1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór złośliwy tarczycy - gdzie leczyć?
Autor Wiadomość
annana 


Dołączyła: 06 Kwi 2012
Posty: 14

 #1  Wysłany: 2017-09-23, 12:42  rak tarczycy mazowieckie


Witam, gdzie najlepiej leczyć/wyciąć nowotwór złośliwy tarczycy?
Które szpitale onkologiczne specjalizują się w tarczycy?
Czekam na biopsję, wynik może będzie w tym, może w przyszłym tygodniu, ale usg jest na tyle niepokojące, że wolałabym już się przymierzać gdzieś......
Guzów na tarczycy mam sporo, ale jeden jest najbardziej niepokojący: unerwiony, ze zwapnieniami na brzegach :(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-23, 17:16 ]
Nie zakładaj kolejnych wątków w jednym wystarczy opisać swoją historię i można zadawać pytania odnośnie leczenia, nie trzeba tworzyć do tego kolejnych wątków. Posty scalone.

 
annana 


Dołączyła: 06 Kwi 2012
Posty: 14

 #2  Wysłany: 2017-09-23, 12:46  Nowotwór złośliwy tarczycy - gdzie leczyć?


Witam, jestem w trakcie diagnozy, ale wszystko wskazuje na to, że mam nowotwór złośliwy na tarczycy.
Nigdy wcześniej nie miałam kłopotów z tarczycą, nigdy się nie leczyłam, nigdy nie byłam nawet u endokrynologa.
Powiedzcie, co trzeba zrobić na etapie wyników biopsji?
Gdzie się udać? Gdzie leczyć? Gdzie ciąć?
Lekarka która robiła mi usg powiedziała, że w moim wieku (37) to raczej się wycina całość.
Chciałabym to zrobić jak najszybciej. Mam czworo małych dzieci :(
 
meteor 



Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 270
Pomógł: 8 razy

 #3  Wysłany: 2017-09-23, 16:01  


Witaj.

Nie nerwowo, bez niepotrzebnej paniki, jak będziesz miała wyniki z biopsji to je wklej tutaj.
Jeżeli się potwierdzi to lekarz odpowiednio Cię pokieruje.
Na razie nic nie potwierdza, że jesteś chora.
 
annana 


Dołączyła: 06 Kwi 2012
Posty: 14

 #4  Wysłany: 2017-09-23, 16:26  


To może wpiszę wynik usg:

Tarczyca położona typowo, dwupłatowa, niepowiększona.
Prawy płat o wym 28x28x55 mm
Lewy płay 18x17x52mm
Cieśń szer 3mm
Wole guzowate. W dolnej części płata prawego kilka izoechogenicznych litych guzków przylegających do siebie, największy o wym 22x13x15mm, kolejny 20x10x16mm oraz 18x12, powyżej drobne zwapnienia o dł do 2mm.
Na granicy lewego płata i cieśni lity, hypoechogeniczny guzek z drobnymi zwapnieniami na obwodzie, unaczyniony wychodzący poza obręb tarczycy, dobrze odgraniczny o wym 21x11x13mm - wskazana BACC poza tym w lewym płacie kilka litych zmian ogniskowych niejednorodnych o wym do 16x8mm, w części bocznej lita zmiana o podwyższonej echogeniczności hypoechogenną obwódką o wym 7x7x8mm.
Nie stwierdzam obecności struktur mogących odpowiadać powiekszonym przytarczycom w sasiedztwie tarczycy.




Lekarz od usg powiedział że raczej wyciecie całkowite tarczycy, internista życzył powodzenia a endokrynolog powiedziała że wynik usg niepokojący. Co ja mam o tym myśleć?
czekanie na biopsję mnie wykończy.

Nigdy nie chorowałam poważnie, zewsząd słyszę, o koszmarnych kolejkach (w latach). Jeśli okaże się najgorsze, to ja nie mogę czekać rok czy dwa.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2017-09-23, 17:22  


annana,
Przede wszystkim nikt Ci jeszcze nie postawił diagnozy więc nie panikuj na zaś i nie siej czarnowidztwa bo sama się wykończysz, to dla Twojego dobra.

Masz trochę tych zmian w tarczycy ale nie wszystkie zmiany wyglądają podejrzanie. To co budzi niepokój lekarza trzeba sprawdzić i zrobić biopsję a może i będzie potrzebne wycięcie tarczycy, na razie trzeba skupić się na biopsji.
annana napisał/a:
czekanie na biopsję mnie wykończy.

Kiedy masz tą biopsję?
annana napisał/a:
Jeśli okaże się najgorsze, to ja nie mogę czekać rok czy dwa.

Jeśli w biopsji wyjdą komórki nowotworowe to nikt z takich osób nie czeka na dalsze leczenie czy operację rok czy dwa, zazwyczaj do miesiąca są podejmowane dalsze kroki.

pozdrawiam
 
annana 


Dołączyła: 06 Kwi 2012
Posty: 14

 #6  Wysłany: 2017-10-17, 21:49  


USG: "W dolnej częsci płata prawego kilka ezoechogenicznych litych guzków przylegających do siebie, największy 22/13/15mm, kolejny 20/10/16mm i 18/12mm, powyżej drobne zwapnienia dł ok 2mm.
Na granicy lewego płata i cieśni lity hypoechogenny guzek z drobnymi zwapnieniami na obwodzie, unaczyniony, wychodzący poza obręb tarczycy, dobrze odgraniczny o wym 21/11/13mm - wskazana BACC, poza tym w lewym płacie kilka litych zmian ogniskowych, niejednorodnych o wym do 16/8mm, w części bocznej lita zmiana o podwyższonej echogeniczności z hypoechogenną obwódką o wym 7/7/8mm.

Biopsja: Dolny biegun prawego płata (ognisko 22/13/15mm): obraz krwi obwodowej (grupa 1 bethesda).
Dolny biegun prawego płata (ognisko 11mm średnicy): normotypowe komórki pęcherzykowe tarczycy rozproszone i w grupach wśród koloidu (zmiana łagodna - gr 2 bethesda).
Pogranicze lewego płata i cieśni: grupy i płaty monomorficznych komórek pęcherzykowych tarczycy oraz pojedyncze makrofagi (zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona - gr 3 Bethesda).


Endokrynolog proponuje obserwować, po 3 miesiącach zrobić biopsję.
Mam Hashimoto, hormony w normie.

Proszę o rady :-(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group