1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak dostać się do IHiT w Warszawie(Ursynów)?
Autor Wiadomość
messik 


Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-01-06, 16:05  Jak dostać się do IHiT w Warszawie(Ursynów)?


Chodzi mi o Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie na Ursynowie.

Mój brat od 3 lat leczył się na małopłytkowość i wirusowe zapalenie wątroby typu B. Teraz wykryto u Niego marskość wątroby i rak wątrobowokomórkowy. Ze śledzioną też coś jest nie tak i chyba z trzustką. W szpitalu gdzie ostatnio leżał, chirurg powiedział że nie podejmą się operacji (ze względu chyba na tą małopłytkowość). Sugerował żeby próbować dostać się do IHiT w Warszawie. Może ktoś mi podpowie jak tam się dostać? Może ktoś miał podobny problem??
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-06, 16:17  


Oni mają stronę internetową (na której niewiele) ale jest tam informacja:

Ogólnych informacji dotyczących uslug medycznych udziela: Dział Obsługi Działalności Leczniczej, poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30, tel. (22) 3496-219, 3496-221.

Ja bym sugerowała żeby dowiedzieć się od lekarza co konkretnie miał na myśli. Tutaj na forum ktoś opisywał, że tam był (ale to osoba która nie choruje na raka, więc chyba trzeba pw) w dziale krwi, niestety więcej nie pamiętam.
_________________
sprzątnięta
 
lupus 


Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 19
Pomógł: 4 razy

 #3  Wysłany: 2011-01-07, 02:24  


To mój pierwszy post tu, więc witam wszystkich serdecznie. :)

Niedawno zakończyłem leczenie ziarnicy w IHiT i cały czas pozostaję pod opieką tego ośrodka (kontrole), więc chyba mogę coś doradzić, a przy okazji pokrótce opisać swoją historię. Prawda jest taka, że nie musiałem się jakoś specjalnie tam "dostawać" czy bardzo się starać. Gdy już diagnostyka zmierzała jednoznacznie w kierunku potwierdzania lub wykluczania ziarnicy, a w CO powiedzieli, że nie zrobią mi biopsji węzła chłonnego i gdy już będę miał potwierdzoną ziarnicę, to żeby się do nich zgłosić z preparatami węzła, jedna z lekarek z przychodni na Nowogrodzkiej zasugerowała mi IHiT jako miejsce, gdzie zrobią mi biopsję i będą leczyć dalej. Następnego dnia zgłosiłem się więc po prostu na ich izbę przyjęć uzbrojony w zaświadczenie o ubezpieczeniu (a jakże ;) ) oraz całą dotychczasową dokumentacją świadczącą o podejrzeniu chłoniaka Hodgkina. Pani doktor, która akurat była na izbie przyjęć (a która opiekuje się mną do dziś), rzetelnie się mną zajęła, o wszystko wypytała, dokładnie obejrzała stertę papierów, od razu zleciła badanie krwi na miejscu i zleciła biopsję węzła, która, co ważne, odbyła się szybko (jakoś w ciągu tygodnia, o ile pamiętam). Gdy już były wyniki, pani doktor do mnie zadzwoniła z nimi i od razu zapisała na oddział na tzw. ocenę hematologiczną - łóżko było jeszcze tego samego dnia (wieczorem zadzwonili i musiałem się zbierać z domu, tak jak stałem - byłem cokolwiek zszokowany tempem :mrgreen: , choć ponoć miałem trochę farta, bo na ogół jednak czeka się na łóżko). Byłem tam 2 dni, w trakcie których zrobiono mi najważniejsze badania, więc tempo i organizacja jest naprawdę świetne. Potem już poszło (po tym jak zadeklarowałem chęć dalszego leczenia właśnie w IHiT) - chemioterapia, na którą przychodziłem na Oddział Leczenia Dziennego co 2 tygodnie i jest to zorganizowane w sposób o wiele bardziej komfortowy niż w CO, a dodatkowo każdą wątpliwość konsultowano z prof. Warzochą, dyrektorem Instytutu, autorytetem od chłoniaków (reakcja na chemię była tak dobra, że zastanawiano się, czy jej nie skrócić, ale pan profesor powiedział, że nie zezwala :) ). Potem trafiłem do CO na radioterapię (w IHiT nie ma aparatów do naświetlań i kierują swoich pacjentów do CO właśnie), stąd mam porównanie. Chociaż bardzo cenię pana doktora z CO, który się mną zajmował, to warunki w IHiT są lepsze i ogólna uciążliwość dla pacjentów mniejsza (jest to mniej obłożony ośrodek po prostu), warto więc leczyć się właśnie tam, takie przynajmniej jest moje zdanie (wdzięczny jestem pani doktor, która mnie tam wysłała, bo sam bym na to nie wpadł - właśnie sugerowała izbę przyjęć). Myślę, że zadzwonić nie zawadzi, ale jak się przyjdzie z całą dokumentacją na izbę przyjęć to chyba nie poszczują psami tylko się postarają coś doradzić (zresztą na ogół na izbie nie ma ruchu wielkiego). Nie wiem też skąd jesteście, bo mnie jest może łatwo radzić takie coś jako osobie z Warszawy, jedyne co ryzykowałem to nieudana wyprawa przez miasto, ale jak ktoś jest z daleka to może faktycznie lepiej najpierw zadzwonić i się spytać. :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group