1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2017-03-24, 21:27
Guzy migdałków, powiększone węzły chłonne
Autor Wiadomość
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #76  Wysłany: 2017-08-03, 12:46  


Witam ponownie!

W załączeniu wyniki po 6, ostatnie chemii w schemacie RCHOP. Generalnie wypis, oprócz badań krwii to kopia poprzednich, czy wyniki są ok?

Pomimo licznych zapewnień o badaniu PET na zyczenie pacjenta, lekarka prowadząca stwierdziła, że w tym przypadku to bezcelowe i nie może tacie takowego przypisać.
Wyznaczyli TK na koniec sierpnia.

Moja prośba, czy możecie mi polecić dobrego i ludzkiego chematologa w Warszawie? Najlepiej takiego, który pracuje i zna procedury w publicznych szpitalach i oddziałach również. Chciałbym tatę umówić prywatnie na wizytę na konsultację i ewentualnie o opinię w sprawie badania PET.

Czy takie całościowe badanie jest drogie, żeby zrobić je prywatnie? Wydaje mi się, że nie ma sensu robić obu badań jednocześnie, bo to jest duże obciążenie dla organizmu, prawda?

[ Dodano: 2017-08-03, 13:48 ]
i pliki





wypis6a.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1548 raz(y) 719,68 KB

wypis6b.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1419 raz(y) 619,06 KB

 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #77  Wysłany: 2017-08-03, 18:31  


Prześlę dane na priv.
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #78  Wysłany: 2017-08-03, 19:49  


Witaj chalabala , Misiek W , poinformuje Cię o wszystkim , śledziłam wiadomości o zdrowiu Twojego Taty , bo interesuję się chłoniakami ,sama choruję na chłoniaka grudkowego .
Teraz zapowiada się wznowa i tym b. jestem ciekawa nowości w stosowaniu nowych metod w leczeniu chłoniaków.
W tym momencie zaciekawił mnie wypis ze szpitala po kolejnym kursie chemii i zdziwił mnie tr. skład terapii ,w.g której też byłam leczona. różnią się.
Te wątpliwości rozwieje pewnie nasz nieoceniony Misiek W.
Moim skromnym zdaniem ost. bad. nie są złe ,ale to tylko ,moje porównania , przy innej diagnozie.
Życzę wszystkiego dobrego i stałej remisji. Pozdrawiam :)
_________________
babinka
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #79  Wysłany: 2017-08-04, 11:03  


babinka, dzięki za zainteresowanie:)
My bylismy bardzo zainteresowani terapią z lenalidomidem, ale niestety w innych ośrodkach trzeba było się kwalifikować i czekać kilka kolejnych tygodni, a w stanie mojego taty i przy ogromnych obrzękach nie można było tyle czekać. W ośrodku w Olsztynie akurat już badań ROBUST nie prowadzili. Informacje skąpe, każda próba jakieś indywidualnej rozmowy kończyła się... niczym.
Generalnie zdaję sobie sprawę jak to wygląda, ile tam ludzi się przewija, ale brakuje tego "indywidualizmu". Ważniejsze są procedury NFZ i wyniki w tabelce, stąd różne dziwactwa.
W każdym razie tata jest osłabiony po 6 cyklach chemii, ale wygląda na pewno o niebo lepiej niż przed przyjęciem na oddział.
Trzymam kicuki za niego, jak i za ciebie!!:)

MisMisiekW, jakbyś podał chociaż krótkie podusmowanie ostatniego wypisu to byłoby super. Serdecznie dziękuję za namiary, będę próbował umawiać!
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #80  Wysłany: 2017-08-10, 20:28  


Witam, całą kurację tata przeszedł bez poważnej infekcji, a na koniec coś złapał. Gorączka powyżej 38 przez 2-3 dni. Wizyta u lekarza rodzinnego i antybiotyk. Dostał Bioracef 500mg, czy to bezpieczne w jego stanie? W załączeniu wyniki krwi, dużo Monocytów, mniej Leukocytów i dość wysoki CRP, można prosić o powierzchowną ocenę, bo lekarz rodzinny twierdzi, że OK. Tata ma mocno wysypaną śluzuwkę nosa i boli go gardło.

Ustaliliśmy, że tata zrobi te TK w szpitalu w OL i potem z wynikami uda się niezależnie do lekarza w Wawie, Pani doktor pracuje w Ihit, więc będzie miała duże doświadczenie i wierzymy że doradzi, czy koniec diagnostyki czy PET lun inne badania należałoby wykonać.



badania_08.08.2017.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1088 raz(y) 607,01 KB

 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #81  Wysłany: 2017-08-10, 21:59  


Wyniki są znośne. Do kogo jesteście umówieni?
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #82  Wysłany: 2017-09-01, 21:34  


Tak jak polecałeś, umówiliśmy się do Pani Anny E.

Czy mogę prosić o wstępną ocenę tego ostatniego badania TK po 6 cyklach chemii? Generalnie piszą o węźle szyjnym 7mm, pewnie bez PET_CT ciężko to będzie określić?

Tatę teraz czeka konsultacja w OL, a potem w Wawie.

Załączniki:





tk_po6cyklach_08.2017.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1029 raz(y) 732,41 KB

laryngolog1_08.2017.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 987 raz(y) 276,63 KB

laryngolog2_08.2017.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 972 raz(y) 364,56 KB

 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #83  Wysłany: 2017-09-02, 07:56  


Wszystko odpowiada całkowitej remisji - tylko w 2017 roku nie można wydać takiego werdyktu z całym przekonaniem bez badania PET, o czym doskonale wiesz. Na ten moment choroby nie widać.
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #84  Wysłany: 2017-10-08, 11:46  


Witam ponownie, bo niekrótkich staraniach i wizycie w Warszawie udało się wykonać badanie PET.
Prośba tylko o potwierdzenie, czy wynik jest jednoznaczny, czy nie można tego stwierdzić.
Serdecznie dziękuję.





pet_1a.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 838 raz(y) 620,01 KB

pet_1b.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 810 raz(y) 146,93 KB

 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #85  Wysłany: 2017-10-08, 21:44  


Z opisu badania PE/CT wynika, że według radiologa opisującego, jest czysto :)
Badanie nie wykryło miejsc/ognisk, podejrzanych o proces rozrostowy/nowotworowy.
Cytuję: "PET/CT bez cech procesu rozrostowego o wysokim metabolizmie FDG".
Jedno do czego można się przyczepić, w opisie nie podano dokładnych wartości SUVmax gromadzenia 18F-FDG, dla poszczególnych rejonów ciała objętych badaniem. Radiolog ograniczył się w opisie, jedynie do stwierdzenia braku wysokiego metabolizmu FDG.
Można byłoby, poprosić radiologa opisującego badanie o rozszerzenie opisu i podanie jednostek SUVmax.
_________________
Boże, użycz mi pogody ducha. Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić. Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #86  Wysłany: 2017-10-10, 19:50  


A po co komu podawanie SUVmax, skoro nie ma ognisk patologicznego wychwytu radioznacznika. Lekarz medycyny nuklearnej (a nie radiolog, albowiem radiolodzy nie opisują badania PET) nie widzi tam żadnych zmian. Dla mnie opis jest jednoznaczny i wskazuje na całkowitą remisję metaboliczną. Gratuluję i życzę zdrowia!
 
chalabala 


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 45

 #87  Wysłany: 2017-10-14, 21:21  


Dzięki bardzo. Z piekła do nieba! Trzymam kciuki, żeby ten stan trwał trwale. Mobilizujemy tatę do diety i zdrowego trybu życia. Pozdrowienia dla innych!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group