1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz piersi
Autor Wiadomość
burak 


Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2016-08-02, 07:40  Guz piersi


Witajcie,
kilka dni temu wyczułam w swojej prawej piersi guza. Jest umiejscowiony w pobliżu brodawki, od wewnętrznej strony.
Ginekolog powiedziała, że jest duży i nieregularny (moim zdaniem duży jest, 2 cm. ma na pewno). Guz mnie nie boli. Dostałam skierowanie na mammografię, ale mam ją dopiero za tydzień i nie wiem co mam ze sobą zrobić do tego czasu...
Czy jest duże prawdopodobieństwo, że jest to nowotwór złośliwy? A może zwykły guz?
Jak w takiej sytuacji wyglądają wyniki badań krwi? Robiłam dziś morfologię z rozmazem, OB i CRP. Czy byłyby podwyższone te wskaźniki gdybym miała raka?
Bardzo się boję.

[ Dodano: 2016-08-02, 08:42 ]
Zapomniałam napisać. Mam lat 26, jestem raczej zdrowa, w mojej rodzinie nie słyszałam o przypadkach raka piersi.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2016-08-02, 08:07  


Nic we krwi nie da wskazówki za ani przeciw. Natomiast powinnaś szybko zrobić usg. Niestety chyba szybko to tylko prywatnie. Mammografia w Twoim wieku może być nie miarodajna. USG ma to do siebie że wynik lekarz Ci przekaże natychmiast po badaniu, będzie coś wiadomo bo teraz to niestety wiadomo tylko że jest guz. Lekarza przed badaniem poproś żeby dokładnie sprawdził węzły. Wybierz jakiś gabinet w którym badania robi radiolog, nie ginekolog.

A do tego czasu spróbuj nie naciskać tego guza co pięć minut.

Tak na pocieszenie to w Twoim wieku 80% guzów piersi to guzy niezłośliwe.
_________________
sprzątnięta
 
burak 


Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2016-08-02, 08:11  


'A do tego czasu spróbuj nie naciskać tego guza co pięć minut' :) tak, powinnam przestać, bo to już podchodzi pod paranoję.

Pani Ginekolog zaleciła mammografię ponieważ jest to na pewno guz, a nie torbiel, a do guzów 'lepsza; jest podobno mammografia oraz ze względu na antykoncepcję hormonalną.

A zdarzają się guzy niezłośliwe, nawet jak są duże? I czy lokalizacja ma znaczenie?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2016-08-02, 08:35  


Zdarzają się dużo większe też, lokalizacja ma znaczenie przy leczeniu, w diagnozie lokalizacja na nic nie wskazuje. Zrób usg. W Twoim wieku diagnoza wygląda następująco: wyczucie guza, wizyta u lekarza który potwierdzi że rzeczywiście guz jest, usg które może wykazać że to nic niepokojącego, jeżeli wynik usg budzi najmniejsze podejrzenia biopsja. Mammografia w tym wieku może być niemiarodajna. Rezonans magnetyczny ma większy sens. Jak będziesz miała wynik usg na piśmie to w razie jakiś podejrzeń idź do onkologa (nie potrzeba skierowania)
_________________
sprzątnięta
 
burak 


Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2016-08-02, 08:46  


Zapisałam się na to usg. Niestety dopiero na czwartek, ale to i tak szybciej niż przyszły wtorek + czas oczekiwania na wynik. A jeżeli może być niemiarodajny to jeszcze lepiej.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2016-08-02, 09:23  


Trochę bardziej optymistycznie!
Przecież "to dopiero w czwartek" to "już pojutrze"

Myśl o tych 80%
_________________
sprzątnięta
 
burak 


Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 7

 #7  Wysłany: 2016-08-02, 09:26  


Wiem.. ale to nie jest proste kiedy człowiek się boi.
Boję się, że skoro ten guz jest spory to mam go długo, mam do siebie pretensję, że nie zauważyłam go wcześniej.
Oby teraz przeżyć do czwartku.

[ Dodano: 2016-08-02, 14:15 ]
Odebrałam wyniki badań krwi.
OB mam 29 mm/h przy normie do 15 mm/h, a CRP wynosi 0,59 mg/dl, przy normie 0,50 mg/dl.
To raczej nie wróży nic dobrego :(
Reszta morfologii ok, nieznacznie podwyższone monocyty.
 
Evelyna 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 28
Skąd: Katowice
Pomogła: 2 razy

 #8  Wysłany: 2016-08-02, 19:19  


burak, proszę, postaraj się zachować spokój do momentu wizyty u lekarza. stres nie wpływa pozytywnie na organizm i nie warto robić sobie piekła. bądź dzielna! :)
 
burak 


Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2016-08-02, 20:13  


Bardzo się staram, ale to jedna z trudniejszych rzeczy z jakimi przyszło mi się zmierzyć.
 
moldava 


Dołączyła: 07 Kwi 2016
Posty: 9
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2016-08-02, 22:01  


Jest to naprawdę trudne, ale gdy człowiek już się zmierzy, nie jest aż takie straszne. Myślałam, że zmieni to zupełnie moje życie, ale nie jest tak do końca. Jestem po dwóch operacjach (oszczędzającej i docięcia węzłów chłonnych) oraz w trakcie chemioterapii. Żyję normalnie, pracowałam z krótkimi przerwami, obecnie na urlopie, podróżuję. Najgorszy jest tydzień po chemii i nieznośna peruka. Ale u Ciebie jeszcze nic nie wiadomo, może być inna diagnoza.
 
burak 


Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 7

 #11  Wysłany: 2016-08-03, 12:09  


Mam nadzieję, że etap, na którym jestem w tej chwili, będzie najgorszym etapem jaki muszę przejść ze swoim guzem.
 
burak 


Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 7

 #12  Wysłany: 2016-08-05, 08:39  


gaba, bardzo Ci dziękuję za radę, aby iść na USG. Byłam wczoraj, mam gruczolakowłókniaka.
Dostałam co prawda polecenie zrobienia biopsji i oczywiście kontrolowania piersi, przy ciąży i po 40. roku życia nawet wzmożonej.
Ale nie mam raka i jest to dla mnie najważniejsze.
I na mammografię też mam już nie iść.
Dziękuję również pozostałym Osobom za wsparcie :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #13  Wysłany: 2016-08-05, 09:39  


80%, cieszę się.
_________________
sprzątnięta
 
Evelyna 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 28
Skąd: Katowice
Pomogła: 2 razy

 #14  Wysłany: 2016-08-16, 20:58  


burak, co u Ciebie?
 
nikakg 


Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 18

 #15  Wysłany: 2016-08-25, 07:46  


No właśnie burak jakie rozmiary ma ten Twój guzek? Mój ma rozmiar 0,74 cm od ładnych paru lat i każdy lekarz zaleca co pół roczną kontrolę, mówią, że nie da rady go nakłuć ;/ szukać dalej lekarza?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group