1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mięsak ból biodra
Autor Wiadomość
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #241  Wysłany: 2009-11-18, 00:07  


Teraz już nie ma co gdybać dlaczego ale skierowania na Peta nie dostałas. O co chodzi? Dlaczego nie chciał ci dać ? Lekarze ostatnio często mówią że " to wie tylko doktor Haus" i takie tam głodne kawałki. Zuzanko może na następną wizytę weź ze soba kogoś kto lekarzowi nie odpuści. Masz prawo wejśc z kimś do gabinetu. Są tacy co jak nie drzwiami to oknem wejda, jak nie prośbą to groźbą. Możesz przedstawić jako brata i już. Znam ten ból jak zachowanie lekarza budzi takie zdziwienie że nie wiadomo co powiedzieć.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #242  Wysłany: 2009-11-18, 00:43  


Tak zwane ciśnienie mi skoczyło..

Zuza, proszę Cię nie zrażaj się.
Potwierdzam, że masz pecha - choć może trudno w świetle Twoich zmagań w to uwierzyć, ale naprawdę bywa inaczej.
Najbardziej bolesne jest to, że nie dość, że w tak młodym wieku musisz się zmagać z ciężką chorobą i wielkim stresem to po raz kolejny zawiedziono Twoją ufność i wiarę w szansę na uzyskanie prawdziwej pomocy.

Mam prośbę - czy miałabyś gdzieś możliwość zeskanowania swojej dokumentacji medycznej?
Druga sprawa - powiedz proszę swojemu lekarzowi prowadzącemu, że na prośbę 'nie do odrzucenia' kogoś bliskiego zostałaś dodatkowo i jednorazowo skonsultowana przez innego onkologa (pracującego w CO w Wa-wie), który wspomniał, że w tej sytuacji byłoby wskazane badanie PET-CT. Poczytałaś o tym trochę i faktycznie wygląda na to, że w takich sytuacjach (podejrzenie nawrotu mięsaka po leczeniu chirurgicznym) badanie to jest zalecane. I czy w tej sytuacji możesz o nie prosić.
(czyli trochę dyplomacji, a trochę nacisku ;-)) )

PET bowiem, niezależnie od tego, gdzie dalej zdobędziemy aktywną pomoc, i tak trzeba 'zaklepać'. Skierowanie to podstawa, potem powalczymy o termin (Łukasz, ja mam fotograficzną pamięć do tego co czytam i zauważyłam/pamiętam i chciałabym się pouśmiechać do Ciebie :) ;) <uscisk> )

Zuzka, zepnij się w sobie ten raz jeden jeszcze - w związku z tym skierowaniem.
I te skany... - da radę?
Będziemy w kontakcie, ściskam.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #243  Wysłany: 2009-11-18, 11:08  


madzia dokładnie wiedziałam co miałam mu powiedzieć co zapytać, ale co z tego jak mi nie dał dojść do słowa.Szkoda, że nie wiem jak się chłop nazywa ale ja się tego dowiem...

byłam tak wkur..., że wystrzeliłam stamtąd jak z procy sobie poryczeć :roll:

Jakiś czas temu to ja bym tez nie odpuściła i powiedziała delikatnie to i owo ale ja już mam dość i nie mam siły się kłócić wierzcie mi.


DDS skany da radę, zatrudnię męża do tego dziś p pracy.Historia choroby starczy?

Powiem, że się nie zrażam żeby mamy nie martwić (pozdrawiam Cię Mamo, która regularnie czyta to forum i dziękuje za wszystko ;) ) ale mam cholernie dość.
Ale wiem że muszę działać, potrzebuje tylko parę dni oddechu i zebrania myśli, muszę się pouczyć do tej obrony na to wszystko a nie chciałabym tego jeszcze położyć.

Wiem, że dziś 18 i miałam iść do CO ale, nie poszłam z tak prozaicznego sposobu jakim jest zmęczenie , poprostu nie byłam w stanie wstać o 6, nie miałam siły.

Co do PETa miałam podobny scenariusz co Ty DSS :) Dokładnie taki sam, tylko chciałabym powiedzieć, że nie onkologa się radziłam tylko korzystałam z pomocy stowarzyszenia, ale może być i onkolog ;)

Zepnę się ze skierowaniem w następnym tygodniu prawdopodobnie, ściskam i dziękuję

Zuza
 
 
agnieszka.s 


Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 3

 #244  Wysłany: 2009-11-18, 12:29  


Ja przepraszam, że pytam tutaj, ale zupełnie nie wiem gdzie.

czy ktoś może mi powiedziedzieć jak poczta e-mail wysłać pliki z tomografii. Są zaduże nawet spakowane, może szkoda czasu na internet, a trzeba normalnie iść na pocztę z kopertą.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #245  Wysłany: 2009-11-18, 12:52  


Trzymaj się i walcz, jesteś młodą osobą, wszystko przed tobą. Spróbuj jak nie prośbą to groźbą skierowanie zdobyć.
Pozdrawiam

ps.
Agnieszka.s
Jeśli chcesz przesłać całą płytkę z TK to np. mojej mamy zajmowały około 300 MB więc e-mail odpada. Może poprostu zeskanuj opis TK będzie prościej i e-mailem można.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #246  Wysłany: 2009-11-18, 22:41  


zufed napisał/a:
pozdrawiam Cię Mamo


Zuza - ja Twoją Mamę też serdecznie pozdrawiam :)

Pytanie mam: mogłabyś mi wysłać (po polsku) swoje papiery? Spróbowałabym skonsultować Twój przypadek we Wrocku z moimi medykami (chirurgiem i chemikiem).

Pozdrawiam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #247  Wysłany: 2009-11-19, 09:40  


gontcha dziękuje Ci bardzo, ale może nie zawracaj głowy twojemu medykowi lepiej zostaw ten czas dla siebie :cmok: , ja coś wymyślę.Ale dziękuję Ci bardzo za propozycję
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #248  Wysłany: 2009-11-19, 10:28  


Zuza, nie dziękuj tylko skanuj co się da i wysyłaj - im więcej osób się włączy, tym większa szansa na pomoc - w chwili obecnej zaangażowało się kilka osób: Gontcha, madziorek, lukaszandrzejewski, ja - każda z tych osób ma jakiś niezależny i konkretny plan działania - i niech każdy zrobi to co proponuje - Zuza, koniec czekania na 'jak Bóg da i partia pozwoli' - poszukajmy "tu i tam" - zobaczysz, efekty będą, dajmy jedynie tzw.losowi szansę.
Skan: historia choroby, wyniki badań (jeśli są osobno: np. opisy badań obrazowych, histpat.) oraz może kilka ujęć z MRI - wystarczy odpalić płytkę i zapisać kilka podstawowych ujęć jako osobne obrazy.
Jeśli moglibyście- prześlijcie to mailem na: administrator@forum-onkologiczne.com.pl .

Masz prawo być zmęczona i nie mieć siły wstać.
W tej sytuacji pozwól jedynie przyjaciołom zrobić kilka rzeczy za Ciebie :) _itsme_
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #249  Wysłany: 2009-11-19, 10:57  


jesteście kochani :cmok:

skan historii mam już nawet przerobiony na PDFa, hist pat i ten jeden rezonans jest w środku, nie ma tylko tych ostatnich wyników krwi- dołączę bo tam są te wyniki fosfatazy.
Pytkę przekażę mężowi może jemu się uda, ja próbowałam otworzyć i mi się nie udało. Wysyłam teraz skan samej historii, wieczór doślę resztę.

Dziękuje jeszcze raz <uscisk> ::thnx::
 
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #250  Wysłany: 2009-11-19, 13:47  


zufed napisał/a:
gontcha dziękuje Ci bardzo, ale może nie zawracaj głowy twojemu medykowi lepiej zostaw ten czas dla siebie


Zuza - skarbie,

Mój medyk ma dla mnie wystarczająco dużo czasu, więc spoko :) Wysyłaj papiery i się nie przejmuj.
adres: ania@forum-onkologiczne.com.pl

Buziole
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #251  Wysłany: 2009-11-19, 14:34  


Dziękuję wysłałam <uscisk>
 
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #252  Wysłany: 2009-11-19, 15:16  


zufed, ja nie pomoge chociaz bardzo bym chciała, a to z prostej przyczyny, bo to dla mnie czarna magia a i lekarza też nie znam żadnego :| Ale za to nieustannie trzymam kciuki żebyś w końcu wywalczyła to co chcesz i zeby w końcu cos zaczęło sie dziać w celu wyjaśnienia tej rosnacej fosfatazy. No i oczywiście zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka życzę :cmok:
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #253  Wysłany: 2009-11-19, 17:48  


Zuza, nie wiem jak wygląda leczenie mięsaka w Gliwicach, ale już Ci pisałam, żona mojego chirurga to jakaś onkolog z CO w Gliwicach (chyba też od chemii). Jutro wieczorem mogę się do niego wybrać, też mogłabym zapytać. Jak co to jeszcze dziś zadzwonię i zapytam czy mógłby pomóc, nie wiem czy ma możliwości, ale zapytać nie boli.
Zaś jeśli chodzi o tego onkologa z Warszawy to kawał ch....... Wiadomo, że jesteś zmęczona i zniechęcona tym wszystkim ile razy można :mur:
Serdeczne pozdrowienia i uściski :tull:
Krystyna
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #254  Wysłany: 2009-11-19, 18:14  


banialuka kciuki są bardzo potrzebne <uscisk>

krysia dziękuję okazało się, że w Gliwicach "grzebie" moja koleżanka z dawnej pracy :) ale jak coś dam Ci znać.

Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję.

Żeby się odstresować musiałam wymyśleć sobie jakieś zajęcie. Padło na robienie dżemów i innych konfitur. Powiem Wam, że działa, może trochę męczy, ale uspokaja. :) Mam już całkiem pokaźna kolekcję dżemów. Dziś na przykład dżem cytrynowy do herbatki na tapecie.
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #255  Wysłany: 2009-11-19, 19:33  


Zuzka,masz tu od nas wszystkich tyle kciuków,że nie ma wyjścia-musi być dobrze!
Świetna sprawa z tymi dżemami,ja nie potrafię sama robić takich przetworów :| .
A taki dżem cytrynowy to na pewno wspaniały,zwłaszcza na zimne,ciemne jesienne wieczory.Pychotka!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group