1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór narządów moczowych
Autor Wiadomość
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #1  Wysłany: 2011-01-24, 21:09  Nowotwór narządów moczowych


Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze narządów moczowych co to takiego?? :<:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-24, 21:51  


"niepewny lub nieznany charakter" - świadczy o tym, że opisujący, nie jest w stanie stwierdzić, czy zmiana, która pojawiła się w narządach moczowych ma charakter łagodny, czy złośliwy. Każda zmiana jest "nowym-tworem". Jeżeli ma charakter złośliwy, rozrasta się na inne komórki w sposób niekontrolowany, w konsekwencji dając przerzuty...
(to tak po mojemu, ale myślę, że dobrze ;)

Napisz więcej szczegółów, czego dotyczy opis? w jakich okolicznościach został wykonany.
pozdrawiam
Arek
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #3  Wysłany: 2011-01-31, 18:25  


usg miałam robione z powodu bólów brzucha a dziś miałam kontrolne usg Nerki bez zastoju i kamicy z prawidłowym zróznicowaniem miąszowo zatokowym.Pęcherz moczowy gładkościenny z niejednoznaczną strukturą o wymiarach 12x15x21mm widoczny w częsci dolnej opisywany takze w badaniu poprzednim.Obraz nie jest jednoznaczny-zmana rozrostowa?fałd błony sluzowej?-wskazana konsultacja urologiczna i ewentualnie cystoskopia,Nie uwidoczniono wolnego płynu w jamie brzusznej ani w jamach opłucnowych. Co to znaczy :--: ?zaczynam się bać :cry:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2011-01-31, 18:30  


jaszmurka napisał/a:
Pęcherz moczowy gładkościenny z niejednoznaczną strukturą o wymiarach 12x15x21mm widoczny w częsci dolnej opisywany takze w badaniu poprzednim.Obraz nie jest jednoznaczny-zmana rozrostowa?fałd błony sluzowej?-wskazana konsultacja urologiczna i ewentualnie cystoskopia

Trudno tak wróżyć, skoro nic więcej nie ma w opisie.
Na kiedy zaplanowałaś tę konsultację ?
Myślę, że lekarz potrafi lepiej odpowiedzieć na to pytanie, niż my tutaj.

Mogę podpowiedzieć, być zagadnęła go o możliwość złośliwego charakteru zmiany - co on sądzi na ten temat.
I czy ewentualnie nie zgodzi się z tym, byś zasięgnęła też opinii onkologa. Choćby tak na wszelki wypadek.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
jaszmurka 



Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 32

 #5  Wysłany: 2011-01-31, 18:41  


usg robiłam dzisiaj popołudniu i troche się wystrasyłam wiec jeszcze nie zdążyłam zarejstrować się nigdzie, w piatek natomiast zrobiłam kontrolnie cytologie by sprawdzić tak jak chciała moja pani doktor czy tam wszystko wporzadku :--:
_________________
"Nie ma nic trudniejszego, niż stanąć przed szansą."
 
Oncotrust 
Lekarz ONKOLOG


Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Pomógł: 77 razy

 #6  Wysłany: 2011-01-31, 19:15  


Spore zagubienie tu widzę ;) a jaszmurka pewnie nie może spać. To jeszcze nie jest pewne, Potrzebna cystoskopia. Sam opisujący USG nie jest pewny czy ma przed sobą guz. Zastosował zapewne kod rozpoznania nowotworu bo taki znalazł, aczkolwiek jakby lepiej znał ICD 10 - klasyfikację chorób - to by znalazł kod na po prostu zmiana guzowata pęcherza podejrzana (tak lepiej opisać aktualny stan rzeczy). Jedno napisał dobrze - potrzebna cystoskopia, najcelniej i najszybciej zdiagnozuje ewentualny nowotwór pęcherza. Badanie histopatologiczne wycinka ewentualnie potwierdzi rozpoznanie. Jeśli nowotwór - o dalszym postępowaniu na podstawie badania histopatologicznego, badania USG transrektalnego i ewentualnie tomografii - ustala się zaawansowanie i wskazania do dalszego postępowania.

[ Dodano: 2011-01-31, 19:15 ]
dalszych porad udzielam ewentualnie na priva - nie śledzę pilnie wątków
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group