1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Oczekiwanie na wynik histopatologiczny znamiona
Autor Wiadomość
dumm 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2011-11-04, 06:57  Oczekiwanie na wynik histopatologiczny znamiona


hej

prosze o pomoc, czekam na wynik odcinka, bardzo sie boje bo prawdopodobnie to czerniak, moje pyt. gdzie powinnam sie zglosic z wycinkiem, zalezy mi na czasie, moze byc prywatnie wroclaw, poznan , katowice. nie znam wogole procedur, nidgy nie bylam w szpitalu itp. prywatnie zrobilam juz sobie usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej , krew i jest ok, ale moje znamie bylo na ramieniu wiec obawiam sie o glowe, mam malego guzka na podniebieniu ktory raz jest wiekszy a raz mniejszy , czy moze to byc przerzut? mam juz skierowanie do laryngologa ale nie wiem czy najpierw poczekac na wynik. aha po wyciecu znamienia zauwazylam ze zrobily mi sie dwa guzki pod pacha , nie wiem czy to wplyw antybiotykow ktore biore czy choroba sie rozszerza? jestesm zalamana, prosze od czego zaczac?
_________________
Musi byc dobrze ...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-11-04, 09:11  


Najpierw musisz otrzymać wynik histopatologiczny (wycinka, jak rozumiem - tzn. znamienia), potem można się zastanawiać co dalej.
_________________
 
dumm 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2011-11-04, 09:26  


wiem, ale ja jestem pewna ze to czerniak, tzn. dermatolog powiedziala ze tego nie ruszac ale jej nie wierze, wogole nie umiala obslugiwac sie dermaskopem, wymusilam skierowanie na wyciecie, chirurg powiedzial ze to nic takiego ale mikroskopa w oczach nie ma.... moje znamie bylo ciemne, prawie ze czarne a zrobilo sie na jasne z czarna kropka na srodku, brrr umieram ze strachu, czekanie mnie wykonczy juz schudlam 5 kg, :<: , a wiem ze to jeszcze nie koniec, wiec gdzie mam sie udac dalej? onkolog?

[ Dodano: 2011-11-04, 09:30 ]
moje znamie bylo male ok 4 mm, na ramieniu, takie jakby guzkowe 1 mm wystajace z naskorka, na srodku czarna kropka lub krzyzyk, dookola biale-szare plamki i dwa jakby jadra czy cos takiego, nigdy niz zdawal sobie sprawy jak grozna jest to choroba, teraz jestem spanikowana, jeszcze ten guzek na podniebieniu :uuu:

[ Dodano: 2011-11-04, 09:31 ]
czy to moze być czerniak in situ? podobno najgrozniejszy :cry:
_________________
Musi byc dobrze ...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-11-04, 09:34  


dumm napisał/a:
gdzie mam sie udac dalej? onkolog?

Możesz się udać wszędzie, gdzie tylko chcesz - ale każdy każe Ci czekać na wynik histopatologii.

Na ten moment to może być wszystko - po to się to wycina, żeby wiedzieć co to jest.

Proponowałabym nie czytać w necie wszystkiego nt. czerniaka, bo w niczym to obecnie nie pomoże :)
_________________
 
dumm 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2011-11-04, 10:02  


wiem ale juz sie nakrecilam :| i to za bardzo, ja rozumiem, czekam na wycinek wydzwaniam codziennie ;) mi chodzi tylko o to gdzie mam sie zglosic jak juz dostane wynik, i jak bedzie to czerniak to gdzie mam uderzyc?
_________________
Musi byc dobrze ...
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #6  Wysłany: 2011-11-04, 10:06  


Jak będzie, to do onkologa.
_________________
 
 
andromeda 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 87
Pomogła: 8 razy

 #7  Wysłany: 2011-11-04, 10:39  


Spokojnie z tym "in situ" - to jest określenie fazy przedinwazyjnej nowotworu, a więc nie najgroźniejszej tylko najbezpieczniejszej:)
Zdaje się, że czerniak "złapany" w tej fazie jest całkowicie wyleczalny.
Byłam ostatnio u dermatologa z tym samym (przyznaję, trochę dałam się ponieść nerwom; jestem po nowotworze głowy i wraz z powrotem do formy i ustawaniem objawów dopadł mnie lekki atak hipochondrii na tle "wszystkich innych nowotworów świata") i dowiedziałam się, że wystarczy raz do roku dać się obejrzeć dermatoskopem by zapewnić sobie życie wieczne;))
Powodzenia i nie panikuj!
 
dumm 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2011-11-04, 10:54  


wiem, jestem straszna panikara, tylko ze ja odczuwalam juz lekki bol reki , tam gdzie bylo znamie, tzn. jak zaczelam je ogladac 100 razy dziennie to sie pojawil a bol ustal po usunieciu znamienia wiec nie mam najlepszych mysli :uuu:

[ Dodano: 2011-11-04, 15:00 ]
po usunieciu znamienia poczulam pod pacha 3 guzki, wiem ze przed zabiegiem ich tam nie bylo ! czy to mozliwe ze sa to przerzuty, chirurg podejrzewam wycial mi tylko same znamie, bynajmniej cos mowil ze narazie tylko to, teraz biore antybiotyki czy ma to jakis wplyw na wezly chlonne?
_________________
Musi byc dobrze ...
 
Chabrowa 



Dołączyła: 25 Sie 2011
Posty: 224
Skąd: Warszawa
Pomogła: 40 razy

 #9  Wysłany: 2011-11-04, 22:43  


rozumiem
bardzo dobrze Cię rozumiem
panikę, strach i "dramatyzowanie"
ale poczekajmy na wyniki....proszę

po chorobie mojej mamy mam raka wszystkiego ;)
_________________
spontanicznie carpe diem - ale banał, nie???
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #10  Wysłany: 2011-11-04, 22:51  


dumm napisał/a:
po usunieciu znamienia poczulam pod pacha 3 guzki, wiem ze przed zabiegiem ich tam nie bylo ! czy to mozliwe ze sa to przerzuty, chirurg podejrzewam wycial mi tylko same znamie, bynajmniej cos mowil ze narazie tylko to, teraz biore antybiotyki czy ma to jakis wplyw na wezly chlonne?

Powiększone węzły to najprawdapodobniej reakcja po ingerencji chirurgicznej w obrebie spływu chłonki.
Węzły mogą być, także powiększone i bolesne podczas kuracji antybiotykiem.
Proponuje więcej już nic nie czytać w internecie na temat melanomy. Spokojnie poczekaj na wynik i w razie konieczności na pewno nie zostawimy Ciebie bez pomocy.
_________________
 
Armando123 


Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 173
Pomógł: 14 razy

 #11  Wysłany: 2011-11-04, 23:31  


Po pierwsze uspokój się, dermatolog i chirurg nie widział nic groźnego, a oni zapewne mają o wiele większe doświadczenie od Ciebie. Że Ci się coś wydaje to nie znaczy, że tak jest.

Po drugie musisz czekać na wynik badania histopatologicznego bez tego opinia największego autorytetu będzie jak wróżenie z fusów.

Po trzecie mówi Ci to człowiek przeczulony na punkcie swojego zdrowia, któremu wydawało się kiedyś, że ma na 100% czerniaka skóry i to jeszcze na pewno z przerzutami do płuc.

Po tym jak mój ojciec zachorował na raka jelita grubego, "miałem" już raka jelita grubego, następnie raka trzustki ( którego nie widziały żadne badania - mri, tk, usg - a ja sobie wyznaczyłem termin śmierci).

Następnie bałem się, że mogę mieć raka żołądka i przełyku.


Więc zalecam spokój, duuuuuuuużo spokoju :)
 
dumm 


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 5

 #12  Wysłany: 2011-11-05, 08:10  


dziękuję za wsparcie :)

[ Dodano: 2011-11-05, 09:27 ]
jeszcze jedna sprawa mam guzka na podniebieniu, czy to moze miec zwiazek z czerniakiem? czy moge isc z tym do laryngologa na wyciecie? guzek sie pomniejsza lub powieksza....
_________________
Musi byc dobrze ...
 
stillalive 


Dołączył: 18 Sie 2011
Posty: 33
Pomógł: 5 razy

 #13  Wysłany: 2011-11-05, 10:17  


Spokojnie ze znamionami. Ogólnie jest tak że czasami nawet te najgorzej wyglądające są jeszcze łagodne :) Sam tak miałem, tzn wydawało mi się że wg kryteriów ABCD moje znamię pasuję do trzech pierwszych (kolor, granica, ale co to było A nie pamiętam) wydawało mi się że nawet zdjęcia z neta są podobne. A hist-pat dobry. Pozdrawiam
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group