1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mała ilość moczu
Autor Wiadomość
Krecikx 


Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 16

 #1  Wysłany: 2011-04-09, 23:33  Mała ilość moczu


Witam, zacznę od tego że chyba mój problem nie pasuje do tego działu (bo nie wiem czy to nowotwór) ale chodzę od lekarza do lekarza bez skutku i dlatego postanowiłem napisać tutaj.
Od około 2 lat oddaję coraz mniejsze ilości moczu - mimo że sporo piję moczu jest mało. Bywają okresy lepsze i gorsze ale widzę że z czasem jest coraz gorzej i mam wrażenie że niedługo zupełnie przestanę sikać :/ Czasem rano mam worki pod oczami (jednak nie wielkie i znikają po krótkim czasie) i obrzęki w śródstopiu (nie w kostkach!). W ciągu ostatniego roku dwukrotnie badanie usg jamy brzusznej nie wykazało żadnych nieprawidłowości, byłem u dwóch urologów którzy którzy również robili usg nerek i twierdzą że poza zapaleniem prostaty na które dostałem tabletki urologicznie jest wszystko w porządku i przyczyny mam szukać gdzie indziej. Co kilka miesięcy robię kontrolnie badania krwi (morfologia, ALT,AST, amylaza, albumina, białko, bilirubina całkowita, GGT, kreatynina, mocznik, cholesterol) Z powyższych wyników wszystkie są wręcz książkowe oprócz dość wysokiej albuminy (5,3g/dl a norma jest do 5,4 co jak gdzieś wyczytałem może wskazywać raczej na odwodnienie niż przewodnienie a przecież piję dużo). W badaniu ogólnym moczu wyszły obfite pasma śluzu (już któryś raz z rzędu) i nieliczne bakterie. Białka w moczu nie stwierdzono ale często gdy oddaję mocz widzę że się pieni (rano tego nie ma).
Nie mam biegunek a wręcz przeciwnie bo czasem pojawiają się zaparcia. Żeby w ogóle oddawać mocz muszę dużo pić, zauważyłem że sytuacja nieco poprawia się gdy wypiję jakiś napój izotoniczny typu isostar ale też nie ma rewelacji.
Byłem już u kilku lekarzy i każdy traktuje mnie jak wariata który wymyślił sobie chorobę bo przecież badania nie odzwierciedlają moich dolegliwości. Nie wiem co z tym zrobić :(
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2011-04-10, 00:29  


Jeżeli lekarzom podajesz te same dane, to nic konkretnego nie wynika. W przyrodzie nic nie ginie i nic nie powstaje z niczego. Jeżeli Cię to niepokoi i czujesz że coś nie tak z nerkami, to zrób bardzo prosty test, kup plastikowy pojemnik - miarkę 1 litrową i sikaj tylko do niego(ostatecznie w jakimś plecaczku możesz go wziąć do pracy) , notując za każdym razem godzinę i ilość moczu. Zacznij dowolnego dnia od 6 rano i ciągnij to równe 72 godziny. Oszacuj sobie ilość płynów jakie przyjmujesz, weź pod uwagę że przy bardzo intensywnym wysiłku (trening) możesz wypocić nawet litr na godzinę i sam sobie odpowiedz na pytanie czy rzeczywiście są jakieś nieprawidłowości. Jeżeli tak to z tą kartką idź do nefrologa.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group