1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
interpretacja wynikow TK pluc . RAK????
Autor Wiadomość
claudia396@wp.pl 


Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 56

 #76  Wysłany: 2016-05-07, 16:05  


dziekuje wszystkim za wsparcie .


Zastanawia mnie jedno , otoz tesciowa trafila do szpitala z niedroznoscia jelit tego dnia na dyżurze godz 22 byl jeszcze mlody lekarz ktory powiedzial , ze beda wprowadzac leki a jesli nie zadzialaja to bedzie trzeba otworzyc brzuch , dal do podpisania zgode na znieczulenie ogolne , zalecil sonde ktora odrowadzala tresc chyba z zoladka . Nastepnego dnia byl juz inny lekarz tesciowa dostawala osocze i krew bo miala hemoglobine 3.4 mmol gdy zapytalam ponownie po badaniu krwi czy wyniki sie podniosly powiedzieli ze nie i ze trzeba sie przygotowac na najgorsze bo to pacjentka chora na zaawansowanego raka i juz nawet nie ma sensu podlaczac respiratora , Nie bylo nawet slowa o operacji . tesciowa wymeczyla sie caly dzien i wieczorem zmarla . Po dostaniu wypisu ze szpitala zobaczylam ze wynik ostatniej morfoligi byl 5,6 mmol wiec wzrósł duzo a powiedzieli mi ze nie wzrosl.



podejrzewam , ze lekarz ktory przyszedl na drugi dzien zobaczyl historie choroby , ze jest rak i machnal reka bo stwierdzil ze i tak umrze , dlatego nie wspominal o operacji.

zastanawiam sie czy mogli zrobic ta operacje ? i czy moze by to pomoglo....?

[ Dodano: 2016-05-07, 16:07 ]
dodam , ze tesciowa miala przerzut na ta okolice biodra (miesien i w tluszczu nad talerzem biodrowym) inne narzady wszytskie miala czyste wiec chyba od tego nie zmarla raczej od tej niedroznosci bo czytalam , ze bez operacji sie umiera
_________________
claudia396
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #77  Wysłany: 2016-05-07, 16:32  


Operacja, to byłaby uporczywa terapia, która pewnie nic by nie dała, prawdopodobnie pacjentka nie przeżyłaby operacji, narkozy.
Operują chorych, którzy rokują na wyleczenie (niestety, takie wytyczne), mnie też pogotowie odmówiło udzielenia pomocy, wpisali w kartę pacjent terminalnie chory, nie rokujący na poprawę.
Wiem, że to trudne pogodzić się z odejściem bliskiej osoby, ale, nie zadręczaj się przypuszczeniami, co by było gdyby............
Trudny orkes, ale trzeba to jakość przejść.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #78  Wysłany: 2016-05-07, 18:02  


claudia396@wp.pl,

Terlewa, ma rację. Kiedy stan chorego nie rokuje, przypadek jest ciężki, organizm wyczerpany i mocno osłabiony żaden lekarz nie podejmie się operacji bo pacjent zwyczajnie jej nie przeżyje.

Nie warto się zastanawiać czy to coś by dało, może tak a może nie. Jeśli nawet tak, to na ile, jeśli choroba postępuje? Taka operacja by tylko bardziej osłabiła, dostarczyła mnóstwo cierpienia a czy dałaby szanse na dłuższe życie? nie sądzę.

Nie obwiniajcie się za nic, tak widocznie musiało być.

pozdrawiam ciepło.
 
claudia396@wp.pl 


Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 56

 #79  Wysłany: 2016-05-07, 21:10  


dziekuje Wam za odpowiedz bardzo mi pomogliscie , pozdrawiam . i mam nadzieje , ze nie bede musiala wracac na to forum
_________________
claudia396
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #80  Wysłany: 2016-05-10, 05:41  


claudia396@wp.pl,
Serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group