1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz przełyku
Autor Wiadomość
Julitta90 


Dołączyła: 25 Kwi 2014
Posty: 24

 #16  Wysłany: 2014-05-01, 18:50  


Lekarz mówi raz tak raz tak i ja już sama nie wiem... Ostatnio powiedział, że przerzutów nie ma i że tata jest na tyle młody, że powinien z tego wyjść.
I ja już nie wiem co myśleć...
Tato został skierowany do Lublina ale oczywiście nie można się dodzwonić do Kliniki więc umówiliśmy się prywatnie do lekarza, do tego który miał Go przyjąć w klinice... Tylko wizyta ma być dopiero w połowie maja..
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #17  Wysłany: 2014-05-08, 19:22  


Julitta90 napisał/a:
Lekarz mówi raz tak raz tak i ja już sama nie wiem... Ostatnio powiedział, że przerzutów nie ma i że tata jest na tyle młody, że powinien z tego wyjść.
I ja już nie wiem co myśleć...
Tato został skierowany do Lublina ale oczywiście nie można się dodzwonić do Kliniki więc umówiliśmy się prywatnie do lekarza, do tego który miał Go przyjąć w klinice... Tylko wizyta ma być dopiero w połowie maja..


A jakie wyniki Tato miał zrobione?
Jestem przekonana, że jakakolwiek jest w tej chwili sytuacja Taty - najważniejsze jest działanie. Przede wszystkim nalegałabym na wykonanie PETa i EUS (o ile nie macie). Po drugie nalegałabym na konsultację w dużym ośrodku onkologicznym, w zależności od tego, gdzie mieszkacie.
_________________
Practise random kindness and senseless acts of beauty.
Dobro jest w każdym z nas.
 
Julitta90 


Dołączyła: 25 Kwi 2014
Posty: 24

 #18  Wysłany: 2014-05-20, 14:54  


Tata ma już PEGa. Lekarze powiedzieli, że nowotwór jest bardzo zaawansowany i można jeszcze rozważyć chemioterapię paliatywną.. Tylko czy coś ona pomoże?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #19  Wysłany: 2014-05-20, 15:10  


skonsultuj to u kilku lekarzy z różnych szpitali onkologicznych
 
 
Julitta90 


Dołączyła: 25 Kwi 2014
Posty: 24

 #20  Wysłany: 2014-05-20, 15:16  


Rozumiem że mamy się nie poddawać? I szukać dalej lekarzy tak? A czy np powtórzenie badań byłoby dla taty bezpieczne?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #21  Wysłany: 2014-05-20, 15:30  


tu już też Asia19 o tym wspominała!
jeżeli piszesz, że lekarz mówi raz tak raz tak i sama już niewiesz, to lepiej to gdzieś skonsultować, w innych szpitalach, chodzi tylko o konsultacje, chyba, że wolisz zmiane lekarza to już chyba inna sprawa.
Nie poddawać się, przynajmniej będziesz pewniejsza, że zrobiłaś wszystko, aby pomóc!
 
 
Julitta90 


Dołączyła: 25 Kwi 2014
Posty: 24

 #22  Wysłany: 2014-05-20, 15:38  


Mi właśnie chodzi o to, że badania zostały zrobione w jednym szpitalu po czym odsyłali od jednego szpitala do drugiego... A może by tak powtórzyć badania? Może lekarze źle opisali? Może się i tak zdarzyć, prawda?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #23  Wysłany: 2014-05-20, 16:47  


Jeżeli czujesz taką potrzebę powtórzenia badań, to zrób to, nie zaszkodzi i owszem lekarze mogą, źle opisać, słyszałam o takich przypadkach(rozmawiałam z różnymi ludźmi w szpitalu) gdzie robili różne badania i każdy co innego widział lub potwierdzał to co na pierwszych wyszło, a potem wychodziło szydło z worka i pytanie gdzie byliście do tej pory? można też zrobić dokładniejsze badania! dlatego zasugerowałam Ci abyś skonsultowała to, jeśli nie jesteś pewna....
 
 
Julitta90 


Dołączyła: 25 Kwi 2014
Posty: 24

 #24  Wysłany: 2014-05-20, 17:08  


byliśmy w Lublinie i tam lekarz spojrzał tylko na opis badań i rozłożył ręce, polecił zrobić PEGa gdzieś w szpitalu w naszej okolicy i rozważyć chemioterapię paliatywną czy jakoś tak...
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #25  Wysłany: 2014-05-20, 17:16  


trudno odpowiedziec na Twoje pytania bo nie przytoczylas zadnych wynikow badan

lekarze czesto pocieszaja pacjentow na sile-np.mojej mamie z rozisanym DRP powiedzieli, ze tez powinno byc do wyleczenia...

odpowiedz na pytanie czy choroba jest rozsiana jest w wynikach badan

pozdrawiam

[ Dodano: 2014-05-20, 16:18 ]
odnosnie chemioterapii paliatywnej-powinna pomoc, ale nie WYLECZY Twojego taty
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
Julitta90 


Dołączyła: 25 Kwi 2014
Posty: 24

 #26  Wysłany: 2014-05-25, 00:25  


Napiszę może opis badań:

Diagnostyka ultrasonograficzna brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej: Wątroba jednorodna niepowiększona, drogi żółciowe nieposzerzone, pęcherzyk żółciowy o prawidłowych ścianach bez obecności złogów, trzustka jednorodna niepowiększona, obie nerki bez zastoju moczu, śledziona jednorodna niepowiększona, aorta nieposzerzona, pętle jelit nieposzerzone, perystaltyka prawidłowa; powiększonych węzłów chłonnych okołoaortalnych nie uwidoczniono, pęcherz moczowy słabo wypełniony, wolnego płynu w jamie otrzewnowej nie uwidoczniono.

TK klatki piersiowej bez kontrastu i z kontrastem: Drobne pasemko zwłóknień przypodstawnie i przyśrodkowo w seg. 8L. Poza tym miąższ płucny prawidłowej struktury i morfologii bez zmian ogniskowych.
Środkowy i dolny odcinek przełyku na długości ok. 14 cm od poziomu segmentu aortalno-płucnego do wpustu o pogrubiałej nieregularnie ścianie max. do 10-11mm z koncentrycznym zwężeniem światła. Główna masa nacieku obejmującego przełyk przylega od tyłu do podziału tchawicy, obejmuje ścianę 1/2 obwodu aorty na długości ok 6 cm, przylega i modeluje nieco worek osierdziowy na poziomie przedsionków. Max. wymiary nacieku w płaszczyźnie skanu na tym poziomie wynoszą 48 x 37 mm. Poniżej przedsionków masa nacieku mniejsza, zaznaczone okrężne pogrubienie ścian przełyku do poziomu segmentu przeponowego. W obrębie tego segmentu i segmentu brzusznego widoczna związana od góry z dnem i wpustem bryłowata masa o wymiarach 41 x 48 x 38 mm z cechami rozpadu w centrum- węzłowa?. Kilka mniejszych węzłów chłonnych średnicy 15-19 mm w okolicy wpustu od strony krzywizny mniejszej. W prawej wnęce płucnej węzeł chłonny srednicy 12mm, w oknie aortalno-płucnym 20mm. Poza tym wnęki i struktury śródpiersia prawidłowe. Prestenotyczny, górny odcinek przełyku nieco poszerzony, z poziomem płynowym. Części kostne klatki piersiowej bez zmian destrukcyjnych. Wielopoziomowe, osteofitarne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. Wpuklenia blaszek granicznych trzonów TH12 i L1. Nieostro ograniczone ognisko obniżonej gęstości w seg.IV B wątroby od strony wnęki.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #27  Wysłany: 2014-05-25, 00:54  


Julitta,
podaj proszę daty wykonania tych badań, przepisz wnioski do każdego z nich. Co działo się pomiędzy wizytą w CO i dniem dzisiejszym oprócz założenia PEG-a, czy zapadły jakieś decyzje? Nie piszesz, czy zdecydowano o podaniu chemioterapii.
 
Julitta90 


Dołączyła: 25 Kwi 2014
Posty: 24

 #28  Wysłany: 2014-05-25, 01:14  


Badania wykonane były w połowie kwietnia, wniosków żadnych nie ma... Badania były wykonane w zwykłym szpitalu,w CO lekarz tylko na nie spojrzał, powiedział że jest już za późno i że można rozważyć jeszcze chemioterapię paliatywną...
Czy rzeczywiście jest aż tak źle?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #29  Wysłany: 2014-05-25, 10:44  


teraz patrzę na wyniki badań, nie wygląda to dobrze!przerzuty są, w tym też na węzły chłonne dodatkowo w jednym z podejrzeniem rozpadu (?) prawdopodobnie.
Zastanawia mnie jedna rzecz w tych badaniach - ta wątroba, w tk klatki jest opis, że jest tam jakieś ognisko, nieostre ale jest, bez żadnych wymiarów jakiej wielkości ( a powinno być) a w ultrasonografii wątroba czysta! trzeba by tu może innych badań, dokładniejszych. Nie poddawajcie się! nadzieja umiera ostatnia...
 
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #30  Wysłany: 2014-05-25, 11:32  


Jest niestety zle, nadzieja nadzieja ale umiejscowienie guza jest fatalne- dochodzi do tchawicy i przepony.
Leczenie paliatywne, jesli stan ogolny jest dobry.
Przykro mi.
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group