1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Krótkie streszczenie mojej choroby
Autor Wiadomość
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #1  Wysłany: 2009-10-29, 19:07  Krótkie streszczenie mojej choroby


Witam wszystkich. Część z Was zna mnie z forum prosalute i wiedzą na co jestem chora ale dla tych co nie wiedzą krótkie streszczenie...


4,5 roku temu poszłam do szpitala urodzić dziecko.Przewidywany czas pobytu to 4 dni-miałam mieć cesarkę.
Niestety okazało sie inaczej.Wróciłam do domu po prawie m-cu bo 3 dni po porodzie dostałam strasznych bólów głowy.TK wykazała u mnie dwie zmiany w mózgu w tym jedna wielkości 7cmx7cmx7cm. Zostałam od razu przewieziona na operację do innego miasta ponieważ u mnie w szpitalu nie ma oddziału neurochirurgicznego.
Operacja trwała 9 godzin.Była bardzo ciężka.Po operacji przeszłam śmierć kliniczna.Guza nie wycięto całego ponieważ jest zrośnięty z pniem mózgu.Po operacji straciłam słuch na jedno ucho,praktycznie nie widzę na jedno oko i mam porażony nerw twarzowy.Rehabilitacja przyniosła jako takie efekty ale nie do końca.Nadal nie mogę sie normalnie uśmiechnąć,mam problemy z piciem-ulewa mi się, z jedzenie-czesto wypada mi z ust i czasami jak twarz jest bardzo napięta i odrętwiała to niewyraźnie mówię.
Ale nic to-jakoś daję radę. Nie jest łatwo ale mam 3 synów i jestem im potrzebna.Walczę z tym dziadostwem.Żyję od badania do badania i wierzę że mój "sublokator" nie zacznie odrastać. Miesiąc temu robiłam kontrolny MRI i wielkość guzów nie zmieniła się czyli jak na razie jest ok.:)
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2009-10-29, 19:18  


Edi trzymam kciuki, żeby sublokator się nie panoszył!
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #3  Wysłany: 2009-10-29, 19:20  


Dzięki! Trzymam się chyba dzielnie jak na zaistniała sytuację :) Nie jest najlepiej ale było gorzej.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #4  Wysłany: 2009-10-29, 20:10  


Edi jak piszesz po tamtej stronie już byłaś, i najwyraźniej jeszcze Cię tam nie chcą :lol: , więc my będziemy trzymać kciuki, żeby jeszcze dłuuuuuuugoooooooo nie chcieli :-D , Słonko dolegliwości niedowładu na pewno są uciążliwe, ale... nic to w porównaniu, że jesteś na tym świecie i możesz być z synkami, wychowywać ich i rozpieszczać :lol: Jestem pewna, że sublokator został poskromiony i poznał swoje miejsce w szeregu, więcej terytorium nie dostanie i koniec kropka.

Trzymaj się pozdrawiam M.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #5  Wysłany: 2009-10-29, 20:16  


A skoro madziorek tak mówi to tak ma być, i już!!
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #6  Wysłany: 2009-10-29, 21:06  


Edi,a te zawroty głowy to miałaś wtedy dopiero pierwszy raz?
Niesamowite,że taki olbrzymi sublokator.
Pewnie mu głupio,że chciał przejąć kontrolę,a Ty porządnie mu pokrzyżowałaś plany i to na dłuuugo.
I jak napisała Madziorek,tak już pozostanie!!
Koniec Kropka!! ;)
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #7  Wysłany: 2009-10-29, 21:58  


edi, ja już znałam Twoja historie z Prosalute :) Podpisuję sie pod słowami madziorek obiema rękami...i koniec kropka ;) Pozdrawiam serdecznie. Marzena
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #8  Wysłany: 2009-10-30, 08:14  


Jusia z zawrotami i bardzo silnymi bólami głowy męczyłam się prawie 5 lat. Byłam pod "opieką" neurologa który twierdził,że to są typowe migreny,faszerował mnie lekami i nic wiecej. Jedyne badanie na które mnie skierował to było EEG głowy i po jego wynikach stwierdził że jest ok. Jak zapewne wiecie EEG kontroluję prace fal mózgowych a nie pokazuje zmian w mózgu. Jednak ja wtedy o tym nie wiedziałam i zaufałam pani doktor...No i tak faszerowała mnie tymi lekami te 5 lat i wmawiała ze to migrena. Gdyby nie ciąża ,która bardzo uaktywniła guza i po porodzie doszło do przełomu pewnie już teraz wszystko by "doktor glinka" ze mnie wyciągał...:)
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #9  Wysłany: 2009-11-02, 08:45  


Cytat:
Jednak ja wtedy o tym nie wiedziałam i zaufałam pani doktor...No i tak faszerowała mnie tymi lekami te 5 lat i wmawiała ze to migrena.

:evil: :evil: :evil:
Brak mi słów - 5 lat u tej samej lekarki - brak poprawy - brak badań - co to za lekarka...
Też miałam kiedyś zaufanie do każdego słowa wypowiadanego przez lekarzy...

Jak widać po Twojej historii, można przejść przez to wszystko i żyć dalej.
Wierzę, że jeśli przez te 4,5 roku nic złego się nie stało, to może tak być przez wiele wiele lat :)
I tego Ci życzę. _itsme_
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #10  Wysłany: 2009-11-02, 09:50  


No ja cały czas w to wierzę. Nie biore innej opcji pod uwagę. Mam nadzieję że teraz już tylko dobre dni przedemną. Czas leci szybko. Mam nadzieję że bedę miała siły kiedyś wnuki wychowywac :)
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #11  Wysłany: 2009-11-02, 11:11  


Witaj Edi
Czytałem Twoj posty na prosalute i jestem pełen podziwu dla Twojej walki z pasażerem na gapę. Trzymam mocno kciuki za Twoje powodzenie w walce z tym pasożytem. Ładnie do opisała madziorek, poprostu narazie Cię nie chca na tamtej stronie i zrób wszystko żeby tak zostało jak najdłużej.
Co do lekarza to już nie będe sie powtarzał ale przykłady niekompetencji mamy co rusz i najgorsze, że nic z tym nie mozna zrobić.
Pozdrawiam Cię serdecznie
_________________
Andrzej W.
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #12  Wysłany: 2009-11-02, 15:26  


I mam nadzieję ze długo jeszcze nie beda chcieli. Jeszcze mam masę rzeczy tutaj do zrobienia :)
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #13  Wysłany: 2009-11-03, 13:41  


Witaj, Edi - dobrze, że tu przyszłaś, tu jest naprawdę fajnie. :lol:

Tak sobie wyobraziłam życie z bomba w głowie, i poczułam się (delikatnie mówiąc) - mało komfortowo. Czyli koszmarnie po prostu.

Widzę, że jakoś się przystosowałaś, nauczyłaś. Znaczy "twarda sztuka" z Ciebie. Twoi synowie mogą mieć niezłe oparcie.

Pozdrawiam serdecznie. :lol:
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #14  Wysłany: 2009-11-03, 15:22  


Bywało lepiej kochana ale nie jest tak źle jakby mogło być :) Grunt to się nie załamywać i przeć do przodu. Co mi będzie jakiś nieboraczek życiem rządził :)
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #15  Wysłany: 2009-11-04, 13:55  


EDI jestem pełna podziwu dla Twojej siły i postawy wobec choroby :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group