1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mikrozwapnienia w piersi
Autor Wiadomość
kasia_wisniewska@op.pl 


Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2016-11-22, 12:10  Mikrozwapnienia w piersi


Witam,

wg mammografi mam niejednorodne mikrozwapnienia na obszarze 6 cm x 2,5 cm. B rads 4.
Za 2 dni biopsja gruboiglowa.

Czy ktoras miala podobna sytuacja, jakie moga byc rokowania ? Lekarz mowi, ze nie wyglada to dobrze....
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2016-11-22, 12:41  


kasia_wisniewska@op.pl takie niejednorodne mikrozwapnienia są podejrzane. Dlatego należy przeprowadzić dalszą diagnostykę, aby nie przeoczyć zmiany nowotworowej. Jednak nie wszystkie takie zmiany okazują się złośliwe.

Kategoria BI-RADS 4 oznacza (def) zmianę podejrzana, która nie ma klasycznych cech zmiany złośliwej, ale ma dużą rozpiętość prawdopodobieństwa złośliwości, mieszczącą się w granicach od 2% do 95%.
Tu konieczna jest weryfikacja mikroskopowa dlatego biopsja gruboigłowa jest dobrym wyborem.

Pozdrawiam i witam na forum
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2016-11-22, 15:04  


biopsja gruboigłowa może w takim wypadku dać wynik negatywny mimo istniejącego nowotworu. Ok 50 % takiego obrazu z mammografii okazuje się w końcu rakiem. 6 cm to dużo, sporo zależy od wielkości piersi. Porozmawiaj z chirurgiem jak by to wyglądało po wycięciu tego obszaru, żeby nie żałować piersi jakby to okazało się niezłośliwe (50%). Nie było usg? Dobrze byłoby zrobić i przy okazji sprawdzić węzły chłonne.
_________________
sprzątnięta
 
kasia_wisniewska@op.pl 


Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 6

 #4  Wysłany: 2016-11-22, 18:41  


Usg prawidlowe Birads 1
 
monia1i 



Dołączyła: 09 Maj 2016
Posty: 96
Pomogła: 12 razy

 #5  Wysłany: 2016-11-22, 20:00  


Witaj!
Na usg mikrozwapnienia przeważnie nie są widoczne.
Tak było u mojej mamy.
Biopsje też nic nie wykazały bo lekarz nie trafił w komórki nowotworowe. Najlepiej by było wyciąć cały podejrzany obszar.
Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem.
Gdybyśmy z mamą nie tracily czasu na biopsje nowotwór nie byłby jeszcze inwazyjny.
Oczywiście mam nadzieję, że u Ciebie to nic groźnego ale musisz działać szybko żeby niczego nie zaniedbac.
Pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2016-11-22, 20:00  


Jak chcesz precyzyjnych odpowiedzi to nie możesz ukrywać wyników badań. Przepisz cały wynik usg i dodaj ile masz lat.
_________________
sprzątnięta
 
kasia_wisniewska@op.pl 


Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 6

 #7  Wysłany: 2016-11-22, 20:59  


Piersi gruczolowe. W badaniu usg w obu piersiach zmian ogniskowych nie stwierdza sie. Doly pachowe bez cech patologii. Obraz piersi w granicach normy Birads 1. Mikrozwapnienia w piersi lewej, na granicy kw gornych podejrzane Birads 4 do SBM.

[ Dodano: 2016-11-22, 21:05 ]
Wynik mammografi - w piersi lewej na granicy kw. gornych blizej brodawki widoczne sa na obszarze okolo 60 mm x 25 mm slabo wysycone mikrozwapnienia. Zarys skory prawidlowy. Uwidocznione czesi obu dolow pachowych bez cech patologii. Niejednorodne mikrozwapnienia w piersi lewej Birads 4.
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #8  Wysłany: 2016-11-23, 08:51  


U mnie na mammografii w lewej piersi wyszły skupiska mikrozwapnień, ze względu na to , że miałam już stwierdzonego raka w piersi prawej pobrano mi wycinek po założeniu kotwiczki pod kontrolą mammografu, niestety okazało się, że to również rak.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2016-11-23, 15:31  


Czyli mikrozwapnienia również potwierdzone w usg. No to masz zgryz. Taką najpewniejszą metodą do sprawdzenia jest wycięcie tego obszaru i przebadanie. Ale to stosunkowo duży obszar a Ty chyba niestara i szczupła. Zmiany w wyglądzie piersi (i dekoltu) mogą być porażające jak się okaże że to niepotrzebnie robione (50%). Poczekaj na biopsję i wtedy podyskutuj o tym z chirurgiem. Można jeżeli to się nie będzie powiększać zrobić następne biopsje i mammografię za 6 mies.
_________________
sprzątnięta
 
smoga 


Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #10  Wysłany: 2016-11-23, 21:29  


U mnie po wykryciu mikrozwapnień w mammografii i USG, po miesiącu wykonano usg kontrolne, które wykazało progresję. Wówczas chirurg-onkolog zdecydował, że należy wykonać resekcję kwadrantu (nie miałam biopsji). Zabieg miałam w 2010 r, nie zdeformował mi jakoś specjalnie piersi, a jestem osobą drobną, szczupłą. No i ,na szczęście, wynik histopat był ok. :) .
 
monia1i 



Dołączyła: 09 Maj 2016
Posty: 96
Pomogła: 12 razy

 #11  Wysłany: 2016-11-24, 14:21  


Jeżeli zdecyduje się Pani na biopsje to doradzam jak najczęściej kontrolować ten obszar, żeby obserwować czy nie następuje progresja zmiany.
 
kasia_wisniewska@op.pl 


Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 6

 #12  Wysłany: 2016-11-25, 09:18  


Wczoraj bylam na biopsji ale mi jej nie zrobiono, bo obszar sie powiekszyl i wynosi 6 cm x 5 cm. Czy to mozliwe ze w ciagu 2 miesiecy moglo dojsc do takiego rozrostu ? Radiolog powiedzial, ze caly ten obszar powinien byc usuniety, aby dokladnie go zbadac. Wizyta u chirurga onkologa juz we wtorek....
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #13  Wysłany: 2016-11-25, 09:34  


Możliwe zarówno powiększenie jak i odmienna ocena bo to takie białe kropeczki na kliszy, określić gdzie się zaczynają a gdzie naprawdę kończą to dosyć trudne. Masz tu opisane parę przypadków, jesteś przygotowana na wizytę. Powodzenia.

I daj znać co wyszło i jak wyszło pod względem estetycznym.
_________________
sprzątnięta
 
smoga 


Dołączyła: 20 Kwi 2010
Posty: 99
Pomogła: 2 razy

 #14  Wysłany: 2016-11-25, 21:50  


Potwierdzam: możliwe. U mnie progresja nastąpiła w ciągu miesiąca. Życzę, by wszystko się dobrze skończyło :)
 
monia1i 



Dołączyła: 09 Maj 2016
Posty: 96
Pomogła: 12 razy

 #15  Wysłany: 2016-11-26, 13:20  


I myśle,że takie usunięcie tego obszaru to bardzo dobra decyzja.
Po biopsji zwapnien ,które moja mama miała i która i tak nic nie
wykazała nastąpiła w ciągu 2 miesięcy ogromna progresja.
Z mikrozwapnien utworzył się guz,niestety już inwazyjny.
Życzę Ci ,aby u Ciebie wszystko zakończyło się szczęśliwie.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group