1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kostniakomięsak kości udowej
Autor Wiadomość
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #1  Wysłany: 2016-06-14, 18:08  


Zniosę wszystko byleby się pozbyć tego dziadostwa . A teraz przepraszam ,że w tym dziale(prosiłbym o przesuniecie w odpowiednim dziale) ,ale mam pytanie odnośnie 15 letniej dziewczyny.. w wieku 9 lat lekarze rozpoznali u niej osteosarcomę kosci udowej, stopien zaawansowania to 3 stadium 2,5 roku po leczeniu chemią i operacją wycięcia kosci udowej przerzut w talerzu miednicy ,ponownie leczona chemią i operacja, po zakończeniu leczenia przerzuty w obu płucach po 5 guzów w każdym płucu jak i przerzut nieoperacyjny w kosci krzyzowej :uuu: Lekarze we Wrocławiu nie dają szans chcą ją oddać na oddział paliatywny, lecz jej matka nie chce się na to zgodzić i żąda dalszego leczenia,czy ta dziewczyna ma jakiekolwiek szanse na wyjście z tego? Sytuacja jest b.poważna tym bardziej jeżeli chodzi o nieoperacyjny rzerzut,czy chemia zmniejszy guzy ? czy to będzie jedynie przedłużanie zycia ?? Z góry dziekuje za odpowiedzi

[ Dodano: 2016-06-14, 18:11 ]
Dodam ,ze na początku była leczona w Warszawie,po 3 wznowie nowotór jest typowany na fibrosarcome a z tego co się orientuje to całkowicie inny nowotwór..
 
ZofiaKwiatek 


Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 31
Pomogła: 8 razy

 #2  Wysłany: 2016-06-17, 14:16  


na wyleczenie tego to niestety nie ma co liczyć, jedynie na wyhamowanie procesu rozrostowego i wydłużenie życia,a o ile? tego nie wiadomo. Tak to już jest że nikt nie iwie ile czasu mu jeszcze zostało. Trzymajcie się i powodzenia w walce.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #3  Wysłany: 2016-06-17, 15:21  


ccc11,
Co to znaczy, że obecnie nowotwór jest typowany na fibrosarkomę? To jest mięsak tkanek miękkich, nie kości. Były nowe biopsje?
Uważam, że W-wa jest właściwym miejscem do skonsultowania obecnej sytuacji i ustalenia czy jakiekolwiek leczenie paliatywne jest możliwe. Rozumiem, że to pierwotne leczenie było w CZD?
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #4  Wysłany: 2016-06-17, 15:39  


Szczerze kiedy o tym słyszałem tez się zdziwiłem ,aż nawet obejrzałem kila razy fragm.wiadomosci bo myślałem ,że się po prostu przesłyszałem. W Warszawie chcieli ją oddać na oddzial paliatywny jej matka pod wpływem emocji zwyzywała lekarzy no i zrezygnowała z dalszego leczenia w tym instytucie Matki i dziecka ,zgłosiła się do Wrocławia tam podano jej chemię lekarze myśleli ,że zadziała lecz guzy się nie zmniejszyły a powiększyły tutaj też jej dają nikłe szanse na pełne wyzdrowienie,ale jej matka się nie poddaje no i walczy żada aby nadal podawano jej chemię. Ostatnio po wypuszczeniu ze szpitala dziewczyna dostała nocne bóle, że nawet lek przeciwbólowy nie pomagał.. Dlatego też pytam czy przy nieoperacyjnym przerzucie do kosci jest szansa ze po chemii guz zniknie czy tylko cytostaki zatrzymają na pewien czas rozrost komórek nowotworowych, a po pewnym czasie komórki ponownie zaczną się dzielić dając przerzuty na inne organy ??
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group