1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nexavar - pytanie dot. leku
Autor Wiadomość
viola2012 


Dołączyła: 17 Sty 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-08-05, 18:15  Mam pytanie dotyczące stosowania leku nexavar


Moja mama bierze go od tygodnia. Ma straszne odciski na stopach i dłoniach. Poczytałam wasze opisy co robić w tym przypadku i już kupiłam mamie ten cerkoderm, i inne z mocznikiem ale nie widzę jakiejś szczególnej poprawy. napiszcie kochani ile musi upłynąć by było widać, że te kremy działają. Może nie potrzebnie panikuję. Ale boję się by mamie nie zabrali Nexavaru. Jesteśmy z Koszalina i dojeżdżamy z mamą na kontrolę do Centrum Onkologii w Bydgoszczy tam mama przeszła w lutym 2012 resekcję guza wątroby. Ale niestety kolejny guz pojawił się w innym płacie. Pozdrawiam. Viola

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-08-05, 18:17 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.

_________________
viola
 
Beata.P 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 33
Skąd: kuj-pom
Pomogła: 3 razy

 #2  Wysłany: 2012-08-05, 21:14  


Witaj, niestety mojemu mężowi te kremy nie pomogły a kupiliśmy nawet taki który zawiera 50% mocznika (nazwa kremu - XERIAL 50 EXTREME) może ten by pomógł Twojej mamie kosztuje około 60 zł więc nie jest tani ma tylko 40ml. Mój mąż niestety nadal męczy się z odciskami (raz jest lepiej a raz gorzej) ale tak jak wcześniej czytałaś niektórym te kremy pomagają. Pozdrawiam
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #3  Wysłany: 2012-08-21, 12:17  


wybierz się do dermatologa może akurat coś poleci trafnego, ja potrzebowałam po prostu czasu i nagle samo wszystko zaczęło się cofać choć miałam okropne odciski i rany. boisz się odstawienia leku zależy od lekarza moja lekarka kazała mi przestac brać lek na tydzień i następny tydzień połowę dawki ale gdy wróciłam do pełnej dawki znów objawy się nasiliły :/
 
karol2012 


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 297
Pomógł: 32 razy

 #4  Wysłany: 2012-08-25, 13:49  


Ja biore nexavar już rok i mam spore doświadczenia w tym o czym piszecie tz. "zespole dłoniowo-podeszwowym". Pierwsze zadanie usunięcie zrogowaciałego naskórka najlepiej dokonać u kosmetyczki jeszcze przed braniem nexavaru, teraz ze względu na bolesność dłoni i stóp jest to utrudnione chociaż nie niemożliwe.
To nie są odciski jak piszesz są to miejsca zatrute/toksyczne/ sorafenibenem głównym składnikiem nexavaru. Co się stanie więc w najbliższym czasie; mogą powstać niegojące się rany to najgorszy scenariusz, lub powolna walka o doprowadzenie stóp i dloni do stanu własciwego. Do usuwania naskórka w zależności od stopnia zrogowacenia używamy masci z mocznikiem o których pisaliscie wyzej lub mechanicznie/ pilnik, delikatny pumeks/, bardzo trudna czynność w trakcie brania leku.
Najważniejsze zalecenia na dziś;
- nie forsować stóp, chodzić jak najmniej, dopasowane miękkie obuwie, miękkie skarpety
chłodzenie nóg , rąk w przypadku narastania bólu/zimna woda, okłady/,
- wystrzeganie się ciepłej wody, wysokiej temperatury/upały/,
muszę na razie skończyć......
_________________
karol2012
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #5  Wysłany: 2012-08-26, 21:11  


dla mnie problemem jest utrata apetytu i wagi :( poprostu czuję nieraz wstręt do jedzenia a jak juz zjem czuję się ciężko niedawno odstawiono mi nexawar na tydzień ponieważ pojawiły mi się krostki na kolanach i udach okazało sie że przyplątała mi sie łuszczyca dodatkowy problem :( przez ten tydz co nie brałam leku przytyłam 2kg niestety gdy wróciłam do normalnej dawki straciłam ponad 2kg.
 
GRAZYNA2000 


Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 13

 #6  Wysłany: 2012-12-06, 13:20  


Mam pytanie-moj tata bierze nexavar od trzech tygodni i bardzo narzeka na bol w plecach.czy moze zazyc jakas tabletke przeciwbolowa? Nie moge od dwoch dni skontaktowac sie z lekarzem prowadzacym.Prosze o jakas odpowiedz.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2012-12-06, 23:35  


Apap nie powinien stanowić problemu, choć oczywiście najlepiej byłoby wszystko skonsultować z lekarzem.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group