1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #106  Wysłany: 2012-01-11, 14:06  


Mija właśnie kolejny 5-ty dzień mojego złego samopoczucia. :uuu: Nasiliła mi się ponownie suchość w ustach (teraz schnie tak bardziej głęboko w przełyku i znów powrócił całkowity brak smaku. Czy to może być wynik tego leku na tarczycę ( Euthyrox N 125). Ograniczyłem go od 3-ch dni do 1/4 tab. i jadę dziś tym razem prywatnie do Endokrynologa. Po poniedziałkowym MR czekam teraz na wyniki 2 tygodnie i zobaczę co powiedzą w DCO. Ten rezonans był jakiś dłuższy, ponad 75 min. W poczekalni martwiono się, że może zasłabłem a ja już zasypiałem od tak długiego przebywania w tym aparacie w takiej pozycji. Męczy mnie nadal uczucie obcego ciała w przełyku i zastanawia mnie czy to nadal ten stan zapalny po leczeniu. A na dodatek ten brak słońca za oknem od wielu dni jest przetłaczający. :fucc: Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #107  Wysłany: 2012-01-11, 17:10  


kmis757 napisał/a:
Mija właśnie kolejny 5-ty dzień mojego złego samopoczucia. :uuu: Nasiliła mi się ponownie suchość w ustach (teraz schnie tak bardziej głęboko w przełyku i znów powrócił całkowity brak smaku. Czy to może być wynik tego leku na tarczycę ( Euthyrox N 125). Ograniczyłem go od 3-ch dni do 1/4 tab. i jadę dziś tym razem prywatnie do Endokrynologa. Po poniedziałkowym MR czekam teraz na wyniki 2 tygodnie i zobaczę co powiedzą w DCO. Ten rezonans był jakiś dłuższy, ponad 75 min. W poczekalni martwiono się, że może zasłabłem a ja już zasypiałem od tak długiego przebywania w tym aparacie w takiej pozycji. Męczy mnie nadal uczucie obcego ciała w przełyku i zastanawia mnie czy to nadal ten stan zapalny po leczeniu. A na dodatek ten brak słońca za oknem od wielu dni jest przetłaczający. :fucc: Pozdrawiam wszystkich.

raczej brak smaku nie jest spowodowane tabletkami euthyrox, przynajmniej ja sie nie spotkalam z tym.
Brak slonca chyba wszystkim daje o sobie znac :-( daj znac po wizycie co pwoiedzial lekarz
pozdrawiam
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #108  Wysłany: 2012-01-11, 17:44  


Zwiększyła się suchość? A nie masz przypadkiem lekkiej infekcji? Zawsze jak mam katar, częściej oddycham ustami, i w gębie zasycha, a w nocy to po prostu masakra... Przy okazji też drapie w gardle, i przełyk jest jakby wyłożony papierem ściernym :)
Minie to razem z katarem.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #109  Wysłany: 2012-01-11, 18:42  


Gazda ma racje moze masz jakas infekcje, alergie? Wiesz mozesz tez miec od suchego powietrza w domu, teraz sie grzeje w kaloryferach i moze tez przez to,
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #110  Wysłany: 2012-01-12, 11:41  


jadźka49, Gazda,
Jestem po wizycie u Endokrynologa. Zmniejszył mi dawkę Euthyrox N 125 na Eut...50 - 1 tabl. dziennie ( rano na czczo). Dowiedziałem się także, że bardzo często po Radioterapii następuje trwałe uszkodzenie tarczycy i zdani wtedy jesteśmy na stałe leczenie tego kolejnego skutku ubocznego naszego leczenia. Kontrola z wynikami TSH za 1,5 miesiąca. Co do samopoczucia i braku śliny to jestem po infekcji i antybiotykach ale to było w okresie po Świętach do Nowego Roku. Może to daje teraz znać o sobie. Ale czemu ten ponowny całkowity brak smaku? I tak jedzenie to jedna udręka (cały czas bez soli i przypraw - ile tak można - wszystko jałowe, a wędliny które specjalnie mi zrobiono tylko z ziołami; zapach super ale w jedzeniu jak trociny). Tylko mi smak pozostał i w pamięci jak to dawniej cudnie smakowało. Pomimo stałej walki z grzybkiem na języku ( Daktarin - oral, mieszanki na zamówienie w aptece j/w) język stale ma to paskudztwo.
Ale koniec tego użalania się nad sobą. Po deszczu zawsze jest słońce więc może jeszcze i to przede mną .
Pozdrawiam Krzysztof
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #111  Wysłany: 2012-01-12, 12:15  


Krzysztof, ja jestem w porównaniu z Tobą o cały rok do przodu i też miewam różne przypadłości. Niestety....coś za coś, skutki radioterapii odczuwa się bardzo długo. Czasami jedzenie smakuje mi jak trociny, czasami łapię smaki, no niestety....tak mieć będziemy.
Kiedy wychodziłam z oddziału radioterapii, zapytałam mojego lekarza prowadzącego, kiedy wróci mi smak. On się tylko serdecznie roześmiał i powiedział: - proszę pani, brak smaku po radioterapii, to naprawdę nie jest największy problem.
I miał rację....niestety.
Z grzybem na języku bujałam się ponad rok, po czym pobyt u Gazdy załatwił gada ostatecznie ;)
Prowadziłam się tam bardzo niezdrowo: pieczona pyszna kiełbaska, boczuś, piwko, winko o fajkach nie wspomnę....grzyb nie dał rady i się odmeldował :-D
Nie polecam nikomu tego sposobu....też odcierpiałam swoje, bo mnie cały dziób bolał. Podaję to tylko jako przykład, że nie ma pewności co komu pomoże.
Trzymaj się ciepło i uzbrój w cierpliwość, bo tylko to nam zostaje.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #112  Wysłany: 2012-01-12, 13:50  


kmis757 napisał/a:
stałej walki z grzybkiem
-może spróbować Nystatynę -chyba jest jeszcze w sprzedazy.Powinno sie dać kupić bez recepty,jak wytłumaczy sie w aptece do czego potrzebna.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #113  Wysłany: 2012-01-12, 13:54  


sarenka napisał/a:
Powinno sie dać kupić bez recepty,jak wytłumaczy sie w aptece do czego potrzebna.

Nie jestem pewna, czy da się bez recepty.
Ale pytaj się
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #114  Wysłany: 2012-01-12, 14:25  


Wydaje mi się, że Justyna ma rację.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #115  Wysłany: 2012-01-12, 16:26  


Nystatyna na receptę :)
kmis757 tak dla pocieszenia: po co przyprawiać skoro nie masz smaku? ;) Trociny czy z solą czy bez... To tylko trociny. A poważniej: będzie dobrze, poczujesz jeszcze, że "zupa była za słona" (haaa bardzo poważnie to wyszło).
Zoja 62, myślę, że powinnaś postawić beczkę piwa Gaździe i złym koleżankom, które to w nocy namawiały na jeszcze jedną butelkę 8-)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #116  Wysłany: 2012-01-12, 18:02  


oo widac ze lekarz znajacy sie na rzeczy, od takiej max dawki powinni Cie zaczac leczyc a nie od samego poczatku konskiej dawki 125! 1,5 miesiaca jest ok mnie endo tez tak kazal sie pokazywac poki nie wyrergulowal mi tsh. Na pocieszenie dodam ze ja tez jestem skazana na dozywotnie problemy z tarczyca :-( i przyjmowanie leku euthyrox.
Co do suchosci gardla ja tez bylam chora w okresie swiatecznym i bralam antybiotyk bo mialam z krtania problemy i tez mialam dlugo suchosc gardla, dopiero jakis tydzien temu mi to przeszlo. Wiec moze i przez antybiotyki masz suchosc? a brak smaku moze faktycznie tak jak pisze zoja 62 jest to jeszcz skutek radio?
Życze Ci szybkiego powrotu i oby pogoda nam dopisala :) bo chmury za oknem sa do niczego, tylko nastroj pogarszaja, ale tak jak pisales po deszczu jest slonce i pewnie juz niebawem sloneczko zaswieci i dla Ciebie :tull:
Justyna :cmok:
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #117  Wysłany: 2012-01-13, 13:36  


Zoja 62 napisał/a:
ja jestem w porównaniu z Tobą o cały rok do przodu

Czasem potrzebne są nam takie (kopniaki) słowa przypomnienia, i za to jestem tobie zoja62 wdzięczny. My po takich ciężkich leczeniach jesteśmy silniejsi, ale czasem zapominamy się (biadolimy). Jest mi lepiej po przeczytaniu waszych odpowiedzi. Słonko przed chwila wyszło na moment i pada mocno śnieg. Wróciłem z jasełek + dzień dziadka w "0-wce". Życie biegnie naprzód - Karpe dijem :-D

[ Dodano: 2012-01-13, 13:40 ]
JustynaS1975,
U mnie da się. Nawet P.dr śmiała się do mnie kiedyś w rozmowie, że u nas w aptekach kupi sie zawsze bez recepty. W innych rejonach kraju nie do pomyślenia. :?ale?:

[ Dodano: 2012-01-13, 13:41 ]
małgosia_43 napisał/a:
Wydaje mi się, że Justyna ma rację.

J/w - pozdrawiam ciepło ;)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #118  Wysłany: 2012-01-13, 13:46  


kmis757 napisał/a:
JustynaS1975,
U mnie da się. Nawet P.dr śmiała się do mnie kiedyś w rozmowie, że u nas w aptekach kupi sie zawsze bez recepty. W innych rejonach kraju nie do pomyślenia. :?ale?:

Te u mnie są bardzo akuratne. ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #119  Wysłany: 2012-01-13, 13:47  


jo_a napisał/a:
tak dla pocieszenia: po co przyprawiać skoro nie masz smaku? Trociny czy z solą czy bez... To tylko trociny. A poważniej: będzie dobrze, poczujesz jeszcze, że "zupa była za słona" (haaa bardzo poważnie to wyszło).

jo_a napisał/a:
Zoja 62, myślę, że powinnaś postawić beczkę piwa Gaździe i złym koleżankom, które to w nocy namawiały na jeszcze jedną butelkę

To musiała być przednia zabawa u Gazdy. Piszę się z Wami na kolejny zlot.

[ Dodano: 2012-01-13, 13:49 ]
jadźka49 napisał/a:
juz niebawem sloneczko zaswieci i dla Ciebie
Justyna

Oby świeciło dla nas wszystkich. Pozdrawiam :sun:
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #120  Wysłany: 2012-01-13, 13:52  


kmis757 napisał/a:
. Piszę się z Wami na kolejny zlot.

Ma się rozumieć :mrgreen:
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group