1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer
Autor Wiadomość
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #1  Wysłany: 2011-10-07, 19:30  Rak migdałka podniebiennego / tonsillcancer


witam

dzis mija 2 tyg kiedy zakonczylam 34 naswietlania
mam raka migdalka podniebiennego T2NOMO
i strasznie puchna mi stopy i twarz

lekarz kazal odstawic niektore leki co mogly uczulac
ale nic to nie dalo nadal jestem spuchnieta
czy to normalne
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
alijer 



Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 174
Skąd: pomorskie
Pomogła: 12 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-07, 21:20  


Witam, ja jestem 2 miesiące po naświetlaniach i twarz oraz szyję mam delikatnie opuchniętą. Odczyn popromienny może dać o sobie znać jeszcze przez kilka miesięcy. Co do stóp to nie mam pojęcia, ale może warto kontrolować ciśnienie ze względu na nerki? Warto zbadać poziom kreatyniny we krwi, zwłaszcza jeżeli radioterapii towarzyszyła chemia.
Pozdrawiam.
_________________
Ala
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #3  Wysłany: 2011-10-07, 21:30  


Nerki z całą pewnością oberwały, a opuchlizna może być spowodowana nieprawidłową pracą układu limfatycznego w rejonie naświetlań. Obrzęk szyi, i to znaczny, miałem przez pewien czas. Potem jakoś przeszło...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #4  Wysłany: 2011-10-09, 07:58  


Skończyłam naświetalania 2 i pół tygodnia temu i też jestem trochę spuchnięta, głównie stopy i nadgarstki - myślę, że to po chemii do tego mam utrzymjącą się kilka tygodni wysypkę, ale właściwie niewiadomo dlaczego (pytałam kilku lekarzy!). Po odstawieniu leków trzeba parę dni odczekać ( zależy co brałaś) na efekty.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #5  Wysłany: 2011-10-09, 15:04  


Evelinaswe, ja skończyłam lampy w czerwcu ubiegłego roku, nadal utrzymuje mi się delikatny obrzęk strony operowanej.
Stopy za to puchły mi w czasie radioterapii, mój prowadzący zlecił mi potas w tabletkach - o poziom potasu pytałam ale nie doczekałam się odpowiedzi.....tzn. powiedział, że nie jest źle ale do domu jeszcze dostałam receptę na potas.

Ty jesteś jeszcze "świeżynka", trochę potrwa zanim wrócisz do normalności.
Pozdrawiam. :)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #6  Wysłany: 2011-11-29, 21:41  


Witam jestem tu nowa ale czytam Was od jakiegos czasu.Ja jestem 2 mce po radioterapi i okazuje sie,ze pokonalam skorupiaka i teraz tylko rehabilitacja zostala no i wlasnie to tylko,bo z niczym teraz sobie nie umiem poradzic spie po 16-18 godz na dobe,mam jedzeniowstret nic ale to nic mi nie wchodzi wszystko rosnie w buzi, nie mam kompletnie apetytu,nic mi sie nie chce przeraza mnie to ale nie umiem tego opanowac.Jedyne to pije nutridrinki a na raeszte patrzec nie moge a wygladam juz jak dziecko etiopi moze ktos mi poradzi co mam robic!!!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-11-29, 22:23 ]
Ewelino, przeniosłem post do Twojego wątku, ponieważ dotyczy Twojej historii.
Tutaj ją opisuj, w ten sposób będzie dużo łatwiej pomóc Ci, mając wszystkie dane w jednym miejscu. Pozdrawiam.


_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #7  Wysłany: 2011-11-29, 22:04  


Witaj. Bierzesz środki przeciwbólowe? Miałem tak samo dopóki byłem na prochach. Jak odstawiłem, to zacząłem odżywać. Leżąc w łóżku potrzebowałem mało jedzenia. Jak zacząłem się ruszać, apetyt pomaleńku wracał. Masz problemy z grzybicą?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #8  Wysłany: 2011-11-30, 10:44  


Witaj biore faktycznie przecibolowe ale niestety musze bo inaczej boli mnie ale biore mniej,a grzybice mam nadal.Dzis wstalam ok 10,00 moze wreszcie faktycznie zaczne normalnie funkcjonowac
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #9  Wysłany: 2011-11-30, 16:19  


evelinaswe,
Witaj w Klubie: "Nowotwór tarczycy, głowy i szyi".
Jak widzisz wszystkich nas łączy podobna choroba, podobne leczenie i podobne skutki uboczne po leczeniu, jak czytasz nas, też bardzo podobne.
"śpię po 16-18 godz" - przy wypisie usłyszałem (przy wypisie) iż moga być takie poranki. "To nie wstawać, wypoczywać a powoli wszystko będzie mijać"; że szyja z rana może byc jak u hipcia. "Nie bać się tego to normalne i też mija". Wiec uśmiechnij się jest OK. :)
Każdy z nas ma innaczej. Ja odstawilem przeciwbólowe po miesiącu. Jedzenie to jedna udręka, bo do tej pory (5m-y) brak rozróżniania smaku. Ale musisz to przełamywać i jeść na przymus. Nutidrinki powinny być dodatkiem. Wiem, wiem. Łatwo doradzać jak nawet woda ma smak rdzy :-( (ja stracilem 22 kg.) ale bedziesz co dzien czuła sie lepiej. Musisz sprawdzić co Tobie podchodzi najlepiej. W moim przypadku pomogły mi poranne zupki mleczne z płatkami kukurydzianymi Nestle. Pomaga też woda mineralna ZUBER dostępna w sklepach zielarskich i aptekach (tylko po 5 l.).
A stopy i twarz - zbadaj sobie potas, to przy stopach a twarz to jak pisał Gazda, to uszkodzenie naczyn limfatycznych po lampach i to minie. Jesli z rana jest wieksze to jak u mnie od szyi. To bedzie mijać, spoko będziesz (jestes) piekna. ;)
A jak masz grzybka( jeśli nie to będzie - spoko)na języku i brak śliny to polecam:
vit B1 - 3amp
vit B2 - 5 amp
vit B6 - 3 amp
vit C - 1 amp
Nystatyna 500,000
Glycerini ad 100,0
- a pędzluję patyczkami do uszu
Płyn na receptę (do robienia), który w klinice dostałem od chemikow.
Pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #10  Wysłany: 2011-11-30, 21:38  


No to widze,ze faktcznie mamy podobnie,jesli chodzi o jedzenie to na poczatku najlepiej wchodzil mi rosolek z lanymi kluskami ale to minelo i jest be,pozniej kaszka na gesto z jakims owocem przetartym teraz tez jest be,jakies serki biale teraz tak po lyzeczce jem ja jak kobieta w ciazy raz ma apetyt na to raz na co innego.Jesli chodzi o grzyba juz sie go prawie pozbylam jedynie z jezykiem nie moge sobie poradzic ale nie z grzybica tylko ze strony naswietlania jakby byl jeszcze pokiereszowany i poparzony,mam masc i rozne spraye i plukanki ale nadal mnie boli ale mam nadzieje,ze z dnia na dzien bedzie lepiej .Super,ze jest takie miejce gdzie mozna sie doradzic i wyzalic dobry pomysl z tym forum ,teraz czekam na nowa dostawe nutridrinkow bo dzis rozmawialam z moim lekarzem i powiedzial,ze jak nie przytyje to beda musieli mnie na oddzial polozyc a tego to bym nie chciala tym bardziej,ze swieta za pasem
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #11  Wysłany: 2011-11-30, 23:20  


Z tym przytyciem jest rzeczywiście problem. Ja się "bujałam" kupę miesięcy, wyglądałam tak jak piszesz....w filmie o Oświęcimiu mogłabym spokojnie grać bez charakteryzacji.
Próbuj jednak pokombinować z jedzeniem, mnie dość gładko przechodziły banany z serkiem Danio, miksowane zupki z żółtkiem, jajecznica na masełku. Przytyłam 8 kg ze zgubionych 14-tu i całkiem dobrze się z tą wagą czuję.
Niestety, powrót do normalności trochę trwa.
Dobrą receptę podał Kmis, ten skład gwarantuję regenerację błony śluzowej...tylko musisz mieć na tą płukankę receptę od lekarza.
Trzymaj się....będzie dobrze, trzeba tylko trochę czasu.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #12  Wysłany: 2011-12-07, 09:35  


Witam milutko spowrotem.Otoz probuje wszystko i wszystkiego jak wiadomo tonacy brzytwy sie trzyma ale niestety skutki mojego chcenie a mojego "moge"sa wrecz oplakane.Juz naprawde nie wiem co mam robic.Rodzina zaczyna tracic cierpliwosc na mnie bo faktycznie biegaja kolo mnie a ja jak ta baba w ciazy niby mam apetyt a za moment nie chce bo niemoge,bo mi rosnie w buzi itd itd.Znacie moze jakis zloty srodek na to aby odzyskac apetyt a poza tym dziwi mnie,ze ja wogole glodu nie czuje,ratuje sie nutridrinkami pije roznie 3-4 dziennie juz mysle je zwiekszyc do 6ciu moze ale to nie zastepuje jedzenia no i spie nadal po 16 godz choc dzis wogole nie spalam wiec roznie to tez bywa ludzie pomocy!!!!!bo jak nie Wy kto mi pomoze ?nikt a to ,ze musze jesc czy probowac wiem i chce tylko nie wiem jak to zrobic
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #13  Wysłany: 2011-12-08, 16:35  


evelinaswe napisał/a:
Rodzina zaczyna tracic cierpliwosc


Ja bardzo się denerwowałem kiedy skakano koło mnie, proszono, wciskano.
...lera, jak ich przekonać, że o tym wiem ale nie mogę i już! - tak mają chyba wszyscy po leczeniu. Ja po 5-ciu miesiącach wypracowałem wreszcie 7 kg po utracie 22 kg. Świetni, że łykasz Nutridrinki, to wielki +. Głodu (łaknienia) nie czuję do tej pory i tylko godziny mi mówią, że znów muszę coś wcisnąc w siebie. A jak tu cokolwiek jeść skoro sliny i smaku brak. Smak jak by powoli np. na sól powraca to skolei lekarze przypominają: soli, kwaśnego i przypraw "0". Jest to dla mnie dodatkowa kara bo przed chorobą to ja byłem właścicielem kuchni u mnie w domu.
Powoli i Ciebie następować będzie poprawa, ale na to potrzeba naprawde bardzo bardzo dużo czasu.
Pozdrawiam ciepło
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #14  Wysłany: 2011-12-08, 17:02  


Kmis bardzo dziekuje Ci za pocieszenie bo dla nas tak to napewno mozna nazwac ,ze wiem iz nie jestem jakims wyjatkiem narzekajacym na wszystko a okazuje sie,ze jest nas wiecej .Napewno nie jest to pocieszajace,ze to tak dlugo trwa i jest takie meczace ale skoro nie mamy na to wplywu a lekarze nic poradzic tez nie umieja to musimy tak trwac tzn walczyc sami .Bede tu zagladac chociazby aby zobaczyc co u Was slychac a i ponarzekac sobie napewno tez.Pozdrawiam rowniez milutko
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #15  Wysłany: 2011-12-08, 17:22  


evelinaswe napisał/a:
i ponarzekac sobie napewno tez

- i narzekaj jak dużo tego potrzebujesz. Kto zrozumie Nas lepiej niż My sami. ;)
Pisz i pytaj jak najwiecej.
Pozdrawiam
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group