1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mięsak ból biodra
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #1171  Wysłany: 2012-05-09, 21:18  


Wydaje mi się, że tak, tzn znów zrobiło się zgrubienie i znów skóra wokół jest bardzo ciepła (jajca można smażyć :mrgreen: ).

Ale nie ściskam i wyciskam jutro idę do kontroli i a nóż obejrzy.Jeśli nie, otworze swoją sale operacyjną wieczór i zobaczę co się święci.

Bardziej martwi mnie rana pod pośladkiem. Na zewnątrz jest nie wielka dziura, wewnątrz jest przestrzeń. Problem jest taki, że z tej rany wydobywa się dość nie przyjemny zapach (delikatnie mówiąc), przypominający zapach jaki czuć było z rany wtedy jak trafiłam do szpitala tu w Krakowie.

Jest tak już od jakiegoś czasu (teraz mam wrażenie, że jest gorzej) , zgłaszałam lekarzowi oczywiście, ale bez efektu.

Pożyjemy obaczymy.

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #1172  Wysłany: 2012-05-09, 21:27  


Smutne wiadomości :|
Ściskam Zufed _itsme_
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
agax 


Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 103
Pomogła: 10 razy

 #1173  Wysłany: 2012-05-10, 10:38  


Zuziu, ściskam kciuki aż bieleją!
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #1174  Wysłany: 2012-05-10, 11:49  


Zuziu zawsze do Twojego wątku zaglądam (chociaż ostatnio nie pisałam, ogólnie teraz mało piszę).
Ty zamiast ściskać i wyciskać, przyciśnij solidnie lekarza i nie popuść, dopuki coś nie zrobi.
Niech Ci już to "boli" da spokój, ciężko czytać, a co dopiero przechodzić coś takiego.
Przytulam :tull:
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #1175  Wysłany: 2012-05-10, 13:20  


Byłam u lekarza, zrobiła się martwica w ranie pod pośladkiem, stąd ten nieprzyjemny zapach (czytaj smród ).

Problem tym, że dojście do środka rany jest mocno utrudnione, bo otwór jest na prawdę mały. Troszkę tkanek udało się usunąć i zobaczymy. Mam kilka razy dziennie płukać ranę.

Lekarz rozłożył ręce, i stwierdził, że nie wie jak mi pomóc, bo opcja jest taka, żeby to otworzyć i oczyścić, ale lekarz nie był do tego chętny...
Już chyba wolałabym takie wyjście, niż paprać się z tym, nie wiedząc co dalej. W końcu to trwa już 3 miesiąc...

W związku z tym pod wielkim znakiem zapytywania stoi mój udział w zlocie :uuu:
Musze się poważnie zastanowić i dam znać jak najszybciej.

Ech, jak nie urok..

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agnieszka39 


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 126
Skąd: szczecin
Pomogła: 6 razy

 #1176  Wysłany: 2012-05-10, 13:25  


:tull: Zuza życzę zdrowia i obyś miała pomyślne wieści. Trzymam kciuki mocno, mocno mocno.
_________________
Agnieszka
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #1177  Wysłany: 2012-05-10, 17:20  


Zuziu a ja troszkę prywaty jeśli można. :--:
Moje doktory umawiają mi jakieś badanie w Krakowie. Jakaś nowość jeśli chodzi o diagnostykę obrazową guzów neuroendokrynnych. Szczegółów jeszcze nie znam, jak tylko poznam dam znać. Chodzi mi o niewielką pomoc w poruszaniu się po Krakowie, ewentualne pokierowanie jakimi środkami komunikacji dojechać do szpitala. Mogłabym na Ciebie liczyć, pomimo,że sama choreńka jesteś?
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #1178  Wysłany: 2012-05-10, 17:36  


gabi30, przepraszam,że się wcinam ale ja też chętnie pomogę. :flower:
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #1179  Wysłany: 2012-05-10, 18:06  


gabi30,a gdzie masz się dostać?

Pisz śmiało, pomożemy :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #1180  Wysłany: 2012-05-10, 23:04  


zufed,
Wiesz co? "Samo" to sie goi już trzeci miesiąc. Tu akurat byłabym zwolenniczką rozwiązań radykalnych. Rozciąć, oczyścić. Bez tego będziemy się bujać kolejny kwartał, mam wrażenie, wycinając po troszeczku, w zakresie dostępu. Weź ich tam za łby, niech sobie radzą ;)

gabi30, tak się cieszę, że się pojawiła jakaś możliwość działania :-D
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #1181  Wysłany: 2012-05-11, 05:45  


Madzia70 napisał/a:
Wiesz co? "Samo" to sie goi już trzeci miesiąc. Tu akurat byłabym zwolenniczką rozwiązań radykalnych. Rozciąć, oczyścić. Bez tego będziemy się bujać kolejny kwartał, mam wrażenie, wycinając po troszeczku, w zakresie dostępu. Weź ich tam za łby, niech sobie radzą


oj tak |kill| :trtd: |kill| :rrr: :rrr: :rrr:
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #1182  Wysłany: 2012-05-11, 07:26  


Zuziu wstąpiłem aby powiedzieć że jest mi przykro, że nie jedziesz... ale powiem tylko że będziemy wszyscy trzymać nie tylko kciuki...
Madzia 70 Ma absolutną rację....

:flower: :in_love:
_________________
romek
 
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #1183  Wysłany: 2012-05-11, 07:57  


Wszystkim chętnym za pomoc bardzo dziękuję. Obecnie czekam na telefon z terminem badania. Jakie to badanie , nie zapamiętałam :?ale?: ,wiem jedynie ,że Kraków jako jedyny w Polsce wykonuje to badanie . Nawet nie wiem jaki szpital. Lekarka mówiła,że będzie to na pewno jeszcze w maju. Więc czekam i jak poznam szczegóły dam znać.
Pozdrawiam Gabi
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #1184  Wysłany: 2012-05-11, 12:54  


Współczuję, tyyyle się to gojenie ciągnie :(

A kiedy masz kontrolę? Wiem,że do Warszawy jest kawał drogi,ale może tam oczyszczą porządnie, pielęgniarki w zabiegowym czegoś by nie zdziałały? Do zabiegowego chyba nie trzeba się rejestrowac, babcia jechała z marszu.Bo ta rana za długo się paprze na moje laickie oko.
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #1185  Wysłany: 2012-05-12, 00:56  


Zuziu, to co teraz napiszę mnie samą przyprawia o dreszcze, ale czytałam ostatnio, ze bardzo dobrym sposobem na trudno gojące się rany są tzw. żywe opatrunki :roll: . Czyli prosto mówiąc do rany przykłada się kompres ze specjalnie wyhodowanymi larwami much [uoeee] . One tam włażą i oczyszczają ranę zjadając wszystkie chore tkanki . Z tego co widziałam to rzeczywiście potrafią wyleczyć rany, które doprowadziły prawie do amputacji ( było o facecie, który miał cukrzycową stopę i praktycznie nie miał pięty . Żadne leczenie nie skutkowało . Robaczki wkroczyły do akcji i uratowały nogę ) . Wiem, że to obrzydliwe i nawet nie potrafię powiedzieć, czy bym się na takie coś zdecydowała ( chyba nie [uoeee] ), ale zawsze to jakaś opcja w razie czego . Do poczytania : http://www.nto.pl/apps/pb...NKA03/735282599 , http://zdrowie.wieszjak.p...czeniu-ran.html , http://www.swiat-zdrowia....aki-ktore-lecza
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group