1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieznane ognisko pierwotne, przerzut do węzła chłonnego
Autor Wiadomość
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #316  Wysłany: 2010-03-14, 14:17  


jogi45 napisał/a:

jak czytam wątki tych co dopiero sie diagnozują albo sa na poczatku choroby to przypomina mi sie że ja tak samo panikowałam.Chciałabym im wszystkim pomóc, potrzymac za reke, czasem wstrzasnać......


i oto to co potwierdza ze masz serducho wielkie :cmok:
 
 
Almir


Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 26
Pomógł: 1 raz

 #317  Wysłany: 2010-03-15, 10:51  


witaj,pomagasz nam wszystkim,tym,że tu jesteś,poczytam co tam u Ciebie,i zaraz "potrząsam" sobą,żeby wziąć się w garść,tak,jak Ty,jak inne tutaj osoby,lae narazie nie mam siły,deprecha,wiosna,nie wiem,najgorsze jest to czekanie...
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #318  Wysłany: 2010-03-15, 15:55  


Czekanie...
Mimo napięcia zadbaj o to by szybko zregenerować siły a do tego potrzebny między innymi święty spokój. Nie jestem zwolennikiem uspokajaczy ale czasem są niezbędne. To naprawdę wielki komfort jak "zablokowane" jest przejmowanie się sprawami na które nie mamy wpływu. Czasu nie pogonisz a dopiero jak ktoś mądry przyjrzy się temu wynikowi będziesz wiedziała co dalej. Tymczasem staraj się spać do woli (jak trzeba to przy pomocy medycyny) i odrzywiaj się mądrze. Życzę ci by wszystko co najgorsze było już za tobą.
Co by jednak nie było pamiętaj że nie jesteś sama.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #319  Wysłany: 2010-03-24, 14:09  


Wynik tomografii mojej córki 2 torbiele u podstawy 2 zębów 8 i 12 mm. (nie pamietam czy dwie czy po dwie na ząb) błona sluzowa jamy ustnej pogrubiona. Przedtem lekarz stwierdził powiększony migdał (nie pamiętam który). Zęby przegladane i leczone na bierząco. Trochę paliła jakieś słabe damskie papierosy. Nie pali od kilku miesięcy. Ja onkologiczna, dziadek zmarł na raka płuc. Jak słyszę "torbiel" to mnie strach ogarnia.
Czy taki wynik może znaczyc coś poważnego?
Wizyta u lekarza 8 kwietnia.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #320  Wysłany: 2010-03-24, 14:33  


Niekoniecznie, Jogi, to może być i najczęściej jest pozostałość po kanałowym leczeniu zębów. U mnie przy okazji rezonansu głowy też znaleziono dwa takie i nie mają one żadnego związku z moim rakiem. Tak orzekło pięciu lekarzy różnych specjalności. Powiedzieli, ze z tym można żyć, nie ma potrzeby tego ruszać ani się tym przejmować, bo to nie ma wpływu na cokolwiek, tylko sobie jest po prostu. Myślę i mam nadzieję, że to u twojej córy to za przeproszeniem duperela. Czego z całego serca życzę.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #321  Wysłany: 2010-03-27, 00:43  


Znów zrobiłam obchód lekarzy. Jak zwykle przy okazji wizyty kontrolnej w przyszpitalnej przychodni odwiedziłam moją lekarkę na oddziale. Obejrzała mnie, opis Usg,pomacała węzły i powiedziała że za 2-3 mies mam zrobić kolejne usg a do tego czasu nie myślec i nie szukać. Węzły mają prawo być powiększone a to nie jest wielkość patologiczna. Więc przestałam szukać językiem po śluzówce policzków i dziąseł czy coś mi nie puchnie, odpuszczam niewielkie bóle gardła i nie myślę. Obiecuję. Potrzebuję tylko malutkiego sukcesiku by zapomnieć o chorobie ale na sukcesik sama muszę zapracować.
Obejrzał mnie też foniatra i nic nie znalazł. Bardzo sympatyczny i konkretny lekarz w przeciwieństwie do laryngologa z przychodni.Wypytał, powiedział jak będzie wygladać badanie, pokazał obraz badania by mnie upewnić że jest dobrze i mówił co pisze laryngologowi.
Najbardziej jednak uspokoiła mnie DSS. Nasza Dobra Dusza co przekonała mnie do badań i poddania sie operacji. Strasznie mi głupio że zawróciłam jej głowę moimi rozterkami w takich cięzkich dla niej dniach. Nie wiedziałam co się u niej dzieje.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
stawik 


Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 24

 #322  Wysłany: 2010-04-03, 17:14  


Wszystkiego dobrego na Święta dużo spokoju wsparcia bliskich i dalekich oraz sił do walki z dniem codziennym. :)
 
Killerka_Anarchisty 



Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 39
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 1 raz

 #323  Wysłany: 2010-04-12, 22:06  


Jogi!
Dziękuję Ci bardzo za wszystko! Pomagasz bardzo! Uspokajasz, informujesz i mówisz, żem twardzielka :)
Cudnie "spotkać" kogoś takiego jak Ty!
Pozdrawiam cieplutko!
_________________
Wypowiadam wojnę wszystkim anarchistycznym komórkom w moim organizmie!
www.kanserija.blog.onet.pl
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #324  Wysłany: 2010-04-13, 11:09  


Mi taka twardzielka jak Killerka też pomaga przez to że jest, że jest pełna humoru mimo niepokoju. Służę pomocą jak mogę ale czasem muszę przystopować bo jestem zbyt 'wprost", często zbyt subiektywnie patrzę na zmagania innych a przecież znamy się wszyscy tylko z forum i nie wiem na pewno czy pomagam czy wręcz szkodzę bo każdy potrzebuje nieco innego wsparcia.
Od jakiegoś czasu czytam głównie posty z działu nowotwory głowy i szyi. Tylko dlatego że już nie ogarniam wszystkich cierpień. Przerasta mnie to że nie mam nic do powiedzenia, dołuje mnie to.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #325  Wysłany: 2010-04-14, 00:47  


jogi45 napisał/a:
Mi taka twardzielka jak Killerka też pomaga przez to że jest, że jest pełna humoru mimo niepokoju. Służę pomocą jak mogę ale czasem muszę przystopować bo jestem zbyt 'wprost", często zbyt subiektywnie patrzę na zmagania innych a przecież znamy się wszyscy tylko z forum i nie wiem na pewno czy pomagam czy wręcz szkodzę bo każdy potrzebuje nieco innego wsparcia.
Od jakiegoś czasu czytam głównie posty z działu nowotwory głowy i szyi. Tylko dlatego że już nie ogarniam wszystkich cierpień. Przerasta mnie to że nie mam nic do powiedzenia, dołuje mnie to.


Jakże ja Cię doskonale rozumie...
:*
 
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #326  Wysłany: 2010-04-17, 14:48  Yogi


Oczywiscie cierpienia o ktorych na forum slyszymy sa ogromne ale jest to wpisane w nasze zycie i nie ma od tego ucieczki. Natomiast pare slow skierowanych od serca moze dla kogos stanowic duza roznice i byc duzym wsparciem. Twoje doswiadczenie pozwoli ci udzielic dobrych rad i pomoc wielu. Zapewniam cie!
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #327  Wysłany: 2010-04-18, 11:44  


Teraz martwie sie o córkę. Ma mieć wycinany migdał i nie wiem co z torbielami.
Muszę pogadać z moją lekarką rodzinną co dalej z moim zwolnieniem. Nadal nie daje mi spokoju zapis w ostatnim histpacie że to co wycieto to "prawdopodobnie" ognisko pierwotne" dlaczego nie po prostu ognisko pierwotne? dlaczego czasem boli mnie coś w jamie ustnej ? dlaczego mam jakieś dziwne bóle głowy? Nie terroryzuję swoimi pytaniami nikogo, nie warjuję, nie popadam w depresję. Czekam tylko na wyjaśnienie się tych spraw poprzez upływ czasu i staram się życ z dnia na dzień. Chyba jednak problemy życiowe bardziej mnie dobijają. Do choroby się przyzwyczaiłam, za wczesnie by mówic o wyzdrowieniu ale może jednak? Niestety jak czytam te wszystkie wątki o nawrotach ....
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #328  Wysłany: 2010-04-18, 14:58  


jogi45 napisał/a:
laczego czasem boli mnie coś w jamie ustnej ? dlaczego mam jakieś dziwne bóle głowy?


jogi, a może to skutki naświetlania?

<uscisk>
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #329  Wysłany: 2010-04-18, 18:50  


w piątek wizyta u laryngologa a 10 maja u radioterapeuty. W tym tygodniu musze się dostać do rodzinnego i prywatnie do endokrynologa i ew.usg tych węzłów do obserwacji. Laryngolog byle jaki i już wogóle nie lubie do lekarzy chodzić.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #330  Wysłany: 2010-04-18, 22:13  


jogi- myślę ze z chodzeniem do lekarzy to wszyscy mamy to samo ;) nikt z nas nie lubi.
Jestem , czytam i trzymam kciuki :cmok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group