1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzek niewidoczny w rezonansie
Autor Wiadomość
izkaa 


Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-07-03, 12:36  Guzek niewidoczny w rezonansie


Witam
Od ok. roku na podudziu ok. 8 cm nad zewnętrzną kostką mam miękkiego guzka (ok. 12mm). Przez ten czas guzek nie wzrastał znacząco ani nie dawał żadnych dolegliwości. Niedawno jednak zaczęła pobolewać mnie noga, więc zrobiłam usg, po którym lekarz stwierdził, że to tłuszczak lub torbiel na mięśniu. Kilka tygodni później zrobiłam rezonans, w którym guz ani żadne inne zmiany nie były widoczne. Nie podano mi jednak kontrastu, dlatego będę robić rezonans ponownie, tym razem z kontrastem. Jak to możliwe, że guz widoczny gołym okiem oraz w usg nie był widoczny w rezonansie? Niepokoi mnie to oraz fakt, że inny radiolog zlecił powtórzyć badanie z kontrastem..

[ Dodano: 2017-07-03, 14:11 ]
Niestety nie wiem jak edytować post.. Dodam jeszcze że nad guzkiem, bardziej z prawej strony wyczuwam zgrubienie, które nie jest widoczne gołym okiem i również nie było widoczne ani w rezonansie ani w usg. Nie zawsze jest ono wyczuwalne, trochę jakby był to mięsień, ale bardziej wypukły niż na lewej nodze.. Proszę o pomoc, bardzo się martwię...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-07-03, 16:58  


izkaa napisał/a:
Niestety nie wiem jak edytować post..

Nie można edytować postów.
izkaa napisał/a:
Proszę o pomoc, bardzo się martwię...

Nie bardzo możemy Ci pomóc. Rzeczywiście dziwne trochę, że na usg zmianę widać w Rezonansie nie. Może Radiolog opisujący zdjęcia nie zauważył tej zmiany, nie powinno tak być ale się zdarza. Druga sprawa to rzeczywiście bez kontrastu czasami małe zmiany są niewidoczne.

Jak najbardziej, skoro niepokoi Cię owa zmiana, czujesz ból nogi to zrób ponownie rezonans z kontrastem, dobrze by było, żebyś na skierowaniu miała napisane, gdzie jest zmiana/guzek, dołącz również usg wtedy Radiolog bardziej skupi się na tym miejscu.

Nie denerwuj się bo usg nie pokazało niczego tragicznego, tłuszczak czy też torbiel są zmianami łagodnymi.

pozdrawiam
 
izkaa 


Dołączyła: 03 Lip 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-07-03, 17:26  


izkaa napisał/a:
Proszę o pomoc, bardzo się martwię..............



Dziękuję za odpowiedź! Bardzo obawiałam się pierwszego badania, dlatego denerwuję się, że znowu muszę to przechodzić.
Wyniki na płytce widziało dwóch radiologów i żaden niczego tam nie zauważył.
Czy w takim razie po podaniu kontrastu nawet zmiana łagodna taka jak tłuszczak czy torbiel stanie się widoczna?
Nie do końca rozumiem dlaczego nie podano mi środka cieniującego, na skierowaniu napisane było gdzie jest guzek, a radiolog przed badaniem również prosił, żebym wskazała to miejsce.
Mimo wszystko najbardziej niepokoi mnie to zgrubienie nad guzkiem, które wyczuwam pod palcami. Chirurg ortopeda twierdził, że być może to przeciążenie mięśnia, tym bardziej, że tę nogę mam o 0,5 cm krótszą.. No nic, pozostaje uzbroić się w cierpliwość i myśleć pozytywnie ;)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-07-03, 18:32 ]
Proszę nie cytować całych wypowiedzi poprzedników, zajmują niepotrzebnie miejsce a są do przeczytania wyżej. Chcesz się do czegoś odnieść to zacytuj konkretne zdanie.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-07-03, 17:38  


izkaa napisał/a:
Nie do końca rozumiem dlaczego nie podano mi środka cieniującego,

Czasami jak robi się badania, zwłaszcza młodszym osobom to i bez kontrastu obraz jest bardzo czytelny więc nie podaje się kontrastu jak wszystko ładnie widać.
izkaa napisał/a:
Czy w takim razie po podaniu kontrastu nawet zmiana łagodna taka jak tłuszczak czy torbiel stanie się widoczna?

MR pokazuje każdą zmianę czy to złośliwą czy to łagodną, torbiel czy tłuszczak tez powinien byc zaznacZony jeśli jest.

Na prawdę nie wiem dlaczego jedno badanie pokazuje guzek inne nie, może z kontrastem wszystko będzie jasne.

izkaa napisał/a:
No nic, pozostaje uzbroić się w cierpliwość

No niestety musisz cierpliwie poczekać na kolejny wynik bo my nic nie wymyślimy.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group