1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mariolab - komentarze
Autor Wiadomość
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #451  Wysłany: 2012-05-23, 15:56  


Kasiu, Mariolko :flower:
Z uwagi na specyfikę poruszanych problemów głosu nie zabiorę :mrgreen:
Niemniej jednak ...cieszę się że jesteście :cmok: |uscisk| :cmok: :in_love:
_________________
romek
 
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #452  Wysłany: 2012-05-23, 19:00  


to mnie rozbawiłeś :-D nie rozumiem Romku nigdy w ciąży nie byłeś :lol: TK wykonane obyło się bez mdlenia. pojechali sami. auto w naprawie a jak chciałam żeby ktoś z rodziny jechał to tata stwierdził że wolałby się tam doczołgać. pogoda taka duszna ciepło a oni po TK przez 4 godziny chodzili po..... sklepach. normalnie w szoku jestem. wynik tk do tygodnia.
_________________
mm
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #453  Wysłany: 2012-05-24, 22:07  


Mariolko, mamy teraz tydzień zaciskania kciuków, aby wyniki były jak najlepsze...
Zawsze zastanawiam się co można robić w sklepach?
Ja nie trawię zakupów, robiłem tyle szopek, że żona nie chce mnie zabierać na grube plątanie się po galeriach handlowych, bo twierdzi że nie będzie się więcej wstydzić za wieśniaka....
A ja jak idę do sklepu po chleb, to nie kupuję gwoździ... chyba że jest napisane na rozpisce, ale nie domyślam się, nie wyobrażam sobie że śmietana do zupy to zupełnie inna śmietana, niżeli np... nie wiem do czego jeszcze może być :?ale?:
Dzięki temu mogę chodzić do sklepu nawet kilka razy... ruch to zdrowie a skleroza nie boli... to znaczy nogi bolą. :mrgreen:
_________________
romek
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #454  Wysłany: 2012-05-24, 22:13  


roman1130 napisał/a:
śmietana do zupy to zupełnie inna śmietana, niżeli np...


Romku :nunu:

Ano tak do zupy inna a do sałaty inna np. ;)
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #455  Wysłany: 2012-05-24, 22:17  


trzymamy kciuki trzymamy.Twoja tomografia Romku tez sie zbliza.I jeszcze moje usg piersi 1 czerwca.Tez trzymajcie...bo na skierowaniu mam guz piersi lewej...oby nic tam nie bylo powaznego.Oczywiscie badanie zalatwilam prywatnie bo panswtowo dostalam termin na 27 lipca...ech...Mariolka zacznie od dobrych wynikow z taty tomografii...czekamy
_________________
Za wcześnie odeszłaś a z Toba marzenia i sny Dla Ciebie pamięc i kwiaty, a dla nas ból i lzy.
Mamusia 26.03.2012 1:30
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #456  Wysłany: 2012-05-25, 12:06  


Kasiu Trzymamy kciuki za prawidłowe wyniki...
Miałem napisać, że trzymamy kciuki za Twoje piersi... ale jakoś tak trochę niestosownie mi to zabrzmiało...
Kasiu będzie dobrze, może to jakiś tłuszczak...
Ściskam serdecznie trzymając kciuki za wyniki TK i badania piersi :okok" :okok" :okok"
_________________
romek
 
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #457  Wysłany: 2012-05-25, 12:07  


Są wyniki. Nie wiem jakie wiem tylko że są. Będę je mieć wieczorem. Boże nie mogę pohamować nerwów, już ryczę z nerwów.
_________________
mm
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #458  Wysłany: 2012-05-25, 12:17  


roman1130 napisał/a:
trzymamy kciuki za Twoje piersi...

:-D , Kasiu, ja razem z Romkiem trzymam kciuki za Twoje piersi ;)

Większość guzków, jakie kobiety wyczuwają w swoich piersiach, to nie rak piersi, ale niegroźne torbiele i włókniaki. Większość, ok. 80% guzów w piersi, to zmiany łagodne.

Mariolab, oczywiście kciuki zaciśnięte za wyniki TK

[ Dodano: 2012-05-25, 12:18 ]
mariolab napisał/a:
Boże nie mogę pohamować nerwów, już ryczę z nerwów.

:tull:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #459  Wysłany: 2012-05-25, 15:35  


jest źle. na razie nie jestem w staniem nic pisać, nie dam rady trzepie się i ryczę. odezwę się jak się uspokoję.
_________________
mm
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #460  Wysłany: 2012-05-25, 20:10  


mariolko :/pociesza:/
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #461  Wysłany: 2012-05-25, 21:11  


Mariolka,...moze nie jest az tak...ostatnio po tomografie tez sie martwilas...a wcale nie bylo az tak zle...kurcze napisz cos...Nawet jesli sie troszke powiekszyl guz..pfupfu to go zalatwia teraz chemia..Zreszta napewno sie niepowiekszyl....Tata super wyglada,czuje sie ok.... |stres| .

[ Dodano: 2012-05-25, 21:18 ]
glowa az mnie rozbolala z nerwow....dopiero bylam na chwilke w domu...pustym domu....i myslalam o Twoim tacie i sobie pomyslalam ze jemu i Romanowi sie uda i modle sie i w to wierze i musi tak byc...i nawet sie opalil Twoj tata...moja mama jakos ostatniego lata sie az tak nieopalala...mowila ze nie daje rady na sloncu za dlugo lezec...a rok wczesniej byla totalny murzyn....I tak sobie mysllaam ze to dobry znak ze on daje rady na sloncu..i ze je i ze waga ok...Ja nadal wierze ze nie jest az tak zle...Dostanie druga chemie..albo leki i znow powstrzymacie gada...uda sie napewno...

[ Dodano: 2012-05-25, 21:24 ]
hej jesli to wezly sie powiekszyly to popatrz na poprzednia tomografie..tam juz mial jedna grupe wezlow powiekszona ale mimo to stwierdzili stabilizacje...co CI pisaly na forum dziewczyny ze jest progresja...wiec moze to te same wezly i nie jest gorzej...
_________________
Za wcześnie odeszłaś a z Toba marzenia i sny Dla Ciebie pamięc i kwiaty, a dla nas ból i lzy.
Mamusia 26.03.2012 1:30
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #462  Wysłany: 2012-05-25, 22:15  


Mariolka bez względu na wszystko pamiętaj nie jesteś sama, jesteśmy my, ale jest przede wszystkim Twoja dziecinka :/pociesza:/
_________________
romek
 
 
mariolab 


Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 435
Pomogła: 41 razy

 #463  Wysłany: 2012-05-26, 09:06  


Dziękuje Wam za te słowa. naprawdę dzięki. to dla mnie dużo. przeczytałam to raz. nie będzie już więcej razy. guz( ten główny) powiększył się o ok cm. doszły w płuchach dwa maleństwa 2mn i 3mn. reszta tych licznych syfów bez zmian z węzłami włącznie. zmiana a nadnerczu bez zmian ale......... i to jest najgorszy fragment są 2 mn plamki na wątrobie które w pierwszej kolejności wskazują na metę. jestem w szoku że w ogołe tk brzucha było bo uwierzcie na skierowaniu było tylko tk klatki, tata nic nie wie. jadę sama z mama do lekarza we wtorek. da nam skierowanie na szpital do krakowa. mama nadzieje ze leczenie dalsze bedzie. tata nie może wiedzieć o tych przerzytach on cały czas myśli że ma jednego guza. muszę przerobić wynik. on czuje że się gorzej czuje. nawet wczoraj po kasę z opieki nie poszedł. to raczej takie problemy z oddychaniem i osłabienie a nie jakis ból. uparty strasznie właśnie tnie drzewo. nie możliwy jest. jutro zabieram go nad staw na ryby to jego pasja. chodzi codziennie. pisałam Wam ok miesiąc temu że się pogorszyło i to pewnie to był ten czas gdy to ruszyło. wątrobę chyba się nie naświetla no nie? ale chemia też na nią działa. czekamy teraz na dobrą wiadomość do Romka nie moze byc tak że cały czas będą złe.
_________________
mm
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #464  Wysłany: 2012-05-26, 09:47  


Mariola moja mama miala w grudniu wtedy cos na watrobie co niby lekarz z usg niezakwaligikowal jako mete a to pewnie juz byl przerzut...8mm mial...wiec spokojnie.Chemia dziala na watrobe....Taki wynik to jak stabilizacja...minimalnie sie ruszylo po 3 miesiacach bez leczenia...dzadza druga chemie i bedzie super....dobrze jest.Pamietasz wynik mojej mamy? z guza 5cm zrobilo sie prawie cale pluco....2 guzy 5 cm w nadnerczach i mnustwo guzow w atrobie...noi w kregoslupie cos co ja bolalo...to byla progresja.Bedzie dobrze...zobaczysz
_________________
Za wcześnie odeszłaś a z Toba marzenia i sny Dla Ciebie pamięc i kwiaty, a dla nas ból i lzy.
Mamusia 26.03.2012 1:30
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #465  Wysłany: 2012-05-26, 22:10  


Mariolko wklej wyniki TK do wątku merytorycznego...
Z całą pewnością Kasia ma dobre odczucia, ja myślę zresztą podobnie, ale ocena merytoryczna to jednak zupełnie coś innego niżeli wrażenia i odczucia.

Mariolko zastanawiam się nad tym co napisałaś...o złych wiadomościach nie wiem jaki będzie wynik moich badań, też boję się, że cały wysiłek włożony w leczenie mojego rakowskiego miał na celu tylko wydłużenie mojego życia...
Bo przecie stopień zaawansowania dostatecznie wysoki, aby nie robić sobie zbyt wielkich nadziei na zupełne wyleczenie.

Mariolko jestem świadomy swojego stanu, w jakiś sposób kontroluję przebieg swojej choroby... ale nie jestem przekonany o skuteczności dotychczasowego leczenia, a dalszej chemioterapii zwyczajnie się boję.
Już w tej chwili jestem słaby, a dalsze zatruwanie organizmu myślę że jest bez sensu, może więcej sensu jest w tym, że zacznę znów palić papierosy, skoro sprawiało mi to przyjemność i tęsknię do tego, może nie powinienem rezygnować z niczego co sprawia przyjemność...Bo to jak długo będę żyć ciągle i zawsze będzie niewiadomą.
Pozdrawiam serdecznie.
Pamiętaj o wklejeniu opisu TK do merytorycznego :/pociesza:/ :cmok: :in_love:
_________________
romek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group