1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz ogona trzustki - czy można coś jeszcze zrobić?
Autor Wiadomość
introversja 


Dołączyła: 08 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź, Polska

 #1  Wysłany: 2015-06-08, 22:56  Guz ogona trzustki - czy można coś jeszcze zrobić?


Witam serdecznie. Podczytuję Was od jakiegoś czasu, a dziś postanowiłam napisać w końcu kilka słów o chorobie mojego Taty i prosić o radę, pomoc...

Mój Tata ponad 10 lat temu miał nowotwór prostaty usunięty w całości operacyjnie, Tata od tego czasu był pod stałą opieką urologa (wizyty kontrolne i badania poziomu PSA co 3 miesiące). Kilka miesięcy temu pojawiły się dolegliwości ze strony układu pokarmowego - bóle, zaparcia, problemy z trawieniem. W lutym USG brzucha wykazało prawdopodobieństwo zmian meta w wątrobie i Tata trafił pod opiekę poradni onkologicznej w szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi.
Dalsza diagnostyka przeciągała się w nieskończoność, a diagnoza zszokowała nas wszystkich - gruczolakorak G2 w ogonie trzustki z przerzutami do wątroby oraz guz w obrębie miednicy. Pod koniec kwietnia Tata otrzymał pierwszą i jedyną do tej pory dawkę Gemzaru. Ze względu na przejściowe komplikacje neurologiczne (zawroty głowy) i podwyższone CRP lekarze wstrzymali się z podaniem chemii, natomiast w ubiegłym tygodniu zdecydowano o tym, że ze względu na (tu słowa lekarza): "Brak postępów w leczeniu i złą tolerancję chemioterapii". Tata nie będzie już leczony i skierowany został do hospicjum domowego. Dowiedzieliśmy się też, że stan zdrowia Taty jest bardzo zły i że nie ma go co już męczyć.


Dwa dni po wypisie Mama pojechała odebrać wyniki i okazało się, że marker CA 19-09 spadł o ok. 2 000 w stosunku do poziomu sprzed 2 tyg. Nie wiem, czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale ja naprawdę podskórnie czuję, że ta odmowa leczenia była zbyt pochopna. Zła tolerancja chemioterapii, o której wcześniej była mowa, to głównie mdłości i wymioty. Chciałabym skonsultować wyniki z innym lekarzem, żeby choć mieć pewność co do słuszności tej decyzji. Na razie znalazłam namiary na prof. Cezarego Szczylika i prof. Pawła Lampe, jednak na konsultację trzeba czekać do połowy lipca. Boję się, że przez ten miesiąc stan Taty może się bardzo pogorszyć...

Czuję się bezradna. Tata nie chce jeść, źle reaguje na leki przeciwbólowe, a przede wszystkim jest zrezygnowany i stracił motywację do jakiejkolwiek walki...

Dla pełniejszego obrazu załączam dokumentację medyczną- wybrałam te najważniejsze moim zdaniem wyniki badań:
histopatologia:


Wynik TK:


badanie krwi (markery nowotworowe) z początku maja:


markery nowotworowe - ostatnie wyniki (koniec maja):


wyniki morfologii krwi (20.05):


[ Dodano: 2015-06-09, 11:33 ]
Brakuje tylko histopatologii trzustki, ale z tego co wiem, wynik wyszedł niejednoznaczny.


img017.jpg
histopatologia
Pobierz Plik ściągnięto 3896 raz(y) 522,79 KB

img009.jpg
TK
Pobierz Plik ściągnięto 4681 raz(y) 876,62 KB

img016.jpg
badanie krwi (markery nowotworowe) z początku maja
Pobierz Plik ściągnięto 4803 raz(y) 613,87 KB

img013.jpg
markery nowotworowe - ostatnie wyniki (koniec maja)
Pobierz Plik ściągnięto 3517 raz(y) 394,68 KB

img011.jpg
wyniki morfologii krwi (20.05)
Pobierz Plik ściągnięto 5451 raz(y) 1,09 MB

 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #2  Wysłany: 2015-06-09, 22:09  


KOniecznie skonsultuj przypadek z lekarzem onkologiem i to jak najszybciej. Nie czekaj na wizytę u Szczylika czy Lampe = pamietaj że Lampe to chirurg nie ma nic wspólnego z onkologia i zaleceniami co do chemioterapii. Z tego co pamietam spadek markerów to dobry znam w reakcji na chemię = na pewno lepszy niż brak spadku lub wzrost. Udaj sie do specjalysty = spróbuj może w warszawie u dr Cichockiego. Bardzo dobrze go wspominam. Działaj szybko.
 
introversja 


Dołączyła: 08 Cze 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź, Polska

 #3  Wysłany: 2015-06-29, 21:37  


Chciałam tylko Was poinformować, że w ubiegłą niedzielę zmarł mój Tata... Zmarł w domu, wśród bliskich... Od diagnozy minęły 3 miesiące i tydzień. Na początku czerwca był jeszcze "na chodzie", pogorszenie przyszło na dwa tygodnie przed śmiercią, przez ostatni tydzień już nic nie jadł ani nie pił.

Jestem w szoku, jak Tata zmienił się przez 3 miesiące, praktycznie z dnia na dzień niknął w oczach, tak jakby przybyło mu 20 lat w kilka tygodni... :cry:
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2015-06-29, 22:34  


Wyrazy współczucia ::rose::
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #5  Wysłany: 2015-06-30, 06:08  


::rose::
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #6  Wysłany: 2015-06-30, 06:37  


Przykro mi bardzo ::rose::
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #7  Wysłany: 2015-07-02, 19:04  


::rose::
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
nanet 


Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 37
Pomogła: 2 razy

 #8  Wysłany: 2015-07-02, 20:10  


::rose::
 
tronca33 


Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #9  Wysłany: 2015-07-22, 15:01  


Moje wyrazy wspolczucia...Nie sadzilam ze tak szybko to pojdzie....
Nikt nie jest gotowy na tak szybka smierc...
Niech spoczywa w spokoju...
::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose:: ::rose::
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group