1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kropki na pieprzyku !
Autor Wiadomość
Beata96 


Dołączyła: 15 Lut 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-02-15, 15:48  Kropki na pieprzyku !


Witam ! Pewnie taki temat już był albo podobny i niepotrzebnie zaczynam nowy no ale wybaczcie.
Otóż jeden z moich pieprzyków w okolicy żeber zrobił się jakiś taki dziwny bo pojawiły się na nim takie czarne kropki (dołączę zdjęcie) i wczoraj jak potarłam palcem trochę mocniej to jedna z tych kropeczek odpadła.Byłam u dermatologa na początku miesiąca i pokazałam to,pani powiedziała że trzeba wyciąć ale tak przed latem żeby nie zrobiło się coś z tego.Wszystko ok tylko dalej mam obawy bo pani doktor rzuciła okiem na tego pieprzyka ale to trwało z minute .. nawet nie .Daje zdjęcie "z góry" zrobiłam także na wprost jednak nie złapało ostrości , a teraz nie mam aparatu , więc później jakby była taka potrzeba wrzucę.
Strasznie zależy mi na odpowiedzi także będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek rozpoznanie/wskazówki :)


IMG_5502.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 25132 raz(y) 550,6 KB

IMG_5500.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 35007 raz(y) 573,52 KB

 
mariusz8917 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 04 Lut 2013
Posty: 140
Pomógł: 58 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-15, 16:37  


Beata skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem/dermatologiem i nie zwlekaj. Mi znowu chirurg powiedział gdy byłem na konsultacji w lipcu, żebym poczekał na zime bo lepiej unikać w tym przypadku wysokiej temperatury. Być tu człowieku mądry...
 
butterfly 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 93
Pomogła: 18 razy

 #3  Wysłany: 2013-02-15, 16:39  


Beato, witam Cię serdecznie na forum.
Obawiam się, że nikt z forumowiczów nie postawi Ci diagnozy na podstawie zamieszczonych zdjęć. Znamiona ogląda lekarz pod dermatoskopem i wtedy zapada decyzja, czy to wyciąć.
Zakładam, że dostałaś skierowanie do chirurga onkologa? Jeśli tak - umów się na wizytę i na ew. wycięcie pieprzyka. Bo skoro lekarka stwierdziła, że to trzeba wyciąć, to powinna Cię odesłać do chirurga-onkologa właśnie.
Potem pieprzyk powędruje zapewne na badanie histo-pat., wtedy wyjaśni się charakter zmiany. Każde niepokojące znamię powinno być przebadane przez lekarza. Nie każda zmiana/pociemniały pieprzyk - musi oznaczać raka.
I jeszcze jedno - jeżeli lekarz jest doświadczony, to oglądanie znamienia może trwać mniej niż minutę - tak myślę.
Na Twoim miejscu skonsultowałabym się też z innym dermatologiem i oczywiście z chirurgiem. Nie odwlekaj tego.
Aha i staraj się unikać pocierania tego miejsca, podrażniania pieprzyka.
Nie stresuj się też na zapas, bo to Ci nie pomoże.
Pozdrawiam
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #4  Wysłany: 2013-02-15, 16:41  


Witaj,
ja bym usunęła szybko. Oczywiście nie wiadomo czy jest groźne ale lepiej wytnij.
Inaczej się nie dowiemy. Wiele osób otrzymało taka odpowiedź od dermatologa jak Ty no i niestety później róznie było. Jeżeli pani dermatolog nie dała Ci skierowania to możesz je dostac od lekarza rodzinnego do chirurga. Przynajmniej ja tak robię. Oczywiście możesz wyciąc prywatnie będzie jeszcze szybciej.
Pozdrawiam serecznie.
 
Beata96 


Dołączyła: 15 Lut 2013
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2013-02-15, 17:17  


Kolejna wizytę mam 26-tego także już niedługo , bo poprzednia była prywatnie jako że strasznie się balam że to coś złego i po kilku dniach umówienia się właśnie na koniec lutego poszłam prywatnie i pani doktor nie dała mi skierowania ale to może dlatego że to prywatny ośrodek.Wiedziałam że nikt mi tu nie powie dokładnie co to takiego ale jakoś tak postanowiłam zapytać ;)
Teraz gdzie będę szła to czytałam że jest Wideodermatoskopia , chciałam zapytać na czym polega badanie czymś takim i czy jest skuteczne .
A i jeszczeczy wycięcie boli i ile czasu goi się rana ?
Od razu przepraszam za mój styl pisania no i wogóle ale pierwszy raz wypowiadam się tak publicznie na forum ;)
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #6  Wysłany: 2013-02-15, 18:18  


Jak cos jest podejrzane lepiej od razu wycinac z kawalkiem zdrowej skory. Po co sie bawic w rozne wideodermatoskopie.

Wyciecie nie boli, poza wstrzykiwaniem srodka znieczuleniowego. Ale to tez ledwo lekkie uklocie.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #7  Wysłany: 2013-02-15, 18:49  


Jak przyjdzie wynik Histopatologii po wycięciu podejrzanego znamienia, wtedy będziesz wiedzieć wszystko.
Problem sam się nie rozwiąże. Nie czekaj ani chwili.

Pozdrawiam
obertas
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
Beata96 


Dołączyła: 15 Lut 2013
Posty: 3

 #8  Wysłany: 2013-02-15, 22:06  


Wiem pewnie głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi.A więc czy mogę zakleic ten pieprzyk plastrem z opatrunkiem ? bo tak to ciągle podrazniam go sobie ręką .
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #9  Wysłany: 2013-02-15, 22:37  


Pewnie ze mozesz. Ja tam nie widze przeciwskazan :)
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #10  Wysłany: 2013-02-16, 11:33  


Takie zabezpieczenie jest jak najbardziej wskazane.

Pozdrawiam
obertas
PS.
Kto pyta nie błądzi i wie więcej. :-D :okok"
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group