1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
Autor Wiadomość
Angelika007 


Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań

 #1  Wysłany: 2013-08-09, 12:06  Nowotwór płaskonabłonkowy płuc


Witam na forum proszę o pomoc u mojej mamy tydzień temu wykryto nowotwór płaskonabłonkowy płuc .Decyzją lekarzy będą operować ,termin operacji wyznaczony na 8.10 jeszcze badanie Pet i jakieś inne. Moje pytanie jest takie dlaczego wyznaczyli tak odległą datę na operacje jeżeli jest to rak tak wysokiej złośliwości.,mają podejrzenie ,że jest już umiejscowiony na węzłach. Zapomniałam dodać,że od pół roku mama żle się czuję puchną jej nogi ma stany podgorączkowe i często jest jej słabo i bardzo często zapada na infekcje ,które były leczone antybiotykami na zapalenie oskrzeli. Proszę o odpowiedz jakie są rokowania. rozmawiałam z lekarzem to mówił, że przy tego typu rakach rokowania są marne,więc nie rozumiem na co czekają ,aż choroba będzie w takim stadium ,że już nic nie pójdzie zrobić
_________________
Angelika
 
Irka 



Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 136
Pomogła: 41 razy

 #2  Wysłany: 2013-08-09, 12:46  


Witaj. Nie wiemy w "jakim stanie " jest Twoja Mama.
Żeby ktoś mógł udzielić Ci odpowiedzi, wklej wszystkie możliwe wyniki badań Mamy.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #3  Wysłany: 2013-08-09, 22:35  


Angelika007,

bez dokladnych wynikow nie da ci sie szczegolowo odpowiedziec. Podajesz wlasciwie zero faktow podpartych wynikami.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #4  Wysłany: 2013-08-10, 11:00  


Angelika007, witaj na forum.
Z tego co piszesz wnioskuję, że ostateczna decyzja o operacji będzie podjeta po PET itd....
Faktycznie, termin na pazdzierrnik, jest odległy, wynikać to może z terminów szpitalnych.
Dowiedz się jakie są terminy w innych szpitalach.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Elka2013 


Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 52

 #5  Wysłany: 2013-08-11, 16:09  


Witaj. Mój teść miał rozpoznanie koniec czerwca, operacja odbyła się po 2 tygodniach. Jesteśmy z Gdańska, teściem zajmował się DR. Tomaszewski, bardzo miły lekarz. 2 miesiące to długo...Im szybciej tym lepiej, wykończycie sie psychicznie...my o niczym innym nie mogliśmy myśleć, tylko o operacji. Pozdrawiam cie serdecznie w tych trudnych chwilach.
 
Angelika007 


Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań

 #6  Wysłany: 2013-08-12, 11:17  


Witam mam pytanie czy ktoś wie gdzie w Polsce najszybciej wykonują pet w poznaniu czeka się 3 miesiące ,jak już pisałam wcześniej termin operacji wyznaczyli na 08.10 .Dzisiaj po południu dowiem się czy wykonają pet wcześniej

[ Dodano: 2013-08-12, 11:21 ]
Wielu rzeczy nie rozumiem i niestety bardzo ciężko mi zebrać myśli ,dlatego moje wypowiedzi mogą nie trzymać się ani składu ani ładu. Do czego to badanie pet jeżeli bronhoskopia wykryła raka i jest on w polu operacyjnym to w czym jest problem. termin operacji jest nie ludzki i jeszcze ciężko załatwić badanie pet przecież odchodzę od zmysłów
_________________
Angelika
 
Elka2013 


Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 52

 #7  Wysłany: 2013-08-12, 12:02  


Witaj. z tego co wiem PET ma wyjasnić czy nie ma gdzieś przerzutów. W Gdansku na PET czekalismy około 1.5 tygodnia. Wszystko poszło bardzo sprawnie. Pozdrawiam i zycze wytrwałosci

[ Dodano: 2013-08-12, 12:07 ]
Witaj ponownie. Piszesz ze nowotwór zaatakował węzły ale nie piszesz jakie. za miesiąc lub dwa moze sie okazać, ze jest nieoperacyjny. Nawet już po badaniu Pet może tak być . radze się pospieszyć i zrobić wszystko zeby przyspieszyć PET.
 
Angelika007 


Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań

 #8  Wysłany: 2013-08-12, 12:26  


Ja to wszystko wiem ,rozmawiałam z lekarzem na pulmunologi który powiedział mi ,że operacja będzie robiona natychmiast ,a przy wypisie okazało się ,że musi być pet i termin operacji też jest nie ludzki .Ja czuję ,że lekarze specjalnie grają na zwłokę. Nie wiem które węzły chłonne powiedział mi ,że wszystko jest w polu operacyjnym
_________________
Angelika
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2013-08-12, 18:45  


Angelika007 napisał/a:
Nie wiem które węzły chłonne powiedział mi ,że wszystko jest w polu operacyjnym

Póki nie wkleisz choćby wyniku TK klatki nie będziemy w stanie odnieść się do Twoich wątpliwości.
_________________
 
Angelika007 


Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań

 #10  Wysłany: 2013-08-13, 14:00  Badanie Pet


Właśnie wróciłam ze szpitala w którym powiedziano mi ,że badanie pet wykonają około 20 września bo termin operacji jest na 8.10 dzwoniłam jeszcze raz do szpitala, w którym dostałam odpowiedz ,że nie przyspieszą operacji ponieważ chorych jest mnóstwo i każdy czeka w kolejce. Chory kraj i system tu się nie da żyć.Zapytałam lekarza co z profilaktyką wczesnego wykrywania nowotworów,bo chyba na wykryci kończy się wszystko i tak trzeba czekać w kolejce
_________________
Angelika
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #11  Wysłany: 2013-08-13, 20:13  


Cytat:
Zapytałam lekarza co z profilaktyką wczesnego wykrywania nowotworów,bo chyba na wykryci kończy się wszystko i tak trzeba czekać w kolejce
_________________

Niestety, nasza rzeczywistość.
Musicie uzbroić się w cierpliwość.
 
czerwonykapturek 



Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #12  Wysłany: 2013-08-13, 20:54  


Moze spróbujcie w Bydgoszczy...z Poznania nie jest aż tak daleko.
 
romka 



Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 445
Pomogła: 82 razy

 #13  Wysłany: 2013-08-13, 21:55  


W Bydgoszczy tez sie długo czeka ,my czekalismy 3 tyg za badaniem PET .To prawda chory system.Żeby chorowac trzeba miec zdrowie .
_________________
Romka.
To nie był czas,to nie była pora.21.o3.2014.
 
Angelika007 


Dołączyła: 09 Sie 2013
Posty: 18
Skąd: Poznań

 #14  Wysłany: 2013-09-02, 17:56  


Witam po przerwie właśnie jestem u mamy i przepiszę wypis ze szpitala

Wyniki zostały ukryte z powodu braku zgody pacjentki na ich publikację w sieci. / absenteeism

Napisałam tylko to co zdążyłam gdy mama wyszła
_________________
Angelika
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #15  Wysłany: 2013-09-02, 20:09  




Czy mama wyraża zgodę na umieszczanie swoich wyników na Forum?

Regulamin Forum, cz. II, pkt. 21:
Cytat:
Nie jest możliwe usunięcie założonych bądź wydzielonych na Forum wątków. Upewnij się więc, że w celu uzyskania od nas pomocy jesteś gotowy umieścić dokumentację dotyczącą diagnostyki i/lub leczenia (z usunięciem danych osobowych pacjenta oraz lekarzy), bądź osoba, której przypadek chcesz na Forum opisać, wyraża zgodę na upublicznienie swojej historii choroby i daje Ci prawo do jej opisywania, wraz z zamieszczaniem wspomnianej dokumentacji.
Zamieszczenie na Forum wyżej wymienionych opisów lub dokumentacji będzie traktowane jako oświadczenie o uzyskaniu przez autora publikacji zgody osoby, której publikacja dotyczy.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group