1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Obluzowanie endoprotezy kości - wie kots jakie ma cechy?
Autor Wiadomość
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2011-05-24, 22:44  Obluzowanie endoprotezy kości - wie kots jakie ma cechy?


Witam,

czy może ktoś wie jakie są cechy obluzowanie sie endoprotezy ?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-05-24, 23:09  


Ale czy to ma związek z onkologią i chorobą nowotworową? I jeśli tak - jaki?
_________________
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #3  Wysłany: 2011-05-25, 11:09  


Hehehe tak ma..... ponieważ endoprotezy są "wstawiane" zamiast kości którą uszkodził nowotwór

Ja takie coś mam.
 
hevana 


Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 41
Pomogła: 2 razy

 #4  Wysłany: 2011-05-25, 14:42  


A skąd ten śmiech? endoprotezy wstawia się z różnych powodów, nie tylko nowotworowych m.in. z powodu zwyrodnień stawów np. biodrowych czy złamań
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #5  Wysłany: 2011-05-25, 18:34  


Dokładnie. Nie tylko z powodu nowotworu wstawia się endoprotezy.

Mój Tata 17 i 15 lat temu miał wstawiane endoprotezy stawu biodrowego - lewe i prawe. rok temu wykryto raka płuca, przeszedł operację. Krótko po niej jedno biodro zaczęło szwankować. Na szczęście okazało się, że to nie jest przerzut raka płuca do kości tylko 17 -letnia endoproteza nadaje się już do wymiany. Tata jest właśnie po operacji wymiany. Jutro wychodzi do domu.

Miałam znajomego, który miał przerzut nerki do kości biodra i też wstawiono mu endoproteze a zniszczoną przez nowotwór kość usunięto.

Masz nowotwór kości, czy to przerzut do kości z innego źródła pierwotnego?

pozdrawiam
_________________
Katarzynka36
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2011-05-25, 21:33  


Damiano18, objawami obluzowania endoprotezy są ból, utykanie oraz charakterystyczne zmiany widoczne w obrazie RTG.

Jeśli czujesz, że coś z Twoją endoprotezą jest nie tak, idź do lekarza.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #7  Wysłany: 2011-05-25, 23:10  


Dziękuję za odpowiedź, tak wiem aby iśc do lekarza mam wizytę za jakiś 1 tydzień, ale chciałem się dowiedziec tego ponieważ.... Miałem ta endoproteze wstawioną 5 lat temu, a powiedzieli mi że minimum to 10 lat wytrzymują nawet i 20 w niektórych przypadkach, u mnie jest tak że....

Jakiś 1 miesiąc temu podnosiłem łożko ja wiem... ważące może z 40kg ale zawsze uważam na tą nogę więc raczej nic tam sie nie stało ALE... jednak po ok 2 h po podnoszeniu odczułem ból w nodze prawej tam gdzie mam wstawioną endoproteze a raczej WBITĄ w kość piszczelową jej koniec ok 15 cm od kolana, ale nie bolało mnie nie tylko tu, tylko od samego kolana do stopy od strony lewej w prawej nodze, ale to nie jest ból taki ciągły tylko.... DZIWNY... ponieważ nie boli mnie jak chodzę, nie utykam nic z tych rzeczy... tylko po dłuższym chodzeniu i jak później usiądę nie mogę opuścić stopy do podłogi od razu tylko za jakieś 1 -2 min tak jakby się coś "luzowało" "puszczało" później jak siedzę to już mnie nie boli, jak idę też nie, jeszcze mnie boli gdy sie schylę. No ale teraz jest juz znacznie lepiej.... NIe wiem co to może być...? Takie są cechy obluzowania endoprotezy...? Ale gdzie one się luzują tutaj gdzie są wbite w kość...?


Prosze o odpowiedź.


Pozdrawiam.
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #8  Wysłany: 2011-05-26, 12:45  


Moja mama ma 2 endoprotezy, też twierdzi, że jedną ma obluzowaną, to ją zapytam jak to odczuwa.
Ona ma taką, co obrasta kością.

Ale dźwigać 40-kilowe łóżko z endoprotezą... nic dziwnego, że teraz coś się dzieje.
Lepiej przejdź się do lekarza, niech zrobią zdjęcie.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2011-05-26, 17:00  


Te objawy wskazują że rzeczywiście coś się dzieje, niekoniecznie proteza, ale lekarz też Ci nie powie, rentgen to minimum. Ja bym się nie przyznawała do tego łóżka, nasłuchasz się, a to prawdopodobnie nie jest przyczyna, tylko wtedy pierwszy raz zwróciłeś uwagę że coś jest nie tak (ostatecznie ważysz więcej, a chyba nikt Ci nie zabronił stanąć tylko na chorej nodze).
_________________
sprzątnięta
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #10  Wysłany: 2011-05-26, 20:15  


Tak,ale chodzić na nodze a podnosić ciężary to jest subtelna różnica.

Damiano, niestety to jest forum onkologiczne, nie ortopedyczne :)

Musisz iść do lekarza, nie ma rady.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #11  Wysłany: 2011-05-26, 21:48  


gaba napisał/a:
Te objawy wskazują że rzeczywiście coś się dzieje, niekoniecznie proteza, ale lekarz też Ci nie powie, rentgen to minimum. Ja bym się nie przyznawała do tego łóżka, nasłuchasz się, a to prawdopodobnie nie jest przyczyna, tylko wtedy pierwszy raz zwróciłeś uwagę że coś jest nie tak (ostatecznie ważysz więcej, a chyba nikt Ci nie zabronił stanąć tylko na chorej nodze).


Nie wiem czy mówić że podnosiłem to łóżko wiem że nie mogę podnosić ciężkich rzeczy ale..... tak mnie jakoś naszło a teraz tego żałuje :-( To jest na pewno raczej od tego, ponieważ te boleści nastąpiły ok 2 h po przestawianiu łóżka... Ech no cóż.... zobaczymy co sie tam dzieję za 1 tydzień... OBY wszystko było OK... :uuu:

[ Dodano: 2011-05-26, 21:50 ]
doris123 napisał/a:
Moja mama ma 2 endoprotezy, też twierdzi, że jedną ma obluzowaną, to ją zapytam jak to odczuwa.
Ona ma taką, co obrasta kością.

Ale dźwigać 40-kilowe łóżko z endoprotezą... nic dziwnego, że teraz coś się dzieje.
Lepiej przejdź się do lekarza, niech zrobią zdjęcie.


Witaj,

właśnie jak możesz to zapytaj sie mamy jak to odczuwa...? Cały czas ma ten ból czy przy chodzeniu..? i GDZIE...

[ Dodano: 2011-05-26, 21:52 ]
TZN... to nie jest tak że dzwignołem 40KG na ta chorą nogę... ja zawsze na nia uważam, chyba że jakoś... strasznie napiołem w niej mięsnie... i.... no nie wiem.. ale jakby to powiedzieć ja wziąłem 80% ciążaru na lewą nogę a tylko 20% na prawą
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #12  Wysłany: 2011-06-02, 22:37  


Witam ponownie, jestem już po wszelkich badaniach kontrolnych, USG nogi, TK płuc, RTG nogi i tym razem Scyntygrafia Kości nic nie wykazało że mam ją obluzowaną, jedynie co to przeciążone mięśnie :) Ale już mnie w ogóle nie boli :)

Tak więc dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group