1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Na granicy życia i śmierci, jak sobie z tym poradzić
Autor Wiadomość
eirene 


Dołączyła: 16 Paź 2014
Posty: 6

 #16  Wysłany: 2014-11-02, 19:32  


To już dwa tygodnie, te dwa ostatnie dni były dla mnie bardzo ciężkie, spłakałam się na grobie mamy.
Dwa dni po pogrzebie wróciłam do pracy, bałam się, że wpadnę w depresję, dlatego postanowiłam, że wciągnę się w wir pracy. Czuję się momentami bardzo samotna, tak bardzo chciałabym z nią porozmawiać, zadzwonić do niej i powiedzieć, że się bardzo boję. Zawsze, gdy przechodziłam trudne chwile, kłótnie z bliskimi, wiedziałam, że zawsze mogę się jej wyżalić. A teraz pozostała taka straszna pustka i choć wiem, że będę silna, bo już wiele w życiu przeszłam, to nic nie zmieni faktu, że ta tęsknota nigdy się nie skończy.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #17  Wysłany: 2014-11-02, 19:41  


Eirene sama straciłam w ostatnim czasie parę osób bardzo mi bliskich, wszystkich na nowotwory, wiem jaki to ból.
Mówi się, że czas leczy rany, fakt leczy bo musimy żyć dalej, pochłaniają nas obowiązki ale ten ból w sercu zostaje na zawsze.

Płacz jak możesz, to pomaga, praca też, bo jesteś wśród ludzi, musisz funkcjonować. Musisz przeżyć ten smutny dla Ciebie czas, jak trzeba wspomagać się jaką tabletką uspokajającą bo wszystkie stresy odbijają się na naszym zdrowiu.

Życzę dużo siły, trzymaj się.
 
xxxx85 


Dołączyła: 27 Paź 2014
Posty: 7
Pomogła: 2 razy

 #18  Wysłany: 2014-11-02, 20:20  


eirene napisał/a:
To już dwa tygodnie, te dwa ostatnie dni były dla mnie bardzo ciężkie, spłakałam się na grobie mamy.
Dwa dni po pogrzebie wróciłam do pracy, bałam się, że wpadnę w depresję, dlatego postanowiłam, że wciągnę się w wir pracy. Czuję się momentami bardzo samotna, tak bardzo chciałabym z nią porozmawiać, zadzwonić do niej i powiedzieć, że się bardzo boję. Zawsze, gdy przechodziłam trudne chwile, kłótnie z bliskimi, wiedziałam, że zawsze mogę się jej wyżalić. A teraz pozostała taka straszna pustka i choć wiem, że będę silna, bo już wiele w życiu przeszłam, to nic nie zmieni faktu, że ta tęsknota nigdy się nie skończy.


bardzo Ci współczuję. Mama mojej mamy zmarła 6 lat temu. Do dziś kiedy o niej wspomina płacze i często mi mówi jak bardzo jej brakuje. Sama jestem z moją mamą bardzo blisko więc jestem sobie w stanie wyobrazić jak to boli. Najgorsze, że nie ma słów którymi mogłabym Cię pocieszyć, jestem bezsilna a tak bardzo bym chciała pomóc. Nie chcę Ci tu polecać leków czy coś ale jeśli będziesz czuła, że jest niedobrze, że popadasz w depresję pomyśl o wizycie u lekarza by przepisał jakieś leki, depresja to podstępna choroba. Nie wiem jakim jesteś człowiekiem, niektórym czas pomaga ale są tacy jak moja mama, że baaardzo długo nie umiała się pozbierać i normalnie żyć.
 
eirene 


Dołączyła: 16 Paź 2014
Posty: 6

 #19  Wysłany: 2014-11-02, 21:30  


xxxx85 - jestem na lekach, wtedy gdy czuję, że zbliża się kryzys, sięgam po Relanium, zazwyczaj pomaga. Ja swoją babcię straciłam niecałe dwa lata temu, teraz mama, która miała tylko 57 lat ... Ale czuję, że dam radę, czuję się silną osobą, którą po prostu dotknęła tragedia.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #20  Wysłany: 2014-11-03, 07:21  


eirene, jesteś w wyjątkowo trudnym okresie...

Mnie listopad nastraja zawsze refleksyjnie - bo Wszystkich Świętych, Zaduszki, i Święto Niepodległości..
I chyba wszyscy częściej myślimy o przemijaniu..., o śmierci..

"... W ten pierwszy dzień z nieba pada na ziemię blask, a w drugi - nadzieja... " - śp. ks. Janusz Pasierb

Mamy przed oczami, obraz naszych bliskich, których już nie ma obok nas... Myślimy również o innych - jak wielu z nich także ważnych dla nas osób odeszło. Wszystkie te osoby tworzyły naszą rzeczywistość i nasz świat... :)

"Dla wiernych Twoich Panie, życie zmienia się, ale nie kończy".
Nam jest dużo łatwiej...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group