1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz okolicy zaotrzewnowej/ prośba o pomoc
Autor Wiadomość
Dalida 


Dołączyła: 05 Paź 2022
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2022-11-24, 13:50  Guz okolicy zaotrzewnowej/ prośba o pomoc


Witajcie,
Mam prośbę o pomoc. Moja mama jest pod opieką HD od 8mscy. Został zdiagnozowany u niej guz okolicy zaotrzewnowej naciekający na mięsnie i naczynia - wskazywano nam na mięsaka. Węzeł chłonny podejrzany o meta.
Zostaliśmy skierowani jeszcze przed wynikiem biopsji na radioterapię paliatywną, miało być 5 sesji, skończyło się na jednej bo mama bardzo źle to zniosła. Bo wynikun kolejnego tomografu i wyniku biopsji Pani dr dała mamie kilka tygodni życia (to było w marcu). Po biopsji okazało się, że to rak płaskonabłonkowy i że to jest przerzut z innego miejsca, którego nie można zlokalizować. Lekarze nie potrafili odpowiedzieć jednoznacznie jaka może być przyczyna, ale rokowania cały czas złe chociaż mama była w niezłym stanie. Na dzień dzisiejszy już nie wstaje bo bóle mimo leków są zbyt silne, poza tym w miejscu nacieku pojawiło się patologiczne złamanie. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o raku płaskonabłonkowym właśnie w tym miejscu, skupiamy się na zapewnieniu komfortu, mama jest na plastrach matrifen 150 na dzień dzisiejszy i pod język Vellofent 267. Moje pytanie brzmi czy mogła zajść jakaś pomyłka? Wiem, że nikt nie odpowie mi na to, jak długo jeszcze mama będzie z nami, ale może ktoś miał podobne doświadczenia. Miała żyć kilka tygodni, a jest z nami kilka miesięcy, w różnym stanie, ale jest
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2022-11-27, 19:48  


Dalida,

Tutaj możesz poczytać o zasadach diagnozowania i leczenia nowotworów o nieznanym punkcie wyjścia:

http://onkologia.zaleceni...ym_20141203.pdf

Co do rokowań to faktycznie trudna kwestia, wszystko zależy od tego na ile nowotwór ( oprócz silnych dolegliwości bólowych) rozregulowuje działanie całego organizmu. Tzn. czy ma np.wpływ na wyniki krwi - morfologia, biochemia. Czy zagraża spowodowaniem krwawienia z jakiegoś dużego naczynia w obrębie mięśni, czy wpływa negatywnie na pracę narządów wewnętrznych ( ucisk?naciek?).

Bez aktualnych wyników Mamy trudno mi cokolwiek konkretnego napisać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group