1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ognisko raka w płucach.
Autor Wiadomość
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #16  Wysłany: 2010-09-22, 22:26  


witaj Kamill!
Tak, 40.000 białych krwinek to zdecydowanie za dużo. Może to jednak być rzeczywiście infekcja wirusowa, bo w Poznaniu choruje mnóstwo osób. Naprawdę. To jakieś grypopochodne badziewie, bo zaraża się tym strasznie szybko. A Twój Tata jest przeciez w poznańskim szpitalu...
A czy Tata uskarża się na jakieś bóle? Jak Jego samooczucie po chemii?

Co do wyników, jest ciężko jest wydobyć, niestety. Walcz jednak by je mieć, nie mają de facto prawa odmówić.
Cieszę się, że Tata przytył. To dobrze, bo ten fakt dobrze wpływa na psychike chorego, no i naszą - Bliskich Chorego.
pozdrawiam cieplutko
_________________
Katarzynka36
 
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #17  Wysłany: 2010-09-22, 22:59  


Kamilll napisał/a:
nie dostałem żadnej kopii i odniosłem wrażenie, że wyniki badań do ich informacji..

Nikt nie ma obowiązku Ci zrobić kopii, należy o nią poprosić i zapłacić za xero, ew. przepisać sobie po prostu cały wynik na kartkę. Jednak nie mogą tez powiedzieć, że wyniki są do ich informacji - wyniki (w sensie informacja, nie w sensie karta z wydrukiem) są dla pacjenta, obojętnie jakich badań, gdzie i za czyje pieniądze robionych.
 
 
Kamilll 



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 29
Pomógł: 6 razy

 #18  Wysłany: 2010-09-22, 23:12  


Dziękuję bardzo za udzielenie cennych informacji, jak będę w najbliższych dniach w Poznaniu to wezmę wszystkie wyniki.
Co do zdrowia i samopoczucia taty to bywa różnie, chemię zniósł bardzo dobrze, miał kilka dni krytycznych już w domu, gdzie był bardzo słaby, ale szybko to minęło, największy problem mieliśmy z pleśniawkami - infekcja w jamie ustnej, strasznie niemiłe i natrętne świństwo odbierające chęci do jedzenia.. Gdyby nie to tata przytył by jeszcze więcej..
Niestety bóle są, bolą plecy i ręka od pokłucia jej dość brutalnie w nieszczęsnym Kaliszu, powstało zgrubienie od licznego wbijania wenflonów.
Dzien przed wyjazdem do szpitala wystąpiła biegunka, ja obstawiam, że to stres związany z chemioterapią no cóż ale może to być jakaś infekcja, chociaż wątpie bo ustąpiła bez problemu...
Dziękuję bardzo za wsparcie. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i życzę jutro dużo słońca. :flower: :flower:
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #19  Wysłany: 2010-09-23, 08:30  


Czy dobrze rozumiem, ze w szpitalu nie otrzymujesz wyników krwi Taty??

My zawsze w każdym wypisie ze szpitala mamy zapisane parametry krwi, więc nawet można sobie porównać z poprzednimi wypisami.

Mam nadzieję, że Tata dojdzie do siebie pod opieką lekarzy.

Pozdrawiam
 
Kamilll 



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 29
Pomógł: 6 razy

 #20  Wysłany: 2010-09-23, 11:04  


Tak przy wypisach są wszelkie wyniki, leki które stosowano, ale jak napisałem tata nadal jest w szpitalu, więc wypisu jeszcze nie dostałem w swoje ręce..
Dziękuję bardzo.
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #21  Wysłany: 2010-09-24, 12:51  


Kamil, nie rozumiem tata jest w tej chwili leczony na szamarzewskiego czy na Łąkowej ?
 
Kamilll 



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 29
Pomógł: 6 razy

 #22  Wysłany: 2010-09-24, 16:28  


Tata ma podawaną chemie na łąkowej, wczoraj już została podana..
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #23  Wysłany: 2010-09-24, 20:44  


tam jest cudowny ordynator - Tomczak zdaje się. Kiedyś byłam u niego na rozmowie, ponieważ też miałam mieć tam robioną chemię.
Pan doktor, bez żadnego wcześniejszego umówienia przyjął mnie i poświecił jakąś godzinę. Do tego powiedział, że oni tu są i w razie czego w każdej chwili można do nich zadzwonić i porozmawiać.
Nie chcę Tobie dawać złudnych nadziei, ale u mojej ciotki,która miała rozsianego raka na płucach chemią jej to zwalczyli. Chemię zakończyła we wrześniu zeszłego roku, później jeszcze ją naświetlali.
Teraz robią badana co 3 miesiące i jest ok.
Tyle, że płuca miała bardzo zniszczone tą chemią i naświetlaniami, ciągle się dusiła, krztusiła, bardzo kaszlała. Jak zaczynała kaszleć to koszmar jakiś był, nie mogła przestać. Kilka razy trzeba było wzywać pogotowie.
Ale po woli wszystko wraca do normy.
Nie wiem jaki to był typ raka, ale to chcieli jej operować w Zielonej Górze, ona bała się operacji, więc ją tu do Poznania wzięłyśmy do lekarza i okazało się, że rak jest ...nieoperacyjny.
Pozdrowienia.
 
Kamilll 



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 29
Pomógł: 6 razy

 #24  Wysłany: 2011-03-02, 00:40  


Witam serdecznie.
Dawno mnie tutaj nie było, natłok spraw i obowiązków potrafi przytłoczyć. Tata jest po 6 cyklach chemioterapii. Tomograf wykazał znaczną poprawę, jednak co mnie zdziwiło dobre wyniki nie poszły w parze z lepszym samopoczuciem, tata ciągle uskarża się na silne bóle w łopatkach, odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz rękach. Nie ma kompletnie apetytu pomimo megalii często piecze go zgaga. Na moje oko wrócił znów do wagi okolo 47kg. Bierze morfinę żeby zmniejszyć ból. Czy morfina wpływa negatywnie na drogi oddechowe? Tata mówi, że nie ma już siły oddychać..
Dziękuję za pomoc u zyczę wiele sił do walki z tym cholerstwem...
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #25  Wysłany: 2011-03-02, 02:35  


Zbyt duże dawki morfiny mogą działać depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy i ośrodek oddechowy. Jeśli tata stracił na wadze i generalnie jego waga jest bardzo niska - trzeba będzie najprawdopodobniej zweryfikować dawki leków, które przyjmuje i być może dokonać jakichś zmian. Czy tata próbował leczenia fentanylem (tzw. 'plastry')?
Coś jest nie tak, przy znaczącej remisji w TK nie powinno być pogorszenia w zakresie odczuwania duszności - konieczna jest konsultacja u onkologa prowadzącego. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka - infekcja, powikłania po chemioterapii (włóknienie płuc, choć to raczej po innych cytostatykach niż tu zastosowano), silna niedokrwistość, efekt przyjmowanych leków (np. właśnie p/bólowych), inne.
Proponuję bez większej zwłoki wizytę u lekarza.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Kamilll 



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 29
Pomógł: 6 razy

 #26  Wysłany: 2011-03-07, 13:28  


Tak stosował tata plastry, w poradni polecili branie małej dawki morfiny i tak też robimy, podajemy po 1 tabletce 2x dziennie. Konsultowaliśmy się z lekarzem, przyszedł odwiedzić tatę, niestety nawiązać z nim kontakt jest dosyć trudno. Albo nie rozumie, albo nie słyszy (słuch pogorszył się znacznie z dnia na dzień) albo nie ma siły odpowiedzieć, dlatego ciężko jest ustalić odpowiednią dawkę morfiny. Przy 2 tabletkach (2 tabletki 2x dziennie) z tata nie było już w ogole kontaktu, przy 1 dotykając go trochę mocniej uskarża się na bóle. Lekarz stwierdził że jedyne co możemy to ulżyć tacie w cierpieniu.
Mnie również to dziwi po ostatnim tomografie, który był stosunkowo niedawno, zmiany uległy pomniejszeniu sie a tu taki stan, tata nie dojdzie do łazienki. Wszystko wskazuje na to że chyba choroba wraca ze zdwojoną siła.
Dziękuję serdecznie za pomoc ..
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #27  Wysłany: 2011-06-24, 17:20  


Kamilll, Trzymaj sie
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group