1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki kraj wybrać na leczenie nowotworu?
Autor Wiadomość
Marcin Rytko 


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 10
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2012-10-07, 19:16  Jaki kraj wybrać na leczenie nowotworu?


Słyszałem, że Niemcy mają ogromny potencjał w leczeniu nowotworów. Chciałbym zapytać czy wiecie coś na ten temat więcej? Jakieś kontakty, namiary, polecenia?
A może całkiem inny kraj? Jak to wygląda?

Pozdrawiam
Marcin Rytko
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2012-10-07, 19:56  


Górną granicę poziomu światowej onkologii wyznaczają Stany Zjednoczone i to właśnie ten kraj jest najlepszym miejscem na świecie jeśli chodzi o leczenie nowotworów.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Marcin Rytko 


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 10
Pomógł: 1 raz

 #3  Wysłany: 2012-10-07, 20:47  


vioom napisał/a:
Górną granicę poziomu światowej onkologii wyznaczają Stany Zjednoczone i to właśnie ten kraj jest najlepszym miejscem na świecie jeśli chodzi o leczenie nowotworów.


Myślałem, że w Europie tez warto próbować by mieć zdecydowanie większe szanse.
Dobra a jeśli już Stany to jakie konretnie kliniki i czy można się tam dostac szybk wszystko kwestia pieniedzy czy raczej szczescia? Jesli moglbys rzucic linkami byloby najlepiej.

Pozdrawiam
Marcin Rytko
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-10-07, 21:06  


A o jaki nowotwór w ogóle chodzi?
_________________
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #5  Wysłany: 2012-10-07, 21:39  


Wszystkie z 41 tzw. Comprehensive Cancer Centers są uznanymi ośrodkami leczenia nowotworów. Już nie wspominając, że pośród nich są takie sławy jak Memorial Sloan-Kettering Cancer Center w Nowym Jorku czy MD Anderson Cancer Center Uniwerytetu Teksańskiego w Houston. Ośrodki te prowadzą leczenie pacjentów zagranicznych zgodnie ze swoimi warunkami. Leczenie jest w 100% odpłatne.

Natomiast osobiście uważam, że leczenie nowotworów na światowym poziomie w Polsce nie jest niemożliwe jednak wymaga ogromnej ilości uwagi, informacji o specjalistach i kontaktu z najlepszymi ośrodkami.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Marcin Rytko 


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 10
Pomógł: 1 raz

 #6  Wysłany: 2012-10-10, 19:25  


W innym miejscu dostałem namiar na szkocki ośrodek: http://www.beatson.scot.nhs.uk/content/

Vioom, czy wiesz jakiego rzędu są to koszty?

Pozdrawiam
Marcin Rytko
 
Marcin Rytko 


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 10
Pomógł: 1 raz

 #7  Wysłany: 2012-10-22, 08:33  


Dla wszystkich, którzy również szukają. Tutaj jest tzw. TOP10 jednostek szpitalnych/uniwersyteckich w USA, które zajmują się leczeniem raka: http://cancer.about.com/o...ophospitals.htm

Pozdrawiam
Marcin Rytko
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #8  Wysłany: 2012-10-22, 15:29  


Koszty są ogromne - myślę, że sensownie jest liczyć je w setkach tysięcy złotych.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #9  Wysłany: 2013-01-06, 17:23  


Marcin Rytko, a o jaki nowotwór chodzi :?: Bo to ma duże znaczenie, jeśli porównywać poziom leczenia w Polsce a w innych krajach europejskich chociażby...
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #10  Wysłany: 2013-01-06, 17:30  


aniutka34 napisał/a:
Marcin Rytko, a o jaki nowotwór chodzi
Cytat:
A o jaki nowotwór w ogóle chodzi?
_________________
 
Bej 


Dołączyła: 15 Mar 2013
Posty: 1

 #11  Wysłany: 2013-03-15, 09:07  Osteosarcoma poszukiwania ośrodka leczniczego


Witam,
Poszukuję ośrodka specjalizującego się w leczeniu osteosarcom kości. Może ktoś ma doświadczenia związane z leczeniem tego typu nowotworu? Nadmienię, że interesuje mnie raczej leczenie za granicą. Ponieważ warszawskie ośrodki proponują jedynie leczenie radykalne, czyli amputację kończyny.

Pozdrawiam
 
ulamak 


Dołączyła: 24 Kwi 2013
Posty: 2

 #12  Wysłany: 2013-04-24, 11:37  


boże, to straszne! zgodnie z powiedzeniem moich bliskich znajomych z zagranicy "Polska to dziki kraj"!
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #13  Wysłany: 2013-05-11, 23:33  


Witam,
Czy ktoś wie jak wygląda leczenie w Niemczech? czy my jako mieszkańcy Uni Europejskiej mamy możliwość tam leczenia? jeśli tak to jak to wygląda? a jeśli nie jakie to są koszty, chodzi o białaczke limfoblastyczną
 
leviatan 


Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 22

 #14  Wysłany: 2013-05-14, 14:40  


Za granica to inna bajka bo przede wszystkim chodzi o finanse ale pod względem wiedzy lekarzy chyba aż tak bardzo polska nieodbiega?
chodzi mi o ogół bo trafiają sie w Polsce jak i wszędzie wybitne jednostki
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #15  Wysłany: 2013-08-05, 00:10  


Ja się leczę w Niemczech.
Pracuję tu i płacę składki na ubezpieczenie.
Czy mnie tu wyleczą, to nie wiem.. ale mogę stwierdzić jedno - od mojej pierwszej wizyty u onkologa z powiększonym węzłem chłonnym poprzez wszystkie badania, w tym USG i MRI - do postawienia diagnozy minęło zaledwie 7 dni.
Już w następnym tygodniu przyjęto mnie na oddział, gdzie byłam operowana. Warunki w szpitalu komfortowe. Codzienna zmiana pościeli, możliwość wyboru menu. Darmowa kawa i herbata na korytarzu dla pacjentów i odwiedzających, osobisty telewizor na słuchawki dla każdego pacjenta, miła obsługa zarówno pielęgniarek - wiecznie uśmiechniętych, jak i lekarzy. Lekarze, z którymi miałam do czynienia byli bardzo empatyczni, wręcz serdeczni, a mój chirurg gdy przyszedł mnie obejrzeć dwa dni po operacji, głaskał mnie po ręce i zapewniał, że całego raka mi wyciął. Trzymam się tego 8-)
Lekarz prowadzący zawsze miał dla mnie czas i słowa wsparcia - dostałam w szpitalu wizytówkę a potem skierowanie do psychologa onkologicznego (jeszcze nie skorzystałam ale chyba będę tego potrzebowała).
Co do wysokości opłat - to tutaj osoby ubezpieczone płacą 10 Eur za każdy dzień pobytu w szpitalu.
Pani zajmująca się socjalnymi sprawami zaproponowała mi i pomogła wypełnić wniosek o niepełnosprawność, w związku z czym przyznano mi ją w 80% na 5 lat - w Polsce taki sposób orzekania w zasadzie jest nie do pomyślenia i na aż tak długo.
Wychodząc ze szpitala miałam w ręce skierowania wraz z umówionym terminem do dentysty onkologicznego -w związku z radioterapią jamy ustnej oraz skierowanie z umówionym terminem do lekarza, który poprowadzi moje naświetlania.
Jednym słowem poprowadzono mnie jak dziecko, ale też bez takiej pomocy chyba nie poradziłabym sobie.
Jakie są koszty leczenia prywatnego? Z pewnością koszmarnie wysokie....
Co do standardów... to... tu leczę wznowę i miałam robione MRI, a sześć lat temu w Polsce oprócz pobrania i zbadania wycinka, nie robiono mi żadnych innych badań.
Raka usunięto wówczas, bez sąsiadujących powiększonych węzłów chłonnych - co tutejszych onkologów bardzo dziwiło.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group