1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz płuca lewego
Autor Wiadomość
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #1  Wysłany: 2010-12-13, 19:44  guz płuca lewego


Witam.
Odebrałam wynik rtg mojego taty, oto on:
Zmiana guzowata o śr. 6cm przywnękowo po stronie lewej.
Poza tym pola płucne bez zagęszczeń miąższowych.
Serce w całości powiększone, aorta powiększona. Wszczepiony układ stymulujący.

Tato jest po zawale,wcześniejszy wynik rtg z 1.06.10 był "czysty",od roku leczony na POCHP, od tygodnia pojawiło się krwioplucie. Jutro ma mieć robioną bronchoskopię.
Moje pytanie brzmi: czy położenie guza przywnękowe jest "łatwe" dla bronchoskopu? Jakie są szanse na uzyskanie właściwego wyniku??

za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuje.
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #2  Wysłany: 2010-12-13, 23:24  


:( Witaj!....

Bardzo mi przykro z powodu choroby taty...
Życzę Wam wielu sił! Bardzo będą Wam potrzebne! I te siły fozyczne jak i psychiczne!

Nie znam się na wynikach badań...ale są tu ludzie ,którzy wiedzą bardzo bardzo dużo~! Nie bój się pytać -tu otrzymasz wiele przydatnych odpowiedzi i porad~!~

Pozdrawiam i POWODZENIA życzę....!!!
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #3  Wysłany: 2010-12-14, 15:43  


dziękuje Ci Marta za życzenia.
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #4  Wysłany: 2010-12-16, 21:51  


Tato na oddziale, po TK i bronchoskopii. Wyników jeszcze nie ma. Obraz TK skomentowany przez pumunologów nie daje nadziei na coś groźniego. :uuu:

[ Dodano: 2010-12-16, 21:52 ]
nie groźnego :( niestety
 
tinas 



Dołączyła: 19 Lip 2010
Posty: 61
Skąd: Katowice
Pomogła: 6 razy

 #5  Wysłany: 2010-12-17, 22:18  


qwera napisał/a:
Tato na oddziale, po TK i bronchoskopii. Wyników jeszcze nie ma. Obraz TK skomentowany przez pumunologów nie daje nadziei na coś groźniego. :uuu:

[ Dodano: 2010-12-16, 21:52 ]
nie groźnego :( niestety


Witaj,

chyba nie rozumiem, obraz Tk nie daje nadziei na coś groznego? to chyba dobrze? Nie jestem lekarzem a moja skąpa wiedza jest oparta na doświadczeniu jakie nabyłam podczas zmagania się bliskiej osoby z tą chorobą ale wydaje mi się, że dopóki nie ma wyników żadne pulmonolog lub onkolog nie wypowie się o stanie zdrowia lub rokowaniach. Czekajcie cierpliwie na wyniki i opisy:)
_________________
Justyna
 
monika30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 410
Pomogła: 77 razy

 #6  Wysłany: 2010-12-17, 22:21  


qwera, w poście qwera, zaszła delikatna pomyłka.....chodziło o cos nie groźnego

qwera, dużo sił życzę
 
tinas 



Dołączyła: 19 Lip 2010
Posty: 61
Skąd: Katowice
Pomogła: 6 razy

 #7  Wysłany: 2010-12-17, 22:51  


monika30 napisał/a:
qwera, w poście qwera, zaszła delikatna pomyłka.....chodziło o cos nie groźnego

qwera, dużo sił życzę


Przepraszam jeśli zle zinterpretowałam post. Niezależnie od treści wiem, że jeżeli ktoś trafia na forum potrzebuje wsparcia i pomocy. Mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży i życzę siły do walki. Tak jak napisałam wcześniej najważniejsze są finalne wyniki i na ich podstawie można przyjąć strategię i różne scenariusze.
_________________
Justyna
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #8  Wysłany: 2010-12-17, 23:03  


tinas, "zjadłam" nie
monika30, dziękuje


Wynik TK: W seg.10 płuca lewego patologiczna zmiana o śr.5cm, o niskiej gęstości, ulegająca wzmocnieniu- zmiana Tu z rozpadem? -zmiana śluzowa?
W śródpiersiu widoczne węzły chłonne o śr.12 mm okołonaczyniowe max o wym.20mm
5x11mm, podostrogowe 15mm. Węzeł chłonny we wnęce lewej 10mm.
Płyn w jamach opłucnowych o szer. warstwy po stronie prawej 45mm, po stronie lewej 32mm. Stan po wszczepieniu rozrusznika serca.
Opis bronchoskopii:
Krtań o nieco słabszej ruchomości. Tchawica b.z. klin podziałowy główny ostry w osi. Prawe drzewo oskrzelowe bez tworów egzofitycznych, nieco szersza warga dolna ujścia górnego z widocznymi poszerzonymi i krętymi naczyniami, dalsze odcinki drzewa oskrzelowego strony prawej b.z.
Po stronie lewej nierówna śluzówka ujścia do seg.3 podobnie ujście do seg.6, z którego pobrano drobne wycinki, wykonano szczoteczkowanie ujścia do seg.3. Pobrano popłuczyny do MB Bac T.

Czekanie jest torturą :uuu:
Pozdrawiam ciepło.
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #9  Wysłany: 2010-12-17, 23:30  


MUSISZ BYĆ SILNA DLA SWOJEGO TATY!!!!
UCZYMY SIĘ TU WSZYSCY JAK ŻYĆ Z TYM OKROPNYM SKORUPIAKIEM,JESTEM TUTAJ OD KILKU DNI,ALE DZIĘKUJĘ BOGU ZA TO,ŻE JEST TO FORUM I TYLU WSPANIAŁYCH LUDZI
POZDROWIONKA



[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2010-12-18, 08:30 ]
kama, zgodnie z pkt. 16 cz. II Regulaminu Forum proszę - nie pisz postów drukowanymi literami. Dzięki!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2010-12-18, 08:32  


Faktycznie, wg obrazu TK wygląda to niestety na chorobę nowotworową - świadczą o tym wymiary węzłów (20mm), zmiana ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu, również płyn w opłucnej jest niepokojący.

Czekamy zatem na wyniki bronchoskopii.
_________________
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #11  Wysłany: 2010-12-18, 10:22  


absenteeism, dziękuje za odpowiedź

W czasie konsultacji kardiologicznej lekarz był przekonany, iż płyn w opłucnej jest konsekwencją słabej wydolności układu krążenia. Tato dostał silne leki moczopędne.

Wczoraj wieczorem odkrztusił bardzo dużą ilość wydzieliny (nerka była pełna :shock: ) z niewielką ilością krwi.

:-(

Pozdrawiam ciepło.
 
BeataM 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 198
Pomogła: 21 razy

 #12  Wysłany: 2010-12-18, 13:13  


qwera witaj ...

Jeśli to nowatwór, a wszystko na to wskazuje, to najlepiej byłoby aby był operacyjny, wówczas istnieje szanasa na wyzdrowienie... Jesli nie to Tata dostanie najprawdopodobniej chemioterapię. Przy płynie w opłucnej nie ma mowy o naświetlaniach więc radioterapia nie wchodzi w grę... Z opisu TK wynika, że guz może być w stanie rozpadu. U mojej Mamy jest podobnie. Równiez ma płyn w opłucjej i guz nosi cechy rozpadu. Dostaje jedynie chemię :-(

Czekanie na diagnozę jest straszną torturą, sama o tym wiem bo również to przechodziłam, koszmar życia. Mimo wszystko życzę optymistycznych wieści od lekarzy, dużo siły w walce i trzymaj się qwera :)
_________________
Nadzieja umarła ostatnia... 17 III 2011 [']
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #13  Wysłany: 2010-12-18, 20:03  


BeataM, kardiolodzy odebrali nam nadzieję na operację. Tato choruje na POCHP płuc, więc spirometria również jest bardzo słaba. Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. :-( . W nadziei uczepiłam się jak zębami- podejrzenia, że jest to "zmiana śluzowa". Resztką nadziei. :-(
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #14  Wysłany: 2010-12-22, 20:31  


Witajcie.
Cytologia popłuczyn nie wykazała komórek atypowych.
Jutro Tato wychodzi na świąteczną przepustkę.
I dalej czekamy na wynik hist-pat.
Smutne to będą święta.
Pozdrawiam.
 
Mila 


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 75
Skąd: Gręzówka
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2010-12-23, 22:20  


qwera
Historia choroby twojego taty przypomina trochę historię mojej mamy. Również mała guz lewego płuca na początku miał wymiar 5,54 cm. Miała usunięte lewe płuco w całości przy operacji okazała się że miała guz 7 cm. Również się rozpadał. Operacja była jedynym ratunkiem bo pewnie już by jej tu z nami nie było. Może jednak uda się zoperować...

P.S Badania nie dają 100% pewności u mojej mamy w pobranym wycinku nie wyszły komórki nowotworowe a po operacji okazało się że to nowotwór....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group