił tylko morfologię+ ob. Wyniki dobre. Mówil, że nie ma powodów do zmartwień. Dla świętego spokoju dał skierowanie do neurologa ze względu na bóle biodra przez, które nie mogę pracować. Co chwilę l4. Na dzień dzisiejszy nie wrócę do pracy fizycznej. Neurolog zlecił rezonans kręgosłupa+ ćwiczenia na kręgosłup w zakładzie rehabilitacji. Rezonans na koniec marca 2018r. Dostałem leki przeciwbólowe.

Ze względu na ból kolana od początku tego roku dostałem skierowanie do ortopedy.
Naciskałem ortopedę na jakieś badania.... wspominałem o szpiczaku w rodzinie...
Ortopeda przespisał mi tylko mocniejsze środki przeciwbólowe na kolano :/
Mówi,że on nie jest onkologiem tylko ortopedą... no dramat. No kto ma mnie zdiagnozować, wysłac na konkretne badania jak ortopeda mówi,że on nie onkolog jak chodzę momentami po ścianach z bólu kości?

gdzie jest w tym kraju program onkologiczny? Nie mogę pracować. Ból kolana, barku,biodra, ciągłe l4
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-12-01, 20:17  


wampir49 napisał/a:
gdzie jest w tym kraju program onkologiczny?

O jaki program onkologiczny Ci chodzi?, pacjenci którzy mają podejrzenie raka dostała specjalną kartę DILO, która ma przyśpieszyć diagnostykę, czy u Ciebie jakiś lekarz podejrzewa chorobę onkologiczną?, bo z tego co piszesz nie tylko Ty u siebie podejrzewasz coś onkologicznego. Na tej podstawie, że w rodzinie ktoś chorował nie oznacza, że pacjent ma dostać kartę na diagnostykę onkologiczną.

wampir49 napisał/a:
Ból kolana, barku,biodra, ciągłe l4

Żeby lekarz mógł postawić jakąś diagnozę lub kierować na dalsze badania musi mieć podstawy, w tej chwili dla lekarza istotny będzie Twój wynik z rezonansu, wtedy dopiero będzie można powiedzieć co Ci dolega. Skoro nie dostałeś skierowania na cito to znaczy, że lekarz nic złego nie podejrzewa, jak cierpisz i chcesz przyśpieszyć diagnostykę to niestety zostaje badanie prywatne lub podzwonienie po różnych szpitalach i może gdzieś jest termin szybszy na NFZ.

pozdrawiam
 
karalajna 


Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 110
Skąd: Łódź
Pomogła: 9 razy

 #3  Wysłany: 2017-12-02, 14:37  


Prawdopodobnie lekarza uspokoiło OB w normie, bo w szpiczaku jest ono chyba bardzo podwyższone. A co z białkiem we krwi i moczu, też w porządku? Rezonans jest dosyć drogim badaniem, gdyby się chciało zrobić prywatnie ok. 500 zł, ale może warto zrobić proste RTG. Czytałam gdzieś, że szpiczak wychodzi na RTG w postaci ciemnych plam w miejscach, gdzie te kości są poddane niszczeniu.
_________________
Mamuś- rak przewodów żółciowych, trzy tygodnie walki od diagnozy
Mamuś- kocham Cię
 
marlena.barczyk 


Dołączyła: 13 Kwi 2017
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2017-12-05, 16:16  


Badanie OB w normie to najważniejsze akurat w szpiczaku! Może wystarczy porozmawiać konkretnie z lekarzem rodzinnym i zrobić pozostałe badania podstawowe?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group