1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz Neo przewodu pokarmowego
Autor Wiadomość
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #31  Wysłany: 2013-02-01, 20:18  


Darku01
Cytat:
Przyjedźcie na zlot,

źródło:
http://www.forum-onkologi...vt3656,5625.htm ;)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #32  Wysłany: 2013-02-01, 20:23  


Witaj Darku,
czytam Was od poczatku i trzymam kciuki..
widze, ze macie takie przeprawy z lekarzami, terminami jak my. Smutne to jest, ale co zrobic. TRZEBA ZACISNAC ZEBY I WALCZYC! Mam nadzieje, ze zrobicie szybko te wszystkie badania i postanowia jakies konkretne leczenie. Bede zagladac do Was ;) pozdrawiam. Alice
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #33  Wysłany: 2013-02-01, 21:07  


Mam pytanie:
- Czy na ten lek przeciwbólowy Poltram Combo 37,5 mg + 325mg trzeba brać cos osłonowo? Bo tatę bardzo boli brzuch po tej tabletce chyba....
 
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #34  Wysłany: 2013-02-01, 21:22  


proponowalabym Ci zapytac lekarza a jak nie masz mozliwosci to podskoczyc do apteki i spytac farmaceute czy trzeba cos brac, bo mi lekarka nawet przy ketonalu przepisuje zawsze jakas oslonke ;)
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #35  Wysłany: 2013-02-01, 21:26  


Dziękuje alice

Lekarz który przepisywał ten niestety nic nie wspominał o osłonce więc trzeba się samemu pewnie domyslać
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #36  Wysłany: 2013-02-01, 21:39  


Dobrze by było, bez recepty np. Bioprazol Bio, Prazolacid czy co tam akurat będzie w aptece tego typu (farmaceuta doradzi).
_________________
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #37  Wysłany: 2013-02-01, 21:56  


Dziękuje absenteeism :)
 
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #38  Wysłany: 2013-02-04, 14:59  


Witaj Darku,
Co tam u Was? Macie wkoncu to skierowanie na TK?
Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybkie badanie
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #39  Wysłany: 2013-02-04, 19:15  


Witaj alice,
Dziękuję za wizytę. Tak mamy nareszcie skierowanie na Tk klatki z kontrastem i co najważniejsze udało mi się przyspieszyć termin TK bo na Bielanach proponowali zrobić TK dopiero 06 marca, gdzie skierowanie mam od lekarza na "CITO" . Objeździłem cały Toruń i na Rubinkowie termin na 21 lutego, na Chrobrego na 28 lutego a potem na Skłodowskiej załatwiłem na czwartek 07.02 i wyniki mają być w ciągu 1 dnia i to dzięki przesympatycznym paniom z rejestracji, ktore nawet skontaktowały się z lekarzem że to sprawa na cito i jakos wcisnęły tatkę na czwartek. Mają dobre serduszka i chciałem je za to wysciskać w podziękowaniu ale mówiły że naprawdę nie trzeba dziękować i mają tam kamere i wszystko widać ;)

[ Dodano: 2013-02-04, 21:14 ]
To wyniki badań jakie Tata miał w szpitalu :





Jesli widzicie cos niepokojącego to proszę o interpretację

[ Dodano: 2013-02-05, 08:47 ]
Witam

Czy ktoś może wie czy tabletki przeciwbólowe można zastąpić plastrami przeciwbólowymi w przypadku mojego taty? Słyszałem że są takie


Badania 002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 275 raz(y) 526,72 KB

Badania.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1627 raz(y) 348,14 KB

Badania 001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1527 raz(y) 342,11 KB

 
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #40  Wysłany: 2013-02-05, 11:44  


Witaj Darku,
Ciesze sie, ze uwas wszystko ruszylo z kopyta :) bardzo szybki termin udalo Ci sie wynegocjowac. Pewnie mile Panie z rejestracji ulegly, bo sie do nich mocno usmiechales ;) najwazniejsze ze zadzialalo i ze teraz szybko wszystko sie potocxy z tymi badaniami...
Co do plastrow to wiem, ze moze je przepisac tylko onkolog tzn specjalista, na pewno nie lekarz pierwszego kontaktu, bo pytalam. Wiem tez, ze najpierw zaczyna sie od delikatnych srodkow przeciwbolowych typu paracetamol, ibuprom, kiedy przestaja pomagac przechodzi sie na polke wyzej czyli np tramal no a pozniej to juz raczej tylko morfina... z tego co wiem to te plastry sa na bazie morfiny, wiec xorientuj sie u lekarza czy twoj tata ich jux potrzebuje? Chyba ze pisze jakies totakne bzdury to prosze zeby mnie jakis moderator wyprowadzil z bledu ;)
Pozdraiwam was goraco i trzymam kciuki za wyniki badan, czyli tylko dobre nowiny :)
 
Joasia51 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 35
Skąd: Gliwice
Pomogła: 6 razy

 #41  Wysłany: 2013-02-06, 10:57  


Witaj Darku. Od samego początku czytam Twoje posty i śledzę chorobę Twojego taty ponieważ mój mąż ma też raka przełyku, tylko że mojemu mężowi powiedzieli już, że to koniec leczenia i pozostała mu tylko opieka hospicjum domowego. Nie mogę z tym pogodzić się. Przecież, jak tylko pojawiły się problemy z połykaniem to poszliśmy do lekarza. Dużo tutaj zawinili lekarze, bo mąż był kwalifikowany do operacji, a w dniu operacji okazało się, że opis z TK był błędny i że guz znajduje się w części szyjnej, a nie jak opis wskazywał w części środkowej. Mąż niepotrzebnie stracił 2 tygodnie na oddziale chirurgicznym..już dawno mógł być na radioterapii. A tak pojawiły się przerzuty.
Dlatego Darku kontroluj wszystko i konsultuj choćby 2 razy. Zyczę Ci, żeby Twojemu tacie się udało. Jak u Twojego taty z połykaniem pokarmów? Wiem, że ma założony stent do przełyku. Mojemu mężowi nie złożyli stentu tylko stomię do jelita. Największym marzeniem mojego męża jest to, żeby jescze kiedyś coś zjeść. W tej chwili ma nawet problem przełknąć wodę.To jest straszna choroba.. Ja ciągle jeszcze wierzę, że zdarzy się cud.
Życzę Ci Darku dużo wytrwałości. Fajnie, że Twój tata ma takiego syna. Nasz syn niestety mieszka bardzo daleko, ale ciągle dzwoni i za niedługo przyjedzie, bo stan mojego męża się pogarsza. Codziennie podaję mu morfinę, bo ma bóle. Ma też plastry przeciwbólowe. Przepisuje mi to lekarka z Hospicjum.
_________________
joasia 61
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #42  Wysłany: 2013-02-07, 19:25  


Witajcie
Tak mi przykro alice ze Twoj tatus tak szybko odszedl. Rozplakalem sie wczoraj jak sie dowiedzialem.

Joasiu dziekuje ze mnie caly czas wspierasz, i zarazem mi przykro ze cierpisz razem z mezem i ze to koniec leczenia ale nadzieje i wiare trzeba miec. Modle sie zeby wszystkim chorym udalo sie wyzdrowiec zeby nie musieli cierpiec.

Mojego tate po protezowaniu przelyku bardz boli i mowi ze bol czuje w boku i plecach. Nie mial apetytu ale dzis powiedzial ze chcialby zjesc rosol z makaronem posiekanym widelcem iwiec mama zrobila przepyszny rosolek. Jak wrocilismy z tomografii to czekal na nas obiadek. Potem zjadl kawaleczek paczka bo dzis tlusty czwartek, chociaz nie wiem czy powinien jesc paczka, ale co tam wazne ze ma ochote i mozliwosc ze juz lepiej przelchodzi pokarm przez przelyk.
Nie udalo mi sie zalatwic na jutro wynikow z TK i beda w poniedzialek. Caly wekeend trzeba czekac.

Pozdrawiam Darek
 
 
1asia11 


Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 34

 #43  Wysłany: 2013-02-07, 20:41  


witam
mój tato, który miał nowotwór przelu też był protezowany, strasznie to przeżył mama mówiłam że jak mu wkłdali stent to krzyki roznosiły się po całym CO
po założeniu też zwijał się z bólu i pił tylko herbatę i kroplówki i wymiotował krwią...
dostał wtedy pierwszy raz morfinę

potem jadl plynne zupy, jogurty, nutridrinki.....

niestety u nas szło to cholerstwo jak burza, osłabienie....

raz ciśnienie mu tak spadło że myslelismy ze to koniec, zreszta lekarze jak Go przyjmowali do szpitala to mówili że rana raczej nie dożyje, mylili się mieliśmy jeszcze podarowane 7 tygodni świadomego razem

teraz mija juz 4 miesiące jak mojego Tatusia już nie ma...
a cały czas wchodze na forum... nie wiem dlaczego mnie ciagnie...

jestem myślami z wami...
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #44  Wysłany: 2013-02-11, 11:40  


Dziekuje Ci Darku za wszystko... Twoj tatko ma wielkie szczescie, ze ma takiego syna...
Mam nadzieje, ze u was wszystko w porzadku..
Czekam na wiesci i sciskam mocno. Alice
 
Darek01 



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Kuj Pom
Pomógł: 5 razy

 #45  Wysłany: 2013-02-11, 19:46  


Witam



Mam już wyniki z TK . Proszę o Was o interpretację.
Mam kilka pytań odnonie tych wyników:
- Co oznacza pogrubienie tkanek miękkich do 7mm? Czy to może być nieoperacyjne?
- Co oznaczają zmiany włokniste w obrębie wnęk płucnych i odcinkowe pogrubienia opłucnej sciany bocznej ?
- Czy te drobne pęcherze powietrzne w partiach srodkowych i dolnych położone obwodowo to też cos nowotworowe?
- Co oznacza ze sledziona dodatkowa ma wnęki 11mm?
- Czy torbiel korowa 9mm w nerce oznacza przerzut?
- Co może oznaczać pogrubienie odnogi bocznej do 8 mm w Nadnerczu lewym?


TK.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1206 raz(y) 245,76 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group