1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór sutka i przerzuty
Autor Wiadomość
sylwia72 


Dołączyła: 04 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Kraków

 #1  Wysłany: 2015-10-04, 16:18  Nowotwór sutka i przerzuty


WITAM proszę o pomoc w zrozumieniu co mnie czeka i jakie jest rokowanie czy to już koniec :-(


w roku 2011 miałam operację oszczedzajaca piers i wszystko było ok.

OD około roku zgłaszałam potworne bóle w lewej nodze w końcu dano mi skierowanie na scyntografie i bardzo mnie martwi opis badania

W obrazie scyntograficznym kośćca uwidoczniono obszar patologicznie podwyższonego gromadzenia znacznika w topografii lewego stawu biodrowego.
Ogniska nieco podwyższonego gromadzenia znacznika widoczne są także w kręgu Th6 oraz tylnym odcinku 3 prawego żebra - obraz podejrzany.

Wykonano w uzupełnieniu badanie SPECT-CT miednicy uwidoczniło osteolityczną destrukcję kości kulszowej lewej, głownie w obrębie trzonu, z widocznym patologicznym złamaniem..
Ogniska osteolityczne (głownie bardzo drobne) widoczne są także w talerzu lewej kości biodrowej, największe w przedniej jego części śr 13mm, z przerwaniem ciągłości zewnętrznej warstwy korowej.
obraz odpowiada DISS AD OSSA

Pozdrawiam gorąco i prosze o kontakt
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #2  Wysłany: 2015-10-04, 19:43  Witaj !


TERAZ TWÓJ LEKARZ ONKOLOG , ABY WYJAŚNIĆ TE PODEJRZENIA POWINIEN WYDAĆ CI SKIEROWANIE NA PET-A KOŚCI LUB REZONANS, pozdrawiam anna

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-10-04, 20:10 ]
Pani Anno, bardzo proszę nie krzyczeć tak na naszym forum.

_________________
anna
 
sylwia72 


Dołączyła: 04 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Kraków

 #3  Wysłany: 2015-10-04, 19:49  


Dziękuje Aniu ze się odezwalas
Niestety żadne z tych badan nie mam zleconych tylko w przyszlym tygodniu mam mieć USG brzucha i mam juz skierowanie do pracowni radioterapi
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2015-10-04, 20:01  


Droga Sylwio,

Podane przez Ciebie informacje generalnie niestety nie wyglądają dobrze.
Wynik badania scyntygraficznego, CPECT-CT, oraz fakt występowania złamania patologicznego,
a także wcześniej leczona choroba nowotworowa piersi
świadczą z dużym prawdopodobieństwem (praktycznie na pewno) o obecności przerzutów nowotworu do kości.

Odpowiadając na Twoje pytanie o rokowanie trzeba zauważyć,
że w obecnym stanie rozwoju medycyny niestety nie ma możliwości wyleczenia ani nawet trwałego zatrzymania postępu choroby w takim stadium zaawansowania.

Korzystną okolicznością mogłoby być ograniczenie rozsiewu choroby i przerzutów jedynie do kości,
co przy braku przerzutów do narządów miąższowych (najczęściej występują one do wątroby i płuc)
pozwalałoby liczyć na względnie dłuższy czas przeżycia,
jednak podane przez Ciebie informacje nie pozwalają na ocenę, czy rzeczywiście dotąd nie doszło do przerzutowego zajęcia tych narządów.

Leczenie przerzutów do kości polega z jednej strony na podawaniu leków wpływających na ograniczenie zmian destrukcyjnych (osteolitycznych) w kościach (np. bifosfonianów),
a także na stosowaniu radioterapii, mającej działanie przeciwbólowe.


Bardzo mi przykro, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji.
Pozdrawiam i witam Cię na naszym forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sylwia72 


Dołączyła: 04 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Kraków

 #5  Wysłany: 2015-10-04, 20:49  


Bardzo Panu dziękuje za ta informacje
Nic tak mnie nie przeraża jak fakt ze tak często bo AZ 68% kobiet po raku piersi ma przerzuty do kości i nikt nie sprawdza tego.przykro mi ze lekarze nic nie zrobili wczesniej mimo ze od ponad roku zglaszalam ze mam takie dolegliwości
Czyli po tych wynikach mam spodziewać się najgorszego mój czas jest bardzo krotki
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2015-10-04, 21:44  


Informacja że 68% procent chorych na raka piersi ma przerzuty do kości jest nieprawdziwa!

Scyntygrafia kości jest zalecana w każdym przypadku podejrzenia o przerzuty odległe i w każdym przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych. Jeżeli Twój onkolog tego zaniedbał to możesz mieć do niego uzasadnione pretensje, ale nie pisz że nikt tego nie sprawdza, bo robi się bardzo dużo scyntygrafii.

A tak ogólnie to jeżeli nie wystąpią przerzuty do narządów miękkich to dobry onkolog (pomyśl o konsultacji u dobrego specjalisty) potrafi leczyć przerzuty do kości nawet kilkanaście lat.
_________________
sprzątnięta
 
sylwia72 


Dołączyła: 04 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Kraków

 #7  Wysłany: 2015-10-04, 22:00  


Przepraszam ale źle mnie PAN zrozumial pisalam o swoim lekarzu który wcześniej nie zlecil badan
Jeszcze raz dziękuje za informacje
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group