1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nexavar - pytanie dot. leku
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5188

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-06, 13:20   Temat: Nexavar - pytanie dot. leku
Mam pytanie-moj tata bierze nexavar od trzech tygodni i bardzo narzeka na bol w plecach.czy moze zazyc jakas tabletke przeciwbolowa? Nie moge od dwoch dni skontaktowac sie z lekarzem prowadzacym.Prosze o jakas odpowiedz.
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-10, 11:36   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Czyli zostaje Nexavar? Wiec to leczenie przeciwcialami monoklonalnymi tez nic nie da? A na czym polega wogole to leczenie przeciwcialami? Dzwonilam dzis do pani doktor ale wizyte mamy dopiero na 18.09 wiec pozostalo nam czekanie.
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-09, 14:23   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Nie bylismy w Centrum onkologii. Bylismy prywatnie u onkologa ktory zabral wszystkie wyniki i plytki i konsultowal sie z lekarzami ze swojego oddzialu w Gliwicach i przekazal nam ze niestety nie da sie tate operowac bo musieli by wyciac spora czesc watroby a ta ktora by pozostala nie wystarczylaby do przezycia. Dlatego skierowal nas do p. doktor ktora zajmuje sie leczeniem przeciwcialami. Powiedzial ze tata nie musi stosowac zadnej diety i mamay obserwowac czy tata nie bedzie mial wodobrzusza opuchnietych nog i najgorsze czy nie dostanie zoltaczki bo wtedy to... .No i tyle. Dlatego staram sie dowiedziec czegos tutaj bo nic innego mi nie zostalo. :uuu:
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-08, 18:28   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Witam ponownie. Czytam forum i jestem coraz bardziej przerazona. Prosze napisac czy sa jeszcze jakies inne szanse na jakies leczenie taty oprocz tych przeciwcial monoklonalnych? Czytalam o radioembolizacji czy tata kwalifikowalby sie? Nic mi nie zostalo tylko zadawanie pytan. W przyszlym tygodniu bede dzwonic do pani doktor na Zelazna do Katowic ale jestem pelna obaw. Pozdrawiam i prosze o jakias odpowiedz. :cry:

[ Dodano: 2012-09-08, 21:18 ]
Czy ktos moglby mi napisac o jakie ewentualnie leczenie moglabym zapytac lekarza?

[ Dodano: 2012-09-08, 21:27 ]
Na czym polega metoda celowana?
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-07, 21:56   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
No wlasnie. Czyli sprobowac? Nie chcemy tacie powiedziec calej prawdy bo znamy go i wiemy ze moglby sie zalamac a juz przechodzilismy przez podobna chorobe u tesciowej. Dopoki nie wiedziala to jakos znosila pobyt w szpitalu kiedy juz dowiedziala sie wpadla w jakas depresje i po miesiacu juz jej nie bylo.
Lekarz u ktorego bylismy powiedzial ze my musimy najlepiej wiedziec czy mowic tacie wszystko czy nie. Tata wie ze ma guza watroby i tyle. Pyta tylko czy czasem nie bedzie musial polozyc sie na oddzial wiec zgodnie z tym co uslyszalam od onkologa powiedzialam mu ze bedzie leczony farmakologicznie w domu wtedy uspokoil sie i tryskal humorem. Dla niego kazde leczenie jest ok ale nie pobyt w szpitalu. Wogole nie zdaje sobie sprawy ze ma raka. :uuu:
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-07, 15:41   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Jest jeszcze

TK jamy brzusznej:
Wykonano badanie technika spiralna po doustnym podaniu roztworu wodnego srodka kontrastowego oraz przed i po dozylnym podaniu kontrastu i.v., warstwa grubosci 5 mm metoda fazowa.
W obrebie prawego plata watroby widoczna jest rozlegla nieprawidlowa masa slabo hypo i glownie izodensyjna w fazie natywnej. W fazie tetniczej zmiana silnie i nierownomiernie wzmacnia sie po kontrascie ma wymiary 148/120 mm policykliczne obrysy i liczne patologiczne naczynia ktore ja zaopatruja. Widoczne sa tez obszary martwicy. W fazie zylno-zwrotnej w przewazajacej czesci zmiana ma wzmacniajaca sie w tej fazie torebke. W fazie opoznionej uwidaczniaja sie rozlegle obszary hypodensyjnej martwicy. Obraz przemawia za HCC.
W segmencie 8 i 3 widoczne sa dwa punkcikowe zwapnienia a w segmencie 4 brzeznie polozona zmiana o morfologii torbielki srednicy 7 mm.
Pecherzyk zolciowy prawidlowy bez uwapnionych zlogow. Drogi zolciowe wewnatrz i zawnatrzwatrobowe nie poszerzone. Sledziona trzustka bez zmian patologicznych. Nadnercza prawidlowe. Nerki prawidlowej wielkosci i ksztaltu. W ich obrebie kilka zmian o morfologii torbielek korowych o srednicy do 9 mm. Aorta brzuszna i jej odgalezienia w tym tetnice nerkowe ze zwapnieniami w scianie i obecnoscia przysciennych skrzeplin zwezajacych swiatlo aorty. W jamie otrzewnej i przestrzeni zaotrzewnowej powiekszonych wezlow chlonnych nie uwidoczniono. Pecherz moczowy o gladkich obrysach scian. Gruczol krokowy o wymiarach 46/41 mm ze zwapnieniami wpukla sie do pecherza moczowego. W obrebie zakontrastowanych petli jelitowych nie uwidoczniono nieprawidlowych struktur tkankowych. Zmiany zwyrodniowo-wytworcze i dyskopatyczne kregoslupa. Na poziomie L1-L2 glebokie wpukliny dotrzonowe oraz objaw prozniowy swiadczace najpewniej o zmianach o charakterze przebytego zapalenia krazka miedzykregowego.
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-07, 15:05   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Mam wypis ze szpitala.

AFP - 3,37 [IU/ml]
CA19-9 = 14,62 [U/ml]
CEA = 1,62 [ng/ml]

Pluca bez zmian. Przelyk niezmieniony. Wpust na wprost i w inwersji bez zmian. Zoladek podatny na rozdymanie bez zalegania. Sluzowka w antrum "pstrokata" z rumieniami - wycinki.
Wykonano biopsje cienkoiglowa watroby. W prawym placie watroby obecne sa 2 pola heterogennej tkanki (sr. ok. 6 - 8 cm) zlokalizowane w czesci centralnej i podprzeponowo. Jedna ze zmian nakluto do badania cytologicznego. Wykonano 2 naklucia, oba ze spora domieszka krwi w badaniu CD ogniska wyraznie unaczynione. Material przekazano do oceny cytologicznej.

Badanie cytologii aspiracyjnej/zluszczeniowej; watroba BAC cienkoiglowa
Opis mikroskopowy:
1. Obraz guza nowotworowego pochodzenia watrobowokomorkowego. Rozmazy zawieraja liczne gniazda komorek w dosc obfitej eozynochlonnej cytoplazmie i nieco nieregularnych jadrach. Widoczne ogniskowo jaderkowe i wakuole srodjadrowe.
2. Brak materialu diagnostycznego.
:uuu:

[ Dodano: 2012-09-07, 15:11 ]
Niestety onkolog nie powiedzial o jakie przeciwciala monoklonalne chodzi. Ma nas poinformowac ten lekarz do ktorego mamy sie udac. Ale tak jak pisalam wczoraj to leczenie moze nie dojsc do skutku bo ten guz podobno jest bardzo duzy. Powiedzial ze tata jeszcze na dzien dzisiejszy kwalifikuje sie sie do leczenia ale jak bedzie za tydzien to juz nie wiadomo. Kurcze nie wiem co robic. Powiedzial ze nawet jak tata bedzie mial podawane tabletki to nie wiadomo jak bedzie przechodzil ta terapie wiec moze byc rowniez tak ze zostanie przerwana. :cry:
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-06, 20:17   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Witam. Bylam dzis u onkologa. Wypytalam o wszystko.

Niestety guz taty jest nieoperacyjny i onkolog skierowal nas do kolejnego onkologa na leczenie przeciwcialami monoklonalnymi ale nie ma pewnosci czy to leczenie wogole zadziala. Niestety powiedzial ze lekarz moze odmowic podania tych "tabletek" ze wzgledu na duzy guz, wiek taty itd. Nie wiem co dalej? Z tego co uslyszalam zaczynam tracic nadzieje. Nie wiem co robic. W/g lekarza decyzja nalezy do nas jako rodziny czy zaczynac terapie bo wielkich szans nie ma. :uuu: Prosze o rade.
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-05, 18:53   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Jeszcze raz dziekuje za informacje. Jutro wszystkiego dokladnie sie dowiem i w razie jakis niepewnoscia pozwole sobie napisac. :uuu:
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-05, 18:49   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Dziekuje. Popytam. A to leczenie przeciwcialami monoklonalnymi to chemia? :cry:
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-05, 18:38   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Zapytalam i powiedzial ze to jakas forma chemioterapii.Skierowanie ma byc do szpitala na Raciborskiej w Katowicach a z tego co popytalam znajomych to stosuje sie tam podobno jakas chemie jednodniowa ale przepraszam bo nie wiem czy takie wogole sa.Probuje podpytywac ludzi i tyle.
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-05, 18:30   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Niestety. Po konsultacji z lekarzami skontaktowal sie ze mna telefonicznie i mam jutro jodjechac po skierowanie i powiedzial tylko ze bedzie to leczenie przeciwcial i tyle. Od miesiaca niczego konkretnego nie potrafie sie dowiedziec. Wyniki tata podobno mam w normie. :cry:
  Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
GRAZYNA2000

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-05, 18:19   Temat: Pierwotny rak wątroby - HCC
Witam. Jestem tu nowa i bardzo prosze o o pomoc.

Jakis miesiac temu u mojego taty rozpoznano pierwotnego raka watroby hcc. Pojechalismy z tata do onkologa na prywatna wizyte. Lekarz skonsultowal wyniki i niestety stwierdzil ze guz jest nieoperacyjny i skierowal nas do jakiegos profesora w celu leczenia pezeciwcial. Czy moze mi ktos pomoc i napisac na czym polega takie leczenie? Dodam ze tata nie wie dokladnie co mu jest. Wie tylko ze ma malego guzka. Prosze o odpowiedz. :uuu:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-09-05, 18:25 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group