1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór otrzewnej
Autor Wiadomość
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #46  Wysłany: 2012-08-09, 17:28  


Dzień dobry
Po długim oczekiwaniu mam wyniki badania PET.
Oto jakie są wnioski z badania.
Obraz PET przemawia za aktywnym metabolicznie procesem rozrostowym w postaci licznych ognisk implantacji otrzewnowych.

Chyba nie jest za ciekawie.Jutro mam spotkanie z p. dr.
Niepokoję się :uuu:
Pozdrawiam
_________________
aga
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #47  Wysłany: 2012-08-13, 23:14  


:-( :/pociesza:/ :cmok:
_________________
romek
 
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #48  Wysłany: 2012-08-17, 21:48  


Witam
Zdecydowano o leczeniu chemią .
Na wstępie 6 kursów cisplatina w zestawie z 3 pozostałymi. Na pewno nie taxol.
Nie pamiętam ,a wypisu nie dostałam dziś (było za późno) dopiero po niedzieli będę miała.
Taxol został póki co wyeliminowany ze względu na moją neuropatię (by narobił więcej szkód :-( ).
Po 24 godzinach od chemii mam zaaplikować sobie neulastę.
Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-08-17, 22:23 ]
Trzymam kciuki za powodzenie tej terapii. :uhm!: _itsme_

_________________
aga
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #49  Wysłany: 2012-12-10, 14:42  


Witam
Jestem po 5 wlewie.

Immunologia
Ca125
Sierpień 683,9
Listopad 13,95

Biochemia
Kreatynina 1,01 [ 0,5 - 0,9 ]
Potas 5,19 [ 3,5 - 5 ]

Krwinki czerwone
RBC 3,07 [ 3,8 -5,8 ]
HGB 10,3 [12 - 15 ]
HCT 29,0 [ 36 - 45 ]

Krwinki białe
WBC 3,73 [ 4 - 10 ]
NEU 1,72 [1,8 -7,7 ]
MONO% 16,1 [ 2 - 8 ]
EOS 0,o2 [ 0,1 - 0,5 ]
EOS% [ 1 - 5 ]

To są ostatnie wyniki przed wlewem.
Niepokoi mnie kreatynina nigdy nie była podwyższona. Czy mogę się czymś ratować w związku z tym?
Czy w związku z moim szybkim męczeniem powinnam mieć zrobiony ASTP i ALTP?
Mam doświadczenie z zatorem płuc.
Pozdrawiam.
_________________
aga
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #50  Wysłany: 2012-12-10, 16:35  


Witam

Cytat:
Biochemia
Kreatynina 1,01 [ 0,5 - 0,9 ]
Potas 5,19 [ 3,5 - 5 ]

Potas jeszcze w normie...
Kreatynina - wynik wskazuje na nieco podwyższone jej stężenie. W tej chwili nie jest powodem do obaw, jednak niepokoić mógłby dalszy jej wzrost. Gdyby nastąpił dalszy jej wzrost trzeba będzie oznaczyć eGFR. Na pewno wtedy już nie wolno bagatelizować tego wyniku, gdyż może wskazywać na upośledzoną funkcję nerek.

Cytat:
Krwinki czerwone
RBC 3,07 [ 3,8 -5,8 ]
HGB 10,3 [12 - 15 ]
HCT 29,0 [ 36 - 45 ]

Na podstawie wyników morfologii można stwierdzić obniżenie erytrocytów, hematokrytu oraz stężenie hemoglobiny poniżej dolnej granicy normy... Niedokrwistość, przewodnienie organizmu?

Cytat:
Czy w związku z moim szybkim męczeniem powinnam mieć zrobiony ASTP i ALTP?

Słaba morfologia i chemioterapia mogą powodować szybkie męczenie się też. Natomiast badanie ASTP i ALTP, można jak najbardziej... jeśli widzisz jakiś związek...

Cytat:
Mam doświadczenie z zatorem płuc.

Wymagasz pod tym względem szczególnej opieki i obserwacji. Cisplatyna podnosi krzepliwość krwi, nowotwór złośliwy i obciążony zatorowością wywiad..

I tutaj należy zwrócić uwagę na kończyny dolne, czy coś złego się nie dzieje ( ból, obrzęk), Wystąpienie zakrzepicy w tych okolicach anatomicznych poprzedza zwykle powstanie zatoru płuc.

Dlatego koniecznie trzeba wykonać koagulogram ( badanie krzepliwości krwi),w którym szczególnie znaczenie ma stężenie tzw. D-dimerów, to jest produktu rozpadu fibryny, powstającej w procesie krzepnięcia i wchodzącej w skład skrzepliny.

W Twoim wyniku nie ma poziomu trombocytów albo ja przeoczyłam...

Pozdrawiam
_________________
Aegrotus sacra est...
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #51  Wysłany: 2012-12-10, 18:25  


Dziękuję Jolana za odpowiedź.
Pomyłkowo spytałam o ALT ASP a miałam pytać o D-dimery.
PLT 280 [ 150 - 400 ]

Ostatnie oznaczenie D-dimerów miałam w sierpniu
Aspat 21 [ 10-30 ]
Alat 15 [ 10 -36 ]
Chyba czas na ponowne sprawdzenie. Muszę sama o to zadbać.
Ostatni wlew był z Karboplatyny ze względu na podwyższoną kreatyninę ( słowa dr -mniej upośledza funkcje nerek ).
Pozdrawiam
_________________
aga
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #52  Wysłany: 2013-11-21, 18:49  


Dawno nie pisałam w swoim wątku merytorycznym.
Mam ostatnie wyniki badania TK.
Wątroba,trzustka,śledziona,obie nerki, nadnercza, duże naczynia jamy brzusznej, pęcherz moczowy nie wykazują zmian.
Węzły chłonne w przestrzeni zaotrzewnowej nie powiększone.
Kilka węzłów chłonnych kreski i pojedynczy przy krzywiźnie mniejszej żołądka o śr.16mm. Obraz TK miednicy w normie.
Kilka guzków w powłokach brzusznych , śr.do 10mm jak w badaniu poprzednim.
Obecnie widoczne są bardzo drobne pojedyncze ( śr.do ok.2-3mm ) osteosklerotyczne w trzonie L2 i prawej kości biodrowej.

Dostałam skierowanie na scyntygrafię i dopler kończyny dolnej.Dr podejrzewa zakrzepicę,chociaż ostatnie
d-dimery 0,28 [<0,5 ]
Ca125 198

Od jakiegoś czasu bardzo boli mnie i puchnie noga. Przyznam ,że trochę się wystraszyłam .Mam doświadczenie z zatorem płuc. Znów mam przepisany Clexane.Od dziś znów się kłuję. Ale będę spokojniejsza bo zabezpieczona na wypadek zatoru.
Pozdrawiam
_________________
aga
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #53  Wysłany: 2013-11-22, 11:14  


agamaz napisał/a:
Mam ostatnie wyniki badania TK.
Wątroba,trzustka,śledziona,obie nerki, nadnercza, duże naczynia jamy brzusznej, pęcherz moczowy nie wykazują zmian.
Węzły chłonne w przestrzeni zaotrzewnowej nie powiększone.
[...] Obraz TK miednicy w normie.
Kilka guzków w powłokach brzusznych , śr.do 10mm jak w badaniu poprzednim.

:uhm!:

agamaz napisał/a:
Kilka węzłów chłonnych kreski i pojedynczy przy krzywiźnie mniejszej żołądka o śr.16mm.

To niestety są dość duże węzły, taki wymiar (>= 15 mm) każe brać pod uwagę także możliwość ich przerzutowego zajęcia.

agamaz napisał/a:
Obecnie widoczne są bardzo drobne pojedyncze ( śr.do ok.2-3mm ) osteosklerotyczne w trzonie L2 i prawej kości biodrowej.

Dostałam skierowanie na scyntygrafię i dopler kończyny dolnej.Dr podejrzewa zakrzepicę,chociaż ostatnie
d-dimery 0,28 [<0,5 ]

Scyntygrafia może pomóc wyjaśnić, czy zmiany kostne mają charakter tylko zwyrodnieniowy, czy przerzutowy.

agamaz napisał/a:
Ca125 198

Wobec wcześniejszych wyników z 2012 r. (post # 49) widać wyraźny wzrost markera, co niestety dobrze nie wygląda.
Może to korelować z powiększonymi do 16 mm węzłami chłonnymi i świadczyć o wznowie choroby.
To jest moim zdaniem najważniejsza sprawa do przedyskutowania z lekarzem i rozważenia dalszego działania.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #54  Wysłany: 2013-11-22, 12:06  


Dziękuję Richelieu za jak zwykle fachową odpowiedź :)
Dr widziała wynik badania , zleciła powtórne TK jamy brzusznej+miednicy+klatki piersiowej, te badania mam mieć w styczniu.
Scyntygrafia na początku grudnia,ale jak powiedziała dr jest małe prawdopodobieństwo przerzutu do kości. Podobno ten rodzaj nowotworu nie daje takich przerzutów ( cyt.lekarza ).
Richelieu napisał/a:
do przedyskutowania z lekarzem i rozważenia dalszego działania.

Zdaniem lekarza po Nowym Roku trzeba będzie wdrożyć chemię.
Martwią mnie te powiększające się węzły ( we wrześniu miały 8mm ).
_________________
aga
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #55  Wysłany: 2013-11-22, 20:41  


czy robili ci z krwi badanie CRP =wykladnik stanu zapalnego? Przy cisplatynie mnie podawano oslone w postaci manitolu -jak doczytalam osłania nerki .Wzrost markera oraz powiekszone wezly chlonne moga przemawiac za wznowa i progresja choroby.USG Doppler powinien dac tez dopowiedz o stanie przeplywow zylnych.Jesli puchnie jedna noga i ma wyglad ciastoliny ale nie jest zaczerwieniona i nie boli moze to swiadczyc jeszcze o towarzyszacym naszej chorobie obrzeku limfatycznym konczyny dolnej.Spij z nogami umieszczonymi na poduszkach powinno troszke pomoc i opuchlizna nad ranem powina byc mniejsza.By dobrze zdiagnozowac przyczyne puchniecia po kolei bedziesz musiala ew.tego przyczyny wykluczac -czyli progres choroby nowotworowej jako nr 1, stan przeplywu krwi z zyłach i ew szukanie w nich zakrzepu jako nr 2( choc ddimery nie wsazuja na to) CRP powinno dac odp czy toczy sie wewnatrz jakis stan zapalny..jto nr 3, jesli wszytkie w/w badania beda Ok to trzeba isc wtedy w kierunku diagnozowania obrzeku limfatycznego k.d. jako punkt nr 4.Mnie tak wlasnie gdy noga zaczela mi puchnac w naszym miejscowym centrum onkologii tak 2,5roku temu diagnozowano...
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #56  Wysłany: 2013-11-23, 15:16  


Dziękuję kina za podpowiedzi.
Zacznę od badania Usg żył , które mam zlecone. Mam nadzieję,że ono dużo wyjaśni.
Takie badanie miałam robione w 2010r. Stwierdzono wtedy :
zakrzepica żył uda powierzchownych ( naczynia niedrożne ) i częściowo żyły uda wspólnej ( skrzepliny przyścienne ) .Podobnie widoczne są przyścienne skrzepliny w żyle podkolanowej.Niedrożne są tez żyły piszczelowe tylne ( w ich obrębie skrzepliny).Żyła biodrowa zewnętrzna drożna.
Od tego czasu miałam tylko badane d-dimery ,żadnego innego badania pod tym kątem nie miałam. Nie było potrzeby bo nic się nie działo.
Od niedawna dopiero pojawił się lekki obrzęk i ten ból w całej nodze.
_________________
aga
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #57  Wysłany: 2013-12-19, 19:05  


Witam
Mam już wynik badaniu scyntygrafii i żył kończyn dolnych.

W badaniu całego kośćca ewidentnych , typowych ognisk intensywnej ,patologicznej kumulacji radioznacznika , a także scyntygraficznych cech patologicznego pobudzenia metabolizmu kostnego ,które mogłyby sugerować obecność zmian o charakterze meta lub rozrostowym -obecnie nie stwierdza się.
W porównaniu z wynikiem poprzedniego badania scyntygraficznego kośćca obecny obraz intensywności metabolizmu kostnego bisfosfonianów jest podobny-brak progresji zmian.
W badaniu żył kończyn dolnych cech zakrzepicy nie widać.Żyła udowa powierzchowna w części środkowej nieco przewężona z cechami zwłóknienia po zakrzepowego.ŻŻ powierzchowne drożne prawidłowo.
To są chyba dobre wiadomości.
Na ten rok zakończyłam badania . TK w styczniu.
_________________
aga
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #58  Wysłany: 2013-12-19, 20:30  


agamaz napisał/a:
W badaniu całego kośćca ewidentnych , typowych ognisk intensywnej ,patologicznej kumulacji radioznacznika , a także scyntygraficznych cech patologicznego pobudzenia metabolizmu kostnego ,które mogłyby sugerować obecność zmian o charakterze meta lub rozrostowym -obecnie nie stwierdza się.

Komentarz zbędny, jest tak :uhm!: :)

agamaz napisał/a:
W porównaniu z wynikiem poprzedniego badania scyntygraficznego kośćca obecny obraz intensywności metabolizmu kostnego bisfosfonianów jest podobny-brak progresji zmian.

Mamy stabilizację, zatem leczenie jest skuteczne. :-D

agamaz napisał/a:
W badaniu żył kończyn dolnych cech zakrzepicy nie widać.Żyła udowa powierzchowna w części środkowej nieco przewężona z cechami zwłóknienia po zakrzepowego.ŻŻ powierzchowne drożne prawidłowo.
To są chyba dobre wiadomości.

To są na pewno dobre wiadomości. :bravo"

agamaz napisał/a:
TK w styczniu.

Życzę podobnych wyników. [yee]
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #59  Wysłany: 2013-12-19, 21:36  


Dziękuję Richelieu :-D .
_________________
aga
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #60  Wysłany: 2014-02-08, 11:35  


Mój wynik badania CT.
Opis badania
TK klatki piersiowej, j. brzusznej i miednicy.
Drobny guzek/zwłóknienie- 3mm- niespecyficzny podopłucnowo w seg. 8/9PL oraz 2mm w seg. 8 PP. Drobne zwłóknienia w szczytach płucnych oraz przy sercowo w seg. 5 PP. Pozostały miąższ płucny prawidłowo powietrzny bez zagęszczeń ogniskowych
Serce i duże naczynia w normie.
Jamy opłucnowe wolne.Węzły chłonne nie powiększone.
Drobne zwapnienie 1,5mm w VIII żebrze lewym w odcinku tylnym.

Obecnie nieznacznie większy węzeł chłonny w nadbrzuszu przy krzywiźnie mniejszej 20x16mm o zatartych zarysach ( 15,5x15mm poprzednio)-progresja.
Nieprawidłowe ognisko tkankowe 23x18mm pod lewą kopułą przepony.Obraz TK przemawia za wznową.
Nieliczne ww.chłonne krezkowe do 10mm.
Węzły chłonne aortalno-kawalne nie powiększone.
Wątroba, śledziona, trzustka i nadnercza prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych.
Nerki położone typowo o zachowanej warstwie komorowo-rdzeniowej, bez zmian ogniskowych. UKM nie poszerzony.
Aorta brzuszna w normie.
Drobne guzki w tkance podskórnej brzucha 6-7mm w miejscach poprzednio nie widocznych-podejrzenie meta.
Stan po usunięciu macicy z przydatkami-bez cech wznowy miejscowej.
Pęcherz moczowy miernie wypełniony moczem.
Pozostałe narządy miednicy mniejszej bez uchwytnych patologii.
Węzły chłonne miednicze nie powiększone.
Drobne zwapnienia w trzonie L2 i w kości biodrowej prawej porównywalne. Lewostronna skolioza kręgosłupa.

Wnioski
Sugestia wznowy- lite 2 guzki w okolicy przy krzywiźnie mniejszej żołądka oraz przy żołądkowo pod lewą kopułą przepony, guzki w tkance podskórnej brzucha-podejrzenie meta. Pozostałe jak w opisie.

Proszę o interpretację. Czego mam się spodziewać.
Pozdrawiam
_________________
aga
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group