1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz piersi
Autor Wiadomość
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #1  Wysłany: 2012-02-15, 16:36  Guz piersi


MIALAM OPERACJE GUZKA PIERSI CO DALEJ?

:-(
_________________
elizabeth30
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-15, 16:45  


Napisz dokładnie co było, to odpiszemy co będzie (z dużym prawdopodobieństwem) i obowiązkowo : :)

__________________
Polecamy także tego posta: Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź? / ab.
_________________
sprzątnięta
 
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #3  Wysłany: 2012-02-16, 08:34  


usuneli mi torbiela ktory mial krew w srodku lekarz nie chce mi nic powiedziec czy to moze byc rak?????
_________________
elizabeth30
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-16, 08:58  


Mało prawdopodobne, ale pewność będziesz miała (lekarz też) dopiero po zbadaniu przez patologa. Czekanie na wynik to trudny okres. Ale naprawdę, jeżeli będziesz chciała jakiś konkretnych porad to trzeba przepisać całe wyniki badań lub przedstawić skany lub fotografie. Zobacz jak to jest w innych wątkach. Pozdrawiam
_________________
sprzątnięta
 
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #5  Wysłany: 2012-02-16, 09:42  


:-( lekarz mi powiedzial ze tak czasami sie zdarza ze w srodku torbieli jest cos dziwnego iale skoro to nic groznego to dlaczego tak mocno mnie rozcieli mam 14 szwow blisko sutka tam wlasnie byl ten torbiel mial 3 cm a rana ma okolo 12 cm.Moj lekarz bardzo malo mowi i powiedzial tylko ze zobaczymy po badaniach histopatologicznych czy kolejna operacja czy inne leczenie ja umieram juz ze strachu.Dodam jeszcze ze operacje mialam pod narkoza ogolna uspili mnie i operacja trwala 1 godz.i 15 minut a przy torbielach to raczej jest miejscowe znieczulenie .Wdodatku moja piers sie jakby zapadla sutek tez wciagnal sie do srodka.Prosze o pomoc :uuu:
_________________
elizabeth30
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #6  Wysłany: 2012-02-16, 15:39  


elizabeth29 napisał/a:
:-( lekarz mi powiedzial ze tak czasami sie zdarza ze w srodku torbieli jest cos dziwnego iale skoro to nic groznego to dlaczego tak mocno mnie rozcieli mam 14 szwow blisko sutka tam wlasnie byl ten torbiel mial 3 cm a rana ma okolo 12 cm.Moj lekarz bardzo malo mowi i powiedzial tylko ze zobaczymy po badaniach histopatologicznych czy kolejna operacja czy inne leczenie ja umieram juz ze strachu.Dodam jeszcze ze operacje mialam pod narkoza ogolna uspili mnie i operacja trwala 1 godz.i 15 minut a przy torbielach to raczej jest miejscowe znieczulenie .Wdodatku moja piers sie jakby zapadla sutek tez wciagnal sie do srodka.Prosze o pomoc :uuu:


Na podstawie długości szwu, czasu trwania zabiegu, rodzaju znieczulenia nie można wnioskować o charakterze zmiany. Tak jak napisała wyżej Gaba i tak jak powiedział lekarz trzeba poczekać na badanie hist.-pat.
I dalej powtarzając za Gabą, jeśli oczekujesz konkretnych informacji powinnaś zamieścić wyniki badań, również tych sprzed operacji.
 
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #7  Wysłany: 2012-02-17, 12:12  


moje wyniki badan narazie ma onkolog i nie moge chwilowo ich tu pokazac.Moze napisze jak to bylo a wiec najpierw wizyta u radiologa on stwierdzil torbiel powiklana nagodz.12 okolo 2 cm.Powiedzial ze tego sie nie rusza i powinno samo sie wchlonac ja jednak bylam uparta i poszlam do onkologa.On po badaniu palpacyjnym powiedzial ze owszem wyglada jak torbiel ale niepokojacy jest brunatny wyciek z piersi,zrobil mi biopsje i po wynikach w ktorych bylo napisane WYLACZNIE KREW stwierdzil ze trzeba operowac.Zydzien po wizycie u niego mialam juz operacje :?ale?:

[ Dodano: 2012-02-17, 13:52 ]
:?: :?: :?:

[ Dodano: 2012-02-17, 13:53 ]
:?: :?: :?:

[ Dodano: 2012-02-17, 14:55 ]
pomozcie prosze
_________________
elizabeth30
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #8  Wysłany: 2012-02-17, 15:40  


elizabeth29, wszystko co można było do tej pory napisać już Ci panie powyżej napisały. Musisz czekać na wynik, nie możemy tutaj interpretować nic innego.

Od siebie dodam tylko generalną zasadę, której należy trzymać się bezwzględnie: nigdy nie oddajemy lekarzowi ostatniej kopii. Każdy wynik należy kserować, oryginał lub jedną kopię archiwizować w domu, lub skanować i mieć na komputerze, do lekarza najlepiej zabierać kserokopie. Jeśli to są zdjęcia z USG albo RTG, czy też płyty z MRI/PET/TK, to lekarzowi oddajemy oryginał, a sobie zostawiamy kopię.
Każdy szpital i inna pracownia wykonująca badania albo ma miejsce wydruku/kserowania na miejscu (odpłatnego zwykle) albo pozwala wynik pożyczyć i skoczyć do pobliskiego ksera. W razie niemożności technicznych lub ekstremalnego uporu pracowników służby zdrowia wynik trzeba po prostu sfotografować lub przepisać ręcznie.
_________________
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #9  Wysłany: 2012-02-17, 16:19  


Finlandia napisał/a:
W razie [...] ekstremalnego uporu pracowników służby zdrowia

Można postąpić w sposób opisany tutaj. Polecam:
DSS napisał/a:
A w razie odmowy wydania dokumentacji - zażądać pisemnego uzasadnienia tej odmowy.
PS. Gwarantuję, że odmowy nie będzie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #10  Wysłany: 2013-01-11, 08:34  


Witam!Dawno mnie tu nie bylo ale zeszly rok byl straszny po pierwszej operacji wszystko bylo niby ok a niecale 5 miesiecy pozniej nastepna operacja wynik to fibrosclerosis mammae onkolog powiedzial ze mam sklonnosc do brodawczaka czy to znaczy ze za kazdym razem bede operowana ?pozdrawiam :?ale?:

[ Dodano: 2013-01-11, 08:37 ]
:?:
_________________
elizabeth30
 
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #11  Wysłany: 2013-01-14, 10:58  WYCIEK Z PIERSI POL ROKU PO OPERACJI GUZKA PIERSI


Witam pol roku temu mialam operacje usuniecia guzka pirsi wynik histopatologiczny to fibrosclerosis mamae /operacja podjeta byla zaledwie pol roku po poprzedniej zreszta tej samej prawej piersi.Mam pytanie powodem opecji byl wyciek krwisty w pierwszej operacji a w drugiej surowiczy ale minelo juz sporo czasu a wyciek jak byl tak jest onkolog powiedzial ze mam sklonnosc do brodawczaka piersi czy to znaczy ze za kazdym razem czeka mnie operacja?prosze o odpowiedz :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-01-14, 12:10 ]
Elizabeth, opisuj Twoją historię w jednym wątku, do którego scalam ten post.

_________________
elizabeth30
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #12  Wysłany: 2013-01-14, 12:22  


elizabeth29 napisał/a:
onkolog powiedzial ze mam sklonnosc do brodawczaka piersi czy to znaczy ze za kazdym razem czeka mnie operacja?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.
Wskazania do operacji zależą od szybkości narastania kolejnych zmian, od ich ilości i rodzaju.
Aby przeciwdziałać wzrostowi kolejnych zmian i konieczności ich usuwania trzeba określić genezę ich powstawania,
co powinno pozwolić odpowiedzieć, czy zapobieganie tej skłonności do ich powstawania będzie możliwe.
Jednak są to pytania do Twojego lekarza.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #13  Wysłany: 2013-01-14, 13:28  


Dziekuje za odpowiedz ale o co mam pytac lekarza nastepna wizyte mam w lutym a poprzednia w grudniu skad moze brac sie ten wyciek i bol piersi boje sie kolejnej operacji obie poprzednie byly w ogolnym znieczuleniu spalam
_________________
elizabeth30
 
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #14  Wysłany: 2013-01-15, 13:50  


:-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

[ Dodano: 2013-01-15, 13:52 ]
:uuu: :uuu: :uuu: :uuu: :uuu: :uuu:

[ Dodano: 2013-01-16, 08:47 ]
pomozcie prosze do czasu wizyty umieram ze strachu moze moj onkolog zle mnie prowadzi nie powinno przeciez juz nic wyciekac wczoraj znowu wycieklo mi cos surowiczego z piersi

[ Dodano: 2013-01-16, 08:57 ]
teraz troszke krwi wycieklo
_________________
elizabeth30
 
elizabeth29 



Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 17
Skąd: Wroclaw

 #15  Wysłany: 2013-01-30, 10:34  


birads 3 co to oznacza :?:
_________________
elizabeth30
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group