1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
interpretacja
Autor Wiadomość
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #46  Wysłany: 2012-02-10, 19:39  


Witaj izamc, a jakie ma Twój Tata ciśnienie zazwyczaj ? U nas Mamie zalecono odstawienie jednego leku(ale od nadciśnienia), ponieważ z leczeniem chemicznym mógł powodować za duże spadki ciśnienia tętniczego. 105/75 to nie jest bardzo nisko ;) pozdrawiam.aga
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #47  Wysłany: 2012-02-10, 21:10  


Właśnie ! Jakie ciśnienie do tej pory miewał Twój tato ?
Wiesz wydaje mi się, że
agnes2121 napisał/a:
105/75
nie jest niskie. Ja , zdrowa osoba mam takie a i często nawet dużo niższe.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #48  Wysłany: 2012-02-11, 08:29  


Zazwyczaj ma 140/80-90, bierze leki na nadciśnienie bo oprócz tego że jest cukrzykiem to i nadciśnieniowcem-a wiadomo jak jest nadciśnienie to również bierze leki na serce bo coś tam jest nie tak :-(

[ Dodano: 2012-02-11, 08:31 ]
140/80-90 ma jak bierze leki,kiedyś zdarzyło mu się ich nie wziąść i od razu miał 190/140
 
agnes2121 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 207
Pomogła: 15 razy

 #49  Wysłany: 2012-02-11, 11:00  


izamc napisał/a:
Zazwyczaj ma 140/80-90, bierze leki na nadciśnienie
izamc, w takim razie porozmawiaj o tym spadku ciśnienia z lekarzem, być może któryś lek trzeba będzie odstawić( na pewno nie wszystkie, nie martw się).
izamc napisał/a:
kiedyś zdarzyło mu się ich nie wziąć i od razu miał 190/140
Moja Mama nawet jak brała leki , to miała takie skoki ciśnienia. W szpitalu zmienili na inne i do tej pory ma unormowane ciśnienie. Pozdrawiam.aga.
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #50  Wysłany: 2012-02-15, 15:43  


Witam. Rozmawiałam z lekarzem o tych skokach ciśnienia u taty-są one wywołane lekami. Lekarz kazał poczekać nam jeszcze 2 do dni jeśli sytuacja się nie poprawi mam do niego podjechać a on zmieni lek. Tata po drugiej chemii czuje się całkiem dobrze, w szpitalu namówiliśmy go na rozmowę z psychologiem( tak się akurat złożyło,że pacjentem tego samego oddziału). Nie wiem o czym rozmawiali ale chyba ów pan podbudował go bo widzę pozytywne zmiany w zachowaniu taty-więcej rozmawia o swojej chorobie,nawet fakt utraty włosów już go tak nie irytuje. Cieszę się bo odzyskał uśmiech na twarzy:). Mam pytanko odnośnie chemioterapii: w pierwszym cyklu tacie podano 150mg cisplatyny i 600mg etoposidu, natomiast w drugim cyklu: 150mg cisplatyny i 600mg vepesidu. Dlaczego zmieniono ten drugi składnik? W wypisie ze szpitala po chemioterapii jest podany jakiś KOD(ICD 10) 251.1/C34.8 Ten ostatni to typ nowotworu a te wcześniejsze? Bardzo proszę o informacje.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #51  Wysłany: 2012-02-15, 17:51  


izamc napisał/a:
Mam pytanko odnośnie chemioterapii: w pierwszym cyklu tacie podano 150mg cisplatyny i 600mg etoposidu, natomiast w drugim cyklu: 150mg cisplatyny i 600mg vepesidu.

To jest ten sam składnik. Vepesid to nazwa handlowa leku, jakim jest etopozyd (czyli etopozyd to substancja czynna leku o nazwie Vepesid).

izamc napisał/a:
W wypisie ze szpitala po chemioterapii jest podany jakiś KOD(ICD 10) 251.1/C34.8 Ten ostatni to typ nowotworu a te wcześniejsze? Bardzo proszę o informacje.

Przypuszczam, że 251.1 to będzie hipoglikemia.
_________________
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #52  Wysłany: 2012-02-15, 17:53  


izamc, Vepesid (Etoposidum), to jest to samo tylko pod inną nazwą.
To dobrze, że psycholog pomógł.

Pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #53  Wysłany: 2012-02-15, 18:39  


Hipoglikemia? Czy to możliwe żeby u cukrzyka typu 2 występowała hipoglikemia? Przecież tata ma za wysoki poziom cukru a nie za niski?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #54  Wysłany: 2012-02-15, 19:02  


Stąd właśnie "przypuszczam", bo w podstawowej klasyfikacji ICD nie ma takich oznaczeń.
Natomiast przegrzebując inne klasyfikacje dochodzimy do czegoś takiego:
Cytat:
Code: 251.1
Description: Other disorders of pancreatic internal secretion: Other specified hypoglycemia

Notes:
Hyperinsulinism:
NOS
ectopic
functional
Hyperplasia of pancreatic islet beta cells NOS

Excludes: hypoglycemia in diabetes mellitus (249.8, 250.8), hypoglycemia in infant of diabetic mother (775.0), hypoglycemic coma (251.0), neonatal hypoglycemia (775.6)

źródło: http://doctorcodes.com/icd-9/code/251.1 (co prawda to wg ICD 9, ale w wersji 10 nie ma zmian)

Więc pewnie przemieszali sobie klasyfikację ICD-10 z ICD-10-CM i chodziło im o hiperinsulinemię z wyłączeniem wspomnianych przypadków.
_________________
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #55  Wysłany: 2012-02-18, 10:23  


Witam
Bardzo proszę o informacje na temat: rediagnostyka PS2 ( na czym polega),czy są jakieś przeciwskazania,warunki jakie muszą być spełnione(badania?)i przede wszystkim możliwe skutki uboczne, Jak długi musi być odstęp czasowy mdzy chemioterapią a rediagnostyką?. Tata 2 marca idzie na 3 i ostatni cykl chemioterapii. W necie czytałam trochę o radioterapii ale ile osób tyle opinii-znacznie bardziej ufam forumowiczom DUM SPIRO. Z góry bardzo dzięuję

[ Dodano: 2012-02-18, 12:44 ]
Jeszcze jeden problemik: tatę męczy stała chrypka-nie ma gorączki ani żadnych innych objawów"przeziębienia czy grypy"czy to może być objaw postępowania choroby?
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #56  Wysłany: 2012-02-18, 17:12  


izamc, jeżeli tata ma po chemioterapii mieć naświetlania głowy, szukaj info WBRT-naświetlanie całego mózgowia.
Musicie mieć ze sobą TK lub MRI, wypisy szpitalne.

Między chemioterapią, a WBRT nie musi być przewry czasowej.

izamc napisał/a:
tatę męczy stała chrypka

Nowotwór może naciekać na nerw krtaniowy wsteczny, wtedy objawem jest chrypka.

izamc napisał/a:
Tata 2 marca idzie na 3 i ostatni cykl chemioterapii

Dlaczego tylko 3, a nie 4-6, czy są jakieś przeciwskazania ?
W wątku nie doczytałam.

pozdrawiam

[ Dodano: 2012-02-18, 17:26 ]
izamc, tutaj poczytaj o naświetlaniach głowy https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:25Fz5SQPMwoJ:centrumpacjenta.eu/wp-content/uploads/2011/02/Informacja-dla-Pacjent%25C3%25B3w-skierowanych-na-radioterapia-g%25C5%2582owy-i-szyi.pdf+radioterapia+g%C5%82owy&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESiyV46npjHO6rSM2tb1bbNGEiHVylNnFHw01JfvHn1wKZT-KikL5c-Nedian-PEOuJJTAUk2ixaYZAza0atGNz37A0M9vEaE5RMSfV5OZyHkiMrgw0OTHTg0M2vb6X8zEyy4ICP&sig=AHIEtbShMCaVhwjomINcT-9Flvxdgnjxrg
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #57  Wysłany: 2012-02-18, 17:31  


izamc napisał/a:
rediagnostyka PS2

:shock:
Ja nie mam pojęcia o co chodzi.
Tak większość lekarzy oznacza segment danego płuca, ale tutaj PS2oznaczałoby to segment 2 płuca prawego, a mamy do czynienia z nowotworem płuca lewego w jego dolnej części (przynajmniej wg RTG, do tej pory nie mamy żadnego wyniku TK klatki), więc to zupełnie nie to.
Rediagnostyka to po prostu ponowna diagnostyka, zwykle po jakimś okresie leczenia.

izamc napisał/a:
Tata 2 marca idzie na 3 i ostatni cykl chemioterapii.

Przypuszczam, że te 3 cykle są założone tak "na teraz" i wszystko zależy od odpowiedzi na leczenie po nich. Niemniej kontrolne TK powinno być wykonane po 2, a nie 3 cyklu.
_________________
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #58  Wysłany: 2012-03-14, 21:48  


Witam. Dawno nie pisałam ale niestety byłam z córką w szpitalu:(. Tata jest już po trzeciej chemii-bardzo źle ją znosił( wymioty i biegunka trzymały go prawie 10 dni-dosłownie chodził po scianie, nie chciał nic jeśc bo bał się ,że znów go złapie).Teraz na szczęście jest już lepiej, mamy sie zgłosić do szpitala 21 marca na badania-wydaje mi sie, ze będą mu robić te same badania które miał na początku. Nurtuje mnie jedna sprawa: tata po tej ostatniej chemi dziwnie pachnie-przepraszam jeśli kogoś obrarzę ale wręcz cuchnie jakaś dziwną słodko-kwaśną wonią dodam iż nie chodzi mi o mocz bo to wiadomo ale o sam zapach ciała. Tata nie należy do osób bojacych;) się wody i mydła więc skąd ten zapach ??

[ Dodano: 2012-03-15, 20:30 ]
Niestety-moja wczorajsza wypowiedź jest troszkę nieaktualna-znów wróciły nudności, do tego dochodzi brak łaknienia i suchy męczący kaszel-czy to może być znaczne pogorszenie? Czy może wciąż skutki chemioterapii???
 
izamc 


Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #59  Wysłany: 2012-03-21, 18:24  


Przepraszam...może tym wcześniejszym wpisem kogoś uraziłam ale tego nie chciałam. Dzisiaj zawiozłam tate na badania kontrolne po chemioterapii. Lekarz prowadzący powiedział, że powtórzą mu wszystkie badania jakie miał robione przed zdiagnozowaniem i podejmą decyzję co dalej. Martwię się,że lekarz nie będzie miał dla nas dobrych wieści-widzę jak w ciągu tych kilku dni stan zdrowia taty się pogarsza.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #60  Wysłany: 2012-03-21, 19:16  


Nikogo nie uraziłaś :) czasem trzeba się przypomnieć przez PW, jeśli długo nie odpowiadamy na posta, zwyczajnie może nam on "umknąć" gdzieś między setkami innych. A posty dodane w ciągu 24h od poprzedniego, który jest Twoim ostatnim w danym wątku, nie wyświetlają się nam jako dodane i zwyczajnie ich nie widzimy.

Co do kaszlu - może to infekcja, właściwe na pewno będzie wykonanie badań. Pytanie tylko jakie dokładnie badania mają być wykonane?
Kaszel i nudności nadal się utrzymują?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group